Φημες για συναυλιες #2

Γιατί maiden δεν είχε 70 στο χωράφι προχτές ? Big Four ποσο είχε που πέρασαν και τόσα χρόνια. 85 δεν ήταν? ACDC δεν είχε 65 η αρένα? Δικαιολογίες υπάρχουν πολλές…Οταν λες ότι είναι κλεισμένο είναι κλεισμενο δεν λες μα και μου…και αν τον αφήναν να το κάνει στο χωράφι όχι 100, 200 θα βάζε το εισιτήριο για να βγάλει τα σπασμένα και όσοι πιστοί προσέλθετε…Και όπως απάντησαν και άλλη, εγώ αρένα βουκουρέστι 62 ευρώ το είδα το εισιτηριο…με 85 FOS και 50 ευρω το φθηνότερο…αλλά προφανώς δεν θα άφηναν τον Λώρη να κάνει τις πονηράδες με τα early bird tickets του

Οκ εγώ δεν καιγόμουν, πείτε λίγο οι άλλοι που είχατε μπριζωθεί και το είχατε σίγουρο, πώς νιώθετε όταν βλέπετε τον μαηκμπλάκι να λέει ότι είχαν συμφωνήσει οι μετάλλικα αλλά τελικά ακυρώθηκε γιατί θα πήγαινε 80000 κόσμος και δεν ειναι δυνατόν να έχουν τέτοιες τιμές τα εισιτήρια;

8 Likes

Προχτές στην πρώτη φάση προπώλησης είχε 88€ και τις δύο μέρες, 55€ μόνο Maiden στην 2η φάση και αν θυμάμαι καλά 70€ τα είχε μόνο ταμείο.
Οι Big4 το 2010, πριν σκάσει καλά η κρίση ακόμα, είχαν 85€. αλλά οι Big4 έτσι; Όλοι. We check our facts before posting.
Οι Metallica το έχουν γαμήσει με τις τιμές και προσωπικά δεν βρίσκω το σόου τους καθόλου εντυπωσιακό. Ίσα ίσα μου την σπάει πολύ η καπιταλιστική λογική των enhanced experiences και snake pits και … αμερικανάκια.

Eseis pou grafete tin leksi “amerikanakia” kai tin grafete gia kati arnitiko, to gnorizete oti gineste auto pou ennoeite otan lete tin leksi amerikanakia?

3 Likes

Russell_Westbrook_Yall_Niggas_Trippin_Funny

Οι μπάντες όμως δεν καταλαβαίνουν από κρίση, τα έσοδα από τις συναυλίες τους θέλουν να ανεβάζουν. Και σε μία συναυλία με τζίρο 2 και 3 εκατομ. παίζει πραγματικά διαφορά τα 20 χιλιάρικα που θα θελαν οι Anthrax ή τα 100 των megadeth? Κανείς δεν λέει ότι δεν είναι τραγικές οι τιμές. Προφανώς και είναι αλλά δεν είναι ότι παντού έχει 100 ευρώ η αρένα. Στο τελευταίο συμφωνούμε απόλυτα. αναρωτιέμαι αν ακόμα μπορεί να κερδίζει meet and greet με το fan club ή πρέπει μόνο να σκάει διχιλιαρο

Το snake pit btw το εχουν από τα 90s και είναι δωρεάν. Με κλήρωση στα μέλη του fan club. Τώρα οι τιμές… Αν παίρνει τους Σουηδούς με φορολογία γαμα τα να έχουν το πιο ακριβό εισιτήριο 85 ευρώ, μάλλον τους παίρνει όλους. Η μπάντα στάνταρ αμοιβή έχει από εκεί και μετά ο promoter τιμολογει. Δε νομίζω με λίγα λόγια να είπαν οι Metallica στο Λωρη "αν δε βάλεις 80-90 ευρώ δεν ερχόμαστε την ώρα που στη Σουηδία έχει 55-85.

Edit : στην Πολωνία επίσης το εισιτήριο είναι αρκετά πιο φθηνό από την τελευταία φορά που εμφανίστηκαν πριν 2-3 χρόνια. Η livenation από την άλλη έβαλε τα εισιτήρια 40% πάνω σε σχέση με πέρυσι. Πέρυσι έπαιζαν σε κλειστά, φέτος στο Twickenham που χωράει 90.000 κόσμο και στο Etihad. Γι αυτό και ελπίζω να έχει καμία 20.000 απούλητα εισιτήρια γιατί το έχουν ξεφτιλίσει οι Άγγλοι. 90 λίρες ο Οζζυ, 70 οι Slayer, δεν πατάω πουθενά.

όχι ότι υπάρχει λογική στον Λώρη, αλλά φαντάζομαι θα σκέφτηκε ότι για να βγει το λαηβ θα χρειαστεί το Χ,Ψ & Ζ ποσό. Το οποίο θεώρησε ότι είναι πολύ υψηλό για Ελλάδα και δεν θα ανταποκριθεί ο κόσμος

Ίσως είναι και λογικό . Σημασία έχει ότι για κάποιο λόγο στράβωσε και δεν θα έρθουν. Αυτό κρατάμε

Τοποθέτηση Κ.Ε. δεν έχουμε ακόμα, ε;; :stuck_out_tongue:

2 Likes

Προφανώς, ο Λωρης μπορεί να σκέφτηκε 1000 σωστά πράγματα και να είναι η απόφαση του δικαιολογημενη. Σου λέει με το ποσό που χρειάζεται ένα χρόνο πριν - και σε χρόνια εκλογών του χρονου- κάνω 10 live. Δε σχολιάζω το Λωρη αλλά τις δικαιολογίες που γράφτηκαν.

1 Like

Ρε παιδες,αντε πες Μεταλλικα πολλα τα φραγκα.Γκοστ πως και δεν κλεινουν οι promoters??Εχουν να ερθουν 5 χρονια,βγαλαν 2 δισκαρες και μια σινγκλαρα απο τοτε.Ειναι η μπαντα που συζηταει ολος ο πλανητης.Τοσα πολλα ζητανε δλδ και δεν το τολμαει κανενας???Πραγματικα ειναι αποριας αξιο !!

2 Likes

Το snakepit btw στις γερμανικές πουλιόταν κανονικά σε τιμή FOS.

1 Like

Δεν το είδα, ούτε διάβασα κανένα να το γράφει. Πάντως το πιθανότερο είναι να τα σκατωσαν οι διοργανωτές πάρα να ήταν όντως προς πώληση. Τα 12 άτομα που αγοράζουν meet and greet έχουν 1 πρόσκληση, οι 14 που κερδίζουν meet and greet έχουν 2 προσκλήσεις και περίπου 70-80 άτομα κερδίζουν σε κλήρωση από 2 προσκλήσεις.

Εντιτ: στο φόρουμ, οι διαχειριστές του metclub γράφουν πως δεν είναι προς πώληση και πως οι κληρώσεις θα γίνουν τον από τον Απρίλιο του 19 και έπειτα.

1 Like

Μπορεί να έγινε αυτό, ΟΚ. Πάντως το είδα με τα μάτια μου.

2 Likes

Έτσι.

7 Likes

η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δεν κατάλαβα Χριστό

2 Likes

Επειδή έχει εκτεθεί για άλλη μια φορά η didi μήπως να βγάλουν μια ανακοίνωση και να μας πουν για ποιους λόγους δεν κατάφεραν να τους φέρουν?Για να ξέρουμε και τι μας φταίει κάθε φορά…Την προηγούμενη ήταν τα capital controls και η κρίση…Τώρα? 'Η είναι καλύτερα να το αφήσουν έτσι και να λέει ο καθένας ότι του κατέβει στο κεφάλι σαν δικαιολογία?

Pos ektethike i DIDI? Eixan pei oti tha feroun Metallica?

6 Likes

Ναι θα βγουν να πουν “σόρυ που δεν τους φέραμε αν και το είχαν σίγουρο κάποιοι στο ρόκιν” :"""""""""""""""""""""""""""")

13 Likes

Δηλαδή δεν θεωρείται αποτυχία να μην μπορούν να φέρουν τους Metallica με τόσο ευνοϊκές συνθήκες?Επειδή κρύβονται πίσω απ’το δάχτυλό τους ? Όλος ο κόσμος ξέρει ότι έγιναν επαφές…

Ντάξει και στις μεταγραφές γίνονται επαφές αλλά δεν έρχεται πάντα ο παίχτης.

1 Like