Καλύτερες κυκλοφορίες 2011

Εγώ, λοιπόν, τα θρεντ Νεες κυκλοφορίες 2010-2011 κ.ο.κ. ποτέ δεν τα πήγαινα γιατί δεν έχουν νόημα ύπαρξης. Οπότε τα μποϋκοτάρω όσο γίνεται.

Ενηγουεη, άνοιξα αυτό εδώ για να υπάρχει και για να αναφέρω τον πρώτο δίσκο που είναι ΓΙΑ ΜΕΝΑ μέχρι στιγμής μέσα στο 2011:

Thomas Giles-Pulse

ή

Ο Thomas Giles τον ξέρετε ως τον ιθύνοντα νου των Between The Buried And Me.

Αυτό όμως δεν είναι τίποτα άλλο παρά μια ανούσια πληροφορία. Περίπλοκα σκατορολοίδια δεν υπάρχουν. Ούτε καφρίλες, πέρα από ένα τραγούδι, το Medic.

Εδώ έχουμε, ας πούμε, neo-prog με πολλά ηλεκτρονικοτέτοια.

ΚΛΑΣΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΒΛΑΒΗΣ

[SPOILER]Α ρε Μάνο ψυχάκια… :lol::lol::lol:[/SPOILER]

Ωραια τα λεει ο μανος.
Περιμενουμε και καινουριο album απο τους between the buried and me. Θα εβγαzαν και ενα ep των Δεκεμβριο αλλα δεν κυκλοφορησε ποτε, ειναι και στην διαδικασια αλλαγης δισκογραφικης εταιριας οποτε…

Καλυτερες κυκλοφοριες για μενα μεχρι τωρα(οι απογοητευσεις δυστυχως ηταν περισσοτερες):

Steve Roach & Brian Parnham - The Desert Inbetween
Natural Snow Buildings - Waves of The Random Sea

Επισης περιμενουμε καινουριες κυκλοφοριες απο neurosis,cult of luna, pig destroyer, *shels και πολλα ακομα :slight_smile:

τωρα εγω να αισθανομαι ασχημα που εχω ακουσει μονο ΜΙΑ φετινη κυκλοφορια?:-s

Σιδηρος και οινος μονο, λεμε!
[B]http://rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=1060008&postcount=101[/B]

αντε και του destroyer, αν και δεν του εχω δωσει τις ακροασεις που πρεπει!

καλα τραβα ξαναξυρισου εσυ, που δεν εχει αναφερει κανεις το πανεμορφο decemberists.

εκτος απο τον νουμπι-νουμπ που δεν ταρεσε

για μένα το decemberists είναι μέσα στα καλύτερα απ’όσα έχω ακούσει για φέτος.όταν τα έλεγα εγώ όμως, λέγατε πόσο μάπα είναι και να ακούσω τα προηγούμενα. :stuck_out_tongue:

κατά τα άλλα, dirty beaches και james blake.
και σίγουρα iron & wine.στα αυτιά μου ακούγεται ως ό,τι καλύτερο και ψυχωμένο έχει βγάλει.

αυτο το ρημαδι ποτε θα βγει?
στα νεα τους
συνεχεια μιλαμε για τις μπαντες της δισκογραφικης τους!!
και για το νεο τους αλμπουμ…κουβεντα…

Βιαζεσαι πολυ για το Hexvessel. Οτι ειναι γαματο, ειναι, αλλα βιαζεσαι θαρρω.

Edit: Δεν περιμενα παντως ν ακουσω ποτε ντουετο Czral με Kvohst.

δεν εχω ακουσει καμια8)

δηλαδη θα ξεφουσκωσει οπως το κρακ δε σκαυ;;;;

Αχαχαχα.

Το Κρακ Δε Σκαι ακομα δεν εχει φουσκωσει για μενα, οποτε ντεν καταλαβαινω τι μου λες.

στο κρακ δε σκαι δεν είναι το θέμα οτι ξεφουσκώνει
αλλά ότι μέσα σε ενα κομμάτι μπορείς να ακούσεις ένα συγκεκριμένο “θέμα” πολλές φορές και μετά να σε κουράσει…

*αλλά δισκαρα :smiley:

μεχρυ τωρα
+
Mogwai - Harcore will Never Die, But you Will
Onslaught - Sounds of Violence
Crowbar - Sever the Wicked Hand
Thanasis Papakonstantinou - O Elaxistos Eaftos

βεβαια κανενα μεχρυ τωρα δεν θα το βαζα στη κατηγορια αριστουργημα αλλα μεχρυ τωρα καλα παμε :stuck_out_tongue:

αυτό το περίεργο με τα χέρια και το χρυσό κύπελο διαφήμηση του φέρυ είναι ή δίσκος? και τι ρόλο βαράει του λόγου του?

Θεωρητικά και οι δύο κυκλοφορίες που έχω ξεχωρίσει ως τώρα είναι ‘παλιότερες’, αλλά μέσα στο 2011 κυκλοφόρησαν κανονικά, οπότε

[B]sun of nothing[/B] - the guilt of feeling alive

Όχι απλά στα καλύτερα της χρονιάς, αλλά από τώρα κλασικό και μνημειώδες.

[B]Dragged into Sunlight [/B]- Hatred for Mankind

Ό,τι συγκλονιστικότερο έχω ακούσει στο death metal από τον καιρό του “Graves of the Archangels”.

Φοβερό το Dragged όντως (το φερε η Nuclear Winter με ένα 9ευρο) αλλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να θεωρηθεί φετινή κυκλοφορία.

Anywayz, εγώ έχω ξεχωρίσει πέρα και πάνω απ’ όλα [B]Mitochondrion (Parasignosis)[/B] που είναι ό,τι συγκλονιστικότερο έχω ακούσει στο death metal από τον καιρό του [B][I]Graves Of The Archangels[/I][/B] (:p) και ακολουθούν [B]Impiety (Worshippers Of The Seventh Tyranny)[/B] και [B]Clandestine Blaze (Falling Monuments)[/B] και κάνω υπομονή για να έχω ολοκληρωμένη άποψη για [B]Ascension (Consolamentum)[/B].

Θεωρητικά είναι του 2010 αυτό ε?