Πιο χαρακτηριστική φωνή

Dave Mustaine θα έλεγα…

Απο αυτες που εχει το poll Ozzy και Dio.Ολοι ξεχασατε τον ΑΞΕΠΕΡΑΣΤΟ Miljenco Matijevic των Steelheart.Απιστευτη φωνη με ατελειωτο ευρος και μεγαλη ατυχια ο ανθρωπος.

o ozzy ρε παιδια…χαρακτηριστικοτατη φωνη αλλα κακιστη…:?

ε, χαλαρά Ozzy

Χαλαρα του Manos87…

Εχει αυτη την ηλεκτρονικη φωνη που εχει και ο Robocop…

Αυτο ακριβως:thumbup:

Mark Shelton.

Μία από τις πιο χαρακτηριστικές και σίγουρα η πιο cult φωνή ever!

Όντως, M. Shelton!! :thumbup:
Eπίσης King Diamond και Tim Baker (Cirith Ungol) :wink:

χαλαρα uli roth…

ενας απ τους μεγαλυτερους κιθαριστες ever αλλα χαλαρα ο χειροτερος τραγουδιστης που εχω ακουσει ever…:lol: :lol: η φωνη του χαρακτηριστικοτατη…

Μιλάμε για πολύ κακή φωνή ο roth,όχι μ****ίες.Πως τον άφηνε ο Meine να τραγουδάει,δεν το έχω καταλάβει.Αν και με το να τραγουδάει μερικά κομμάτια ο Roth,o Meine μσς έδωσε μερικά απο τα καλύτερα δεύτερα φωνητικά.

ολοι αυτοι εχουν χαρακτηριστικες φωνες αλλα πιστευω οτι αν βαλεις King diamond και σε εναν ασχετο θα την καταλαβει τη φωνη του.

επισης πολυ χαρακτηριστικη φωνη ειναι του Edlund στο clouds!
του carl McCoy,του A.Eldritch και φυσικα απορω πως δεν τον ανεφερε κανεις…Robert Halford!!!

νταξ του Halford πες μπορει καποιος σε μερικα songs να τη μπερδεψει(αμα τους ξερει)με τους Primal.Οχιοτι ειναι το ιδιο πραμα αλλα οκ υπαρχει μια ομοιοτητα

James Hetfield

Πολύ χαρακτηριστική φωνή κατά την άποψη μου έχει ο Warrel Dane(φυσικά δεν λέω ότι είναι η πιο χαρακτηριστική φωνή…)

κι ο Χριστοδουλας εχει:p

Οzzy

Lemmy

Dio

Dickinson

King Diamond

blackie lawless απο wasp!!

Σχεδον ολες ειναι πολυ χαρακτηριστικες αλλα ψηφισα janis joplin λογω προσωπικης συμπαθειας και bruce dickinson εκτος του πολλ εχει πολυ χαρακτηριστικη φωνη

Kαι μετά από king diamond, mark shelton, ozzy και λοιπά τσρου που έχω πει παλιότερα, μου επιτρέπεται να πω και Brian Molko :stuck_out_tongue:

Έχει χαρακτηριστική αδερφίστικη φωή, αλλά σε αρκετά τραγούδια τη γουστάρουμε :lol: