Φημες για συναυλιες #2

Μόνο που η didi παίζει μπάλα μόνη της…χαχαχα…Άσε που για να μαζέψει κόσμο φέτος στο rockwave θα πρέπει να ζοριστεί πολύ…

:notes::notes:It’s coming home :notes::notes:

Is it?

90 λίρες ο Ozzy? Και πουλιούνται όντως τα εισιτήρια αυτά?

1 Like

Γιατί όχι? Συναυλία στην O2 Arena με πακέτο Ozzy Osbourne - Judas Priest απλώς ΓΑΜΑΕΙ.

Δεν φέρατε Metallica, τουλάχιστον φέρτε Ozzy !! Είναι ό,τι καλύτερο θα μπορούσε να έρθει μετά τους Metallica.

1 Like

Ούτε καν.
Εκτός αν είμαστε στο 2004 και δεν το χω καταλάβει.

Ουτε 10 λιρες δεν εδινα, με τα ιδια λεφτα ετρωγα επικο fish n chips απεξω

2 Likes

Γιατί ο άνθρωπος δεν μπορεί πλέον.Όσο για το χάσμα μεταξύ Metallica και Ozzy, υπάρχουν αρκετές μπάντες ανάμεσα.

1 Like

Γιατί δεν τους φέρνεις εσύ αφού είναι τόσο ευνοϊκές οι συνθήκες?

2 Likes

Δυστυχώς ούτε ο Rob πολυμπορεί πλέον όπως διαπιστώσαμε πρόσφατα… Η κατάσταση και των δύο είανι κακή αυτόν τον καιρό.

Ο Rob μια χαρά μπορεί, με μια μικρή διαχείριση. Και αν κόψουν και το θλιβερό Painkiller (το μόνο στο οποίο δεν μπορεί), θα είναι πολύ καλύτερα.

1 Like

Το μόνο που θα μπορούσε να καλύψει το κενό των Metallica θα ήταν Helloween, για μένα πάντα. Τώρα Ozzy και τέτοια, ίσως και να πήγαινα αλλά με χαμηλές προσδοκίες

Για ποιο λόγο να πληρώσεις ένα ακριβό εισιτήριο έχοντας χαμηλές προσδοκίες?

1 Like

Χμ καλή ερώτηση, μπορεί να έχει καλά support, αν γίνει στην Μαλακάσα είναι ένας πολύ ωραίος χώρος για συναυλία μέχρι 15-20 χιλιάδες κόσμο, προφανώς θα έχει λιγότερο σε περίπτωση που θα έρθει ο Ozzy, επίσης μπορεί και να είναι σε καλή βραδιά.

Και όλα αυτά μπορεί να μην ισχύουν επίσης, αλλά το ακριβό εισιτήριο θα έχει πληρωθεί. Τόπο στα νιάτα θα πω εγώ. Εκτός αν είναι οι Metallica (και κάποιοι άλλοι), όπου κάνω τα στραβά μάτια σε ορισμένα πράγματα μεν, με αποζημειώνουν κάθε φορά δε.

3 Likes

Ε γι αυτό είπα “ίσως και να πήγαινα” :wink: φυσικά συμφωνώ με το “τόπο στα νιάτα” αλλά κακά τα ψέματα πλην ελαχίστων εξαιρέσεων δεν φέρνουν κόσμο.

1 Like

Προφανώς και δεν φέρνουν κόσμο. Και για να ξεκαθαρίσουμε κάτι: Νιάτα σημαίνει μπάντες που τα μέλη τους έχουν γεννηθεί το δεύτερο μισό της δεκαετίας του '80. Που στις συναυλίες τους σκάνε 20 χρονών παιδιά. Αυτές είναι οι νεανικές μπάντες. Οι 40άρηδες μουσικοί και οι 40φεύγα δεν είναι νιάτο, τι να κάνουμε τώρα. Εγώ μπορώ να σας αναφέρω τέτοιες μπάντες που σημειώνουν μεγάλη επιτυχία έξω αλλά αν έρθουν Ελλάδα οι πρώτοι που δεν θα πάνε στη συναυλία είναι αυτοί που φωνάζουν “δώστε τόπο στα νιάτα”.

Μια τέτοια rock/metal μπάντα είναι οι Asking Alexandria για παράδειγμα. Έπαιξαν φέτος σε Download Festival και στο Rock Am Ring. Στην Ελλάδα σχεδόν κανείς δεν θα πήγαινε οπότε για ποια νιάτα μιλάμε;

2 Likes

Πάμε έστω μια μέρα Slayer και ότι κοβαλουν μαζί , Και την επομενη Helloween και τποτα φαση Guardian Να γινει της power το κάγκελο!

1 Like

λογικό μου φαίνεται ακούγοντας τους :stuck_out_tongue:

Σίγουρα θα υπήρξαν κι άλλοι, εξάλλου δεν είμαι και κανας σχετικός …αλλά τελευταία μπάντα που εγώ θυμάμαι που έφεραν κόσμο και ήταν νέοι , παίζει να ήταν οι Linkin Park. 30ηδες τότε και σχετικά στα τοπ τους

1 Like

[elitist-mode-on]
Ποιοι Asking Alexandria μωρέ.
[elitist-mode-off]

Με μια μικρή δόση αισιοδοξίας, πιστεύω ότι Sevenfold και Bring Me the Horizon μια χαρά κόσμο θα μαζεύανε. Σε μικρότερο βαθμό οι Parkway Drive είχανε γεμίσει (κυριολεκτικά) το Ακάντεμυ και λογικά οι Architects θα κατάφερναν το Φαζζ. #ακούεικανείς

5 Likes