Φημες για συναυλιες #2

Bring Me The Horizon

2 Likes

Κάπου εδώ να πω πως είναι δική μου επιφωτηση/πρόβλεψη. Δεν είναι σίγουρο ούτε ξέρω κάτι που δεν ξέρετε εσείς.

ti δεν είναι ΒΕΗΕΜΟΤΗ ???

5 Likes

Machine Head σε Θεσσαλονίκη και Αθήνα το Μάιο για το Burn My Eyes anniversary tour

17 Likes

System of a Down το καλοκαίρι στην Ευρώπη. Θα φιλοτιμηθεί κανείς; Εσένα κοιτάμε Release

1 Like

http://www.ticketservices.gr/event/machine-head-athens/?lang=el

E? Τι? 30 ευρώ? Γτχμ πονάει ο σβέρκος μου ηδη

4 Likes

Αυτό μάλιστα, είναι ενδιαφέρον!

Νταξ άμα γίνει αυτό μπορούμε να πεθάνουμε ήσυχοι

1 Like

Τα μάτια μας πεθαναν αλλά από κινητό κάνω κι εγώ πολλά λάθη :stuck_out_tongue:

SOAD είναι όντως απ’ τις εκκρεμότητες μας σαν Ελληνικό συναυλιακό κοινό

2 Likes

Όχι δα…

1 Like

Γιατί είναι πάρα πολλοί αυτοί που θέλουν να τους δουν

διορθώθηκε :joy:

1 Like

Α ΟΚ, από αυτή την άποψη το λες :stuck_out_tongue:.

2 Likes

Ε, ναι, δεν είναι ότι δεν έχουν ξανάρθει. Είχαν φάει τα απίστευτα μπουκάλια το 1998 στο Περιστέρι όταν ήταν support στους Slayer – δεν ξέρω μάλιστα αν ήταν αυτός ο λόγος που την επομένη δεν εμφανίστηκαν στο Μύλο, όπως ήταν προγραμματισμένο. Ασθένεια του τραγουδιστή ήταν η επίσημη δικαιολογία…
Εντάξει, είχαν μόνο το ντεμπούτο τους τότε να επιδείξουν, αλλά και πάλι δεν ήταν πρέπουσα η υποδοχή – ακόμη κι αν μιλάμε για το κοινό των Slayer!

Οπότε η εκκρεμότητα ίσως να είναι μια εμφάνιση των SOAD στην χώρα μας με τις “δέουσες τιμές”!

(Κάποια στιγμή να θυμηθούμε να κάνουμε τη κουβέντα για το κατά πόσον τελικά το κοινό άγεται και φέρεται από “καθοδηγητές”, και αυτούς που γιουχάρουν, οι ίδιοι άνθρωποι με την κατάλληλη διαφώτιση, αργότερα διαγκωνίζονται να δηλώσουν πόσο τους εκτιμούν ! Ας μην βιαστεί κανείς να πει ότι “τότε ναι, αλλά τώρα…”
Και “τότε” τα ίδια έλεγαν!)

5 Likes

Νομίζω ότι “αντικειμενικά” “τότε” ήταν πιο εύκολο να γίνει αυτό, λόγω της έλλειψης πολλών πηγών ενημέρωσης. Τώρα μπορείς να ενημερωθείς από αρκετά περισσότερες πηγές και έχει εκλείψει σε μεγάλο βαθμό η (ψευτο)-“αυθεντία”, που σε πολλές περιπτώσεις καθόριζε τη γιούχα.

3 Likes

Τότε όλες αυτές οι μπάντες έμπαιναν στη φάση nu metal εξ ου κ τ κράξιμο. Και οι linkin park να παίζανε το 99 στους σλειερ μπουκάλια θα τρώγαν αλλά μετά όταν ήρθαν μόνοι μια χαρά κόσμο είχε. Ότι πρέπει για release οι soad. Κάτι μ λέει ότι θα ναι η χρονιά μας

Αυτό εννοώ

1 Like

Τι θα πει και οι linkin park; Υπονοείς πως είναι μεγαλύτερο όνομα από soad; Εξηγήσου… {Νταξ και λίγη πλακίτσα μωρέ :laughing: }

Σαφώς και έχεις δίκιο όποια μπάντα κουβαλούσε αυτό το nu θα είχε την ίδια αντιμετώπιση.

Anyway δεν νομίζω ένα ατυχές περιστατικό 20+ χρόνια πριν να φταίει. Πιο πολύ οικονομικό μάλλον μου κάνει. Μην ξεχνάμε επίσης πως είναι ιδιαίτερη μπάντα με την έννοια πως σπάνια κάνει οργανωμένα tour και είναι επιλεκτική με τις πόλεις {Δεν έχουν κατεβεί κάτω από Ουγγαρία για live πχ}.

Εφόσον ο Serj έχει έρθει σόλο και επίσης έχουν πει πως θα έχουν πολλές συναυλίες φέτος σε Ευρώπη υποθετικά είναι μια καλή ευκαιρία να τους δούμε όπως πρέπει επιτέλους

Μακάρι να επαληθευτεί η αισιοδοξία σου πάντως

Α, εφαγαν και οι Σλεγερ κραξιμο δηλαδη, που μολις ειχαν μπει κι αυτοι στη nu metal φαση τους :stuck_out_tongue:;

Πάντως μια φάση λιμπ μπιζκιτ παπά ροουτς την εψηνα

2 Likes