Πολιτικός Προσανατολισμός

Ποια ΠΚΣ ο Περπλ;:lol::lol::lol::lol:

Έλα ρε Αιώνιε,ένα τεστ για να περνά η ώρα είναι,ανάθεμα και αν βγαίνει ένα σοβαρό αποτέλεσμα από 'κει,χαλαρα

ε δεν ξέρω ρε φίλε για τον περπλ απλά μάντεψα :stuck_out_tongue:

Και δεν λέω ότι βγάζεις σοβαρό συμπέρασμα από αυτά, απλά επί τη ευκαιρία είπα και την άποψη μου, γιατί νομίζω ότι υπάρχουν πολλά να κερδηθούν εαν ο κόσμος δεν ψηφίζει επιπόλαια.(ειδικά με ΝΔ/ΠΑΣΟΚ/ΚΚΕ, που είναι γιγάντια στο θέμα των φοιτητικών παρατάξεων(καλά το ΚΚΕ έχει και το ΠΑΜΕ, που είναι άλλο μεγάλο κεφάλαιο, έχει την ίδια χρήση με την ρουσφετοπολιτική ΝΔ και ΠΑΣΟΚ), προφανώς και έχω τεράστιο “κομπλεξ” μαζί τους)

edit: Μην ξεκινήσετε θέμα ως προς την τελευταία γραμμή, δεν είπα αυτό που σκεφτόμουν αρκετά κατανοητά προς τους άλλους(θα πρεπε να γράψω άλλες 5 γραμμές για να εξηγησω βήμα βήμα τι εννοώ και τώρα βαριέμαι να κάνω edit) και μπορεί να παρεξηγηθεί αυτό που εννοώ.

Εσύ τι θα ψηφίσεις?

το ψάχνω, αλλά λογικά εξωκοινοβουλευτικό.

Aionie, o Purple ΚΚΕ μ-λ / Αγωνιστικες Κινησεις ειναι. :wink:


Libertarian όπως το περίμενα :stuck_out_tongue:

Έλα κουλ,φυσικά θα κερδηθούν πολλά αν ο κόσμος δεν ψηφίσει επιπόλαια,μακάρι ο καθένας να αναλογιστεί τι θέλει και να σκεφτεί σοβαρά

Αυτες οι εκλογές έχουν αναχθεί σε κάτι το εξωπραγματικό πάντως, υπάρχει μια αίσθηση ότι τα πράγματα πριν και μετά θα είναι κάτι το εντελώς διαφορετικό.

Πράγμα που σε καμιά περίπτωση δεν ισχύει ασφαλώς.

Συμφωνώ.
Αλλά νομίζω υπάρχει ανάγκη για λίγη αισιοδοξία. Έστω και λίγο διαφορετικό να είναι το τοπίο, κέρδος θα ναι.

το νέο ανήψι του Mule :stuck_out_tongue:

Στάνταρ8)

http://www.politicalcompass.org/printablegraph?ec=9.75&soc=5.54
Πρώτο,και μετά για να επιβεβαιώσω έκανα και δεύτερο :
http://www.politicalcompass.org/printablegraph?ec=-10.00&soc=-6.72

!γιατί έτσι?

Στο ελληνικό τεστ με έβγαλε στον χώρο της Αριστεράς, με ολίγη Κομμουνιστική Αριστερά. Μάλιστα εφάπτομαι στο κυκλάκι του Συριζα :?
Το κυκλάκι που λέει “Χριστ. Δημ.” ποιο κόμμα είναι; :-s

edit: Το είδα μετά… Χριστιανική Δημοκρατία;;; wtf is that? (όχι δεν είμαι εκεί, αλλά είναι κοντά χαχαχα)

ΜΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Εγώ έκανα και το άλλο που έχει βάλει ο ΝαητΣκαη για τις ελληνικές εκλογές και έβγαλε ότι θα ψηφίσω Κουβέλη :metal::rockon:

ξανακάνε quote γιατί το άλλα.Ρε δεν ξέρω πως να εμφανίζω εικόνες ο άχρηστος…(εκτός και αν έκανες ημι-quote)

Αν δοκιμάσετε το ελληνικό τεστ και βάλετε όλες τις απαντήσεις Διαφωνώ (ως επιστήμονες πρέπει να κάνουμε πειράματα :p), περιέργως δεν βγάζει ΚΚΕ… :lol:
αλλά περιλαμβάνει τη ΔΗΜ.ΑΡ. (οκ είναι ευρύς κύκλος που βγαίνει) #-o

Δεν το περίμενα τόσο κάτω, αλλά ντάξει, εκεί που παλαιότερα έβαζα π.χ στην αρχή του Marx strongly agree, τώρα το ριξα στο agree.

Γενικα όμως ειναι το πιο #-o τεστ από τα 3

στο politicalmap έβγαλα οβάλ σχήμα που περιείχε πλήρως οικολόγους πράσινους :stuck_out_tongue: και εκτεινόταν και προς τα πάνω(ήθελε να πιάσει αναρχία :p)

Κανένας authoritarian, όλοι φιλελεύθεροι και μπαρμπούτσαλα. [-X