Πολιτικός Προσανατολισμός

Αν εννοείς το politicalmap - πως το λένε, δεν εκπλήσσομαι. Και εμένα “σωστά” με τοποθέτησε. :wink:

Εμένα δημοκρατική συμμαχία με έβγαλε μετά νδ μετά πασοκ και μετά λα.ο.ς. και -50% κκε.Πάλι καλά.Με το λα.ο.ς. διαφωνώ σχεδον σε όλα τα οικονομικά…:stuck_out_tongue:

Δε σας πληρώνει πια ο πρόεδρας;

Απλά σιχαίνομαι την υποκρισία του αντιμνημονίου.

Αδωνικός ειναι ο damnation ρε. :wink:

Καλα τα λεω ?? ΝΔ φετος ή πανω απ’όλα το κομμα ? :-k

Το κόμμα.Αν είναι δυνατόν να το έριχνα στο κόμμα του πάκη και του δένδια και των τυπάδων που κατέστρεψαν την δεξιά στην Ελλάδα.Δεξιά η νδ ήταν μέχρι τον Αβέρωφ.Μέτα έγινε καρικατούρα του Ανδρέα.:frowning:

Ναι, αλλά τώρα χωρίς Μανωλίδου-Τσιλιμίγκρα ο ΛΑΟΣ θυμίζει ΚΨΜ, με τη μόνη διαφορά ότι η Βάνα Μπάρμπα δεν παίζει στην τηλεόραση αλλά στα ψηφοδέλτια.
Ψηφοφόρος είσαι εσύ ή ΕΠΟΠ ρε αδερφέ;

Κοίτα αυτό που πάνε να περάσουνε είναι το λα.ο.ς. πιο κεντροδεξιό και την νδ πιο δεξιά.Μικρή σημασία έχει πλέον.Αν είναι αλήθεια ότι άκουσα για τα νέα μέτρα θα υπάρξει έκρηξη ότι και να γίνει.Και δεν βλέπω και την αριστερά να είναι έτοιμη να πάρει ευθύνες.

Βεβαιως και εχει μικρη σημασια πλεον.
Τωρα που θα μπει η Χρυση Αυγη θα δειτε ολοι τι σημαινει ΤΡΟΥ ΔΕΞΙΑ, τσουτσεκια ε τσουτσεκια :!:

Η χρυσή αυγή μπαίνει δυστυχώς λόγω της άκρας αριστεράς και λόγω κάποιων ελαφρόμυαλων που για αντίβαρο και για αντίδραση το ρίχνουν χωρίς να αναλογίζονται τι κάνουν.Δεν είναι όλοι οι ψηφοφόροι της χ.α. ακροδεξιοί όπως και να έχει όμως η άκρα αριστερά τόσο καιρό ασχολείται με αυτό το ανύπαρκτο μέγεθος και τώρα το γιγαντώνει.Τα φώναζα εγώ αυτά.Μακριά από τα άκρα.Δεν ακούστηκα.Ε άμα όποιος δεν έιναι αριστερός τον λες φασίστα και όποιον λέει απλα ότι όπου δεν λειτουργεί το κράτος λειτουργεί το παρακράτος αυτόν τον κάνεις μπαν τότε μόνος σου κατασκευάζεις κύμα πραγματικού φασισμού.Εγώ πάντως ποτέ δεν θα το έριχνα χ.α. γιατί είμαι δημοκράτης και κατά του ολοκληρωτισμού γιαυτό είμαι και αντικομμουνιστής.

:lol::lol::lol:

Παλι η ακρα αριστερα φταιει δηλαδη.
Η επιρροη για εσας -σε ολους τους τομεις της ζωης που μπορειτε να φανταστειτε- της ακροαριστερας του 1% εχει παρει μεταφυσικες διαστασεις πλεον.
Που να κυβερνουσε και ποτε ρε παιδι μου…

ε καλά αυτό το “τα φώναζα εγώ αυτά” μην το λες παραέξω, στα youtubes υπάρχουν σχόλιά σου σε βιντεάκια της ΧΑ και υπάρχει αρχαίο θρεντ που πας να συμμαζέψεις τα ασυμμάζευτα και καταλήγει σε μπαν σου, μην αρχίσουμε τα ίδια, αλλά μη μας (ξανα)περνάς και για βλάκες ε, ξες αλεπούδες, αλεπουδάκια κλπ. :wink:

Άντε καληνύχτες.

Ο προεδρος του κομματος ομως, τα καλουσε κοντα τα ‘‘ακρα’’.

:!: http://www.youtube.com/watch?v=LLEgzREpWF4&skipcontrinter=1

Τα φιλακια μου στους ‘‘πρωταγωνιστες του αγωνα’’.
Ο ‘‘δημοκρατης’’ προεδρος σου καλουσε και την δημοκρατικοτατη ‘‘ΕΠΕΝ’’.

:bye:

Εντάξει δεν διαφωνώ.Αλλιώς μιλάς εδώ που έχεις πιο δομημένο λόγο και αλλιώς εκεί που ο καθένας πετάει την παρόλα του.Αλλού με συναίσθημα αλλού με λογική.Ακόμα και τώρα δεν θα καθόμουν με τίποτα να πω κάτι σοβαρό στο γιουτουμπι.Οσο αναφορά το παραπάνω όντως η ακρα αριστερά είναι μικρη σε ποσοστό αλλα υπαρχει μια μεγάλη μάζα ατόμων που είναι απο κεφτέδες,άσχετους,ανιστόριτους,απολιτικ,ανενημέρωτους κτλπ η όποια μάζα δεν αντιδρά σε τίποτα.Πχ στα πανεπιστήμια ειναι γνωστο ότι κουμάντο κανουν οι μειοψηφίες.Στις διαδηλώσεις πάλι μειοψηφίες ειναι αλλα το κακο το κάνουν.Δεν είναι θέμα ποσοστού αλλά θέμα επιρροής.

Γι’αυτο ειμαστε εμεις οι ΓΑΜΑΤΟΙ και εσεις οι ΚΕΦΤΕΔΕΣ. \:D/

Οση δημοκρατικοτητα κι αν πουλας εσυ και το κομμα του ΛΑΟΣ, το παραπανω βιντεο θα σας ακυρωνει πανυγηρικα και για παντα. :wink:

Ρε ναιτ μην κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις τι λέει.Ελάτε ολοι μεν αλλα όχι όπως είστε.Ελάτε όσοι έχουμε κοινά σημεία στα πλαίσια τα δημοκρατικά όμως κάτω απο τις δικές μου φτερούγες.Αυτό σωστό έιναι και το λέω και γώ ακομα και τώρα.Γιατι ένας πατριώτης να παρασυρεται απο τους νοσταλγους των ναζι και να μην μπει σε ενα δημοκρατικό κόμμα?Πήραμε τώρα μια δήλωση πριν τόσα χρόνια και ενα τσεκούρι του βορίδη πριν 25 χρόνια και κάνουμε αντιπολίτευση.Αυτά είναι αστειότητες.

Ποια κοινα σημεια υπαρχουν [B]στα πλαισια τα δημοκρατικα[/B] με την ΕΠΕΝ και την ΧΑ δηλαδη ??? :?

Μην προσπαθεις να δικαιολογησεις τα αδικαιολογητα με ασυναρτητες δικαιολογιες (’‘να μην ερθουν οπως ειναι’’ αλλα? πως να ερθουν με την οπισθεν??) γιατι εκτιθεσαι !

Κρατα μια σταθερη σταση και μην τα πηγαινεις απο δω και απο κει, μπας και τα βολεψεις καπως.
Γι’αυτο χασατε τους μισους ψηφοφορους σας προς τη Χρυση Αυγη, γιατι βαρεθηκε ο κοσμος σας αυτες τις κωλοτουμπες, τα ‘‘ναι μεν αλλα’’ και τους χαμαιλεοντισμους σας γενικοτερα.

Αν δεν θελεις να παιρνουμε ‘‘μια δηλωση πριν τοσα χρονια’’, πες στον Καρατζαφερη να ανακαλεσει και να αποκυρηξει δημοσιως τις δηλωσεις του αυτες, αφου πρωτα ομως παιξει το βιντεο στις εκπομπες του και να αφησει τα ψεμματα οτι ταχα δεν υπαρχουν τετοια ντοκουμεντα σε αναφορες που του κανουν συχνα οι δημοσιογραφοι οταν τον ρωτουν την αποψη του για την Χ.Α.
Φυσικα και δεν εχει αλλαξει ιδεες ο ανθρωπος απο το 1998, μην εχουμε αυταπατες φυσικα.
Αλλιως θα ειχε το θαρρος να βγει να πει οτι ‘‘ανθρωπος ειμαι, αλλαξα γνωμη’’.
Το οτι κρυβει την αληθεια, μονο ενοχες μαρτυραει.

Θα αφήσω έναν αριστερό να απαντήσει για μένα…http://www.youtube.com/watch?v=iz1zcxqwBkA&feature=related

[COLOR=“White”]:] :] :] :][/COLOR]

Ο Ψαριανος, και γενικα η ‘‘Δημοκρατικη Αριστερα’’, δεν ειναι αριστεροι αλλα σοσιαλδημοκρατες κατα δηλωση των ιδιων.
Οποτε ο καθε Ψαριανος δεν με ενδιαφερει καθολου τι θεωρει.