Ελληνικη οικονομική κρίση/δντ/νεα μετρα

ετσι και εγώ δεν έχω δουλειά οπότε δεν θα μου πάρουν τίποτα…χα.! τους την έσκασα.!

Κι αν στα φάνε απ’ το επίδομα, λέω γω τώρα;

το ποιο??! :lol2: πάντα πίστευα οτι έχεις το καλύτερο χιούμορ εδώ μέσα…

Ε τότε πάσο, όντως τους την έφερες. :stuck_out_tongue:

No worries πάντως, ούτως ή άλλως έτσι όπως το πάνε σιγά μη δεν καταργήσουν ακόμα και το επίδομα ανεργίας, οπότε κανείς δε θα χρειάζεται να νιώθει άσχημα που δεν το παίρνει ενώ το παίρνουν άλλοι - όλοι μέσα στα ίδια σκατά θα είναι. Η φάση θα είναι “δεν έχεις δουλειά; Σόρι μάγκα, ΤΗ ΓΑΜΗΣΕΣ. Θα ψοφήσεις από την πείνα για την σωτηρία της πατρίδας”.

Οντως παιδια τα πραγματα πανε απο το κακο στο χειροτερο σε λιγο επειδη δεν θα εχουμε να φαμε γιατι θα μας τα εχουν κοψει ολα για την σωτηρια της πατριδας:lol::lol::lol: θα τρωμε ο ενας τον αλλον.

γιαυτο ξεριζωστε απο τα μπαλκονια σας οτι μπιγκονιες/τριανταφυλλα/οτι υπαρχει σε λουλουδικο και αρχιστε να φυτευετε κανα μαρουλακι, καμια ντοματουλα… επισης επενδυστε απο τωρα στην δικη σας φαρμα απο χαμστερακια, μπας κ εχουμε να φαμε κανα κοψιδι την επομενη τσικνοπεμπτη…

κοιτά με τι γελάμε…μου έρχεται να κοπανίσω το κεφάλι μου στον τοίχο…

αυτό θα απαγορευτεί με νόμο…


επισης δες και το μέλλον συνέχεια…

παράνομο να χρησιμοποιείς το νερό της βροχής.! :?

Kαλά, πάνε πες στην μάνα μου και στον πατέρα μου δεν θα ξαναφυτεψουν στον κήπο τους, και θα φύγεις με την πλάτη φορτωμένη με σκάγια…:lol::lol:

χαχαχα…:smiley:

θες να πετάξεις ντομάτα στους πολιτικούς ? την πάτησες.! δεν μπορείς να την κάνεις εσύ…πρέπει να την αγοράσεις.! χα.! άμα θες πέτα ρε αλήτη…:lol:

Σύμφωνα με στοιχεία της Ελληνικής Κυβέρνησης η εξέλιξη του χρέους (ως ποσοστό προς το ΑΕΠ) θα είναι η ακόλουθη :

2009 : 127,1%
2010 : 142,8%
2011 : 160,6%
2012 : 174,8%
2013 : 183,6%
2014 : 191,7%
[B][SIZE=“3”]2015 : 198,9%
[/SIZE][/B]

Με άλλα λόγια ΣΟΔΟΜΙΣΜΟΣ χωρίς σάλιο…

http://www.protothema.gr/files/1/2011/06/09/to_sxedio_nomou.doc

Να κάτσουμε να δουλέψουμε να πληρώσουμε τους δανειστές μας. Τίποτα άλλο δεν πρέπει να σκεφτόμαστε. Δουλειά, δουλειά,δουλειά. Για αυτό έχουμε έρθει στη γη, για να πληρώνουμε τόκους δανείων :slight_smile:

Γενικά αφήστε την γκρίνια . Οι αγορές πρέπει να δουλέψουν με την ησυχία τους !!!

Φίλε ζούγκλα εγώ δηλαδή που δεν ψήφισα ΠΟΤΕ το ΠΑ.ΣΟΚ και την ΝΔ, που δεν έχω ζητήσει κανένα δάνειο απο το ΔΝΤ γιατί ρε φίλε να δουλέψω για να πληρώσω τους φόρους?
Δηλαδή έλεος…να πληρώσουν ΑΥΤΟΙ που τα φάγανε…

ναι,αρκεί να πληρώσουν και όσοι εξισώνουν τον φασισμό με τον κομμουνισμό. πλέρωνε σου λέω.

wtf…

you are a troll8)

Α ναι το είχα ξεχάσει…
Πάνε και 7 χρόνια Deckard…αλλά όπως λέει και ο ζούγκλας έκανε μαλακίες ΠΛΕΡΩΝΕ
:smiley:

Η ανεργία στο 16,2%, δηλαδή οκτακόσιες χιλιάδες άνεργοι, στην πραγματικότητα, ένα εκατομμύριο.Βόμβα.

Στους νέους η ανεργία στο 42% -ο ένας στους δύο! Δεν υπάρχει σπίτι -πλην Συβαριτών χωρίς άνεργο, ή ανέργους.

Βόμβα.

Και οι Δωσιπάτριδες πουλάνε τα όπλα της χώρας, ενέργεια, λιμάνια, δρόμους, νερά, αεροδρόμια

για να προσπορισθούν πόρους για τους τόκους δύο-τριών-πέντε ετών. Κι ύστερα;

Οχι! δεν θυσιάζεται κατά εκατόμβες ο λαός προκειμένου να υπάρξει μια έστω αμυδρή ελπίδα για το αύριο,

εξουθενώνεται συστηματικώς κι ενσυνειδήτως για να ξαναγίνει σκλάβος. Στο διηνεκές.


Είμαστε σε εμπόλεμη κατάσταση και οι Ελληνες πολίτες, ο λαός, ηττάται από πεμπτοφαλαγγίτες ταγούς κι ανδράποδα…

http://www.enet.gr/?i=issue.el.home&date=11%2F06%2F2011&id=283555

O Σταυρόπουλος, που όσο πάει διώχνει και τις τελευταίες του ικανότητες για πολιτική ανάλυση, να πει όμως και τι θα γίνει όταν φύγει ο παπανδρέου όμως και τι θα γίνει με το σαμαρά που θα ρθει στη θέση του “κακού” ΓΑΠ. Αλλιώς θα μείνει να βγάζει τις ίδιες άναρθρες κραυγές.

Να ψηφίσουμε όλοι Αλέκα να γίνουμε η Κούβα του Νότου:lol:

Έλεος πια… όποιος δεν γράφει στον “Ρ”, υποτιμάται αυτόματα. Αχ αυτές οι παρωπίδες…