Φημες για συναυλιες #2

Προσωπικά δεν δίνω καμία πιθανότητα…

1 Like

Αν ήταν να έρθει, μάλλον θα είχε ήδη ανακοινωθεί.

2 Likes

Εγω ελπιζω για Slayer και πιστευω οτι του χρονου το καλοκαιρι θα τους δουμε αν οχι και νωριτερα. Δεν παιζει να μην τους φερουν στη τελευταια τους περιοδεια, ειχα ακουσει και φημες απο καποιους οτι υπαρχουν συζητησεις, ο καιρος θα δειξει…

Λόγω εξόδων θα κόψουν τους υπόλοιπους και θα τους δούμε μόνους τους :joy: Εμένα το πακετο μου αρεσει σαν σύνολο. Τώρα να δω μονους τα 2/4 των slayer, Meh, τους εχω ξαναδει 3 φορες. Την μια με το σωστο line up

1 Like

πόσες φορές να το έχουμε πει αυτό άραγε…

5 Likes

kai me helloween ta idia legane alla moufes, so don’t bet u’r life on it

2 Likes

Σωστότατος . Η όλο το πακέτο η τίποτα, σκέτο slayer την στιγμή που έχουν γαματο πακέτο και σε Αμερική και σε Ευρώπη θα είναι κοροϊδία. Πάντως από ότι μαθαίνω γίνεται χαμός με τη τελευταία περιοδεία των slayer , τα εισιτήρια φεύγουν σαν τρελα.

kai giafto den 8a tous feroun ellada. 1st dioti 8a einai akrivo packeto (kai oi diorganotes den 8a boroun na adape3el8oun) kai 2nd afou ta ticketa feugoun san trela sto e3oteriko giati na katadextoun na er8oun edo pernodas ligotero kase? ta leuta tis suda3is prspa8oun na vgaloun. 8a protimisoun na valoun ena second date se mia poli pou 8a ginei sold out para na r8oun edo me ligotera moneys kai na pai3oun se 3000 nomateous opos to 13.

φιλε τους Slayer τους βλεπεις οσες φορες και να ρθουν. Και μαλιστα μην ξεχνας οτι τα υπολοιπα 2/4 ειναι επισης Θρυλοι του Thrash και οχι απλα ταλαντουχοι μουσικοι !
Εγω τους εχω δει 5 φορες και παλι θα πηγαινα χαλαρά.

4 Likes

Δεν γίνεται να μην δεν φερουν Slayer τελευταια περιοδεια πιστεύω…σε οποιο χωρο και να τους βαλουν πήχτρα θα ειναι

1 Like

10/9 οι Leprous Σερβία, άρα άκυρες οι όποιες ελπίδες για Θεσσαλονίκη, άρα μην τους χάσετε όσοι το σκέφτεστε, λάιβ ΘΕΡΙΖΟΥΝ

edit, λάθος γιατί νόμιζα ότι παίζουν 9 στην Αθήνα, τεσπα δεν παίζει να έρθουν Θεσσαλονίκη, ισχύουν τα παραπάνω (!)

2 Likes

εγώ που δεν κόβω φλέβα θα πάω. Θέλω να το ζήσω . Έχουν ενδιαφέρον αν μη τι άλλο

1 Like

ξερεις κατι απο καπου οτι δεν θα έρθουν θεσσαλονικη;

Μια χαρα βολευει να ερθουν.

1 Like

Η λογική είναι ότι κάθε μέρα “στο δρόμο” χωρίς live είναι χαμένη ημέρα, οικονομικά μιλώντας. Γι’ αυτό επιδιώκουν να μην έχουν κενές ημερομηνιες, να δίνουν οι μπάντες 5-6 live την εβδομάδα. Οπότε, καθ’ οδόν για Σερβία από Αθήνα, είναι εφικτή μια “στάση” στη Θεσσαλονίκη. Δεν ξέρω βέβαια αν υπάρχει το κοινό να στηρίξει, ούτε ποια είναι η αμοιβή του συγκροτήματος, αλλά δεν θέλω να μπω στα “χωράφια” του @PrimalRager666!

2 Likes

Το '15 ηρθαν Θεσσαλονικη. Ειχε παει κανεις να μας πει αν ειχε κοσμο κλπ;

Εγω που δεν κοβω, τα 15 τα εδωσα ευκολα προ τριετιας, τα 26 θα τα δωσω δυσκολα. Σιγα πια που μεγαλωσαν και τοσο.

Το ποστ το έκανα νομίζοντας ότι το λάιβ στη Σερβία είναι μία μέρα μετά από αυτό της Αθήνας, το γράφω στο έντιτ, οπότε προφανώς δεν έχω καμία εκ των έσω μάηκδεμπλάκι πληροφόρηση για το αν θα έρθουν ή όχι. Η προπώληση έχει ξεκινήσει, το να πουν μετά από κάνα μήνα “παιδιά θα παίξουν και Θεσσαλονίκη, όσοι βορειοελλαδίτες πήρατε εισιτήρια κοιτάξτε να τα αλλάξετε ροφλ” μου φαίνεται αστείο, αποκλείεται να δείξουν τέτοια ασέβεια στον πελ…ναι οκ, άκυρο, μπορεί να το ανακοινώσουν κ μια βδομάδα πριν.

Πρώτη φορά τούς είδα support με Amorphis στη Θεσσαλονίκη και ήταν απλά ΙΣΟΠΕΔΩΤΙΚΟΙ. Το '15 ήταν καθημερινή οπότε πήγα στην Αθήνα (στο Αν, σχεδόν φίσκα) ενώ στη Θεσσαλονίκη έγινε στο 8μπολ (απ’ότι θυμάμαι από σχόλια του αδερφού μου ήταν απλά οκ από κόσμο, να πει και ο @SavatageOrDeath ).

tl;dr, μη χάσει κανείς αυτό το λάιβ.

1 Like

Άξαφνα το viva εμφάνισε και εισιτήρια early bird με 24 ευρώ αντί μόνο των κανονικών με 26 που είχε. Ελπίζω να μην την πάτησε κανείς.

ισχύει, μισογεμάτο ήταν το 8ball. Καμία σχέση με το πόσο περίμενα να έχει μια μπάντα με το όνομα των leprous μετά και την απίστευτη εμφάνισή τους τότε με amorphis

Δεν ξέρω αν μας άξιζε να ξαναέρθουν. Βέβαια έχω την εντύπωση πως είχε πολλά λαιβ μαζεμένα εκείνη την περίοδο…anyways…αν έχω λεφτά ίσως να συνδυαστεί με επίσκεψη Αθήνα το λαιβ :wink: