Φημες για συναυλιες #2

Εφερέ DEFTONES ο ίδιος νομίζω και έκλαψε πικρά. πανω απο κατοστάρι, αμοιβή και με άλλα έξοδα, και 2000 νοματέοι σκάσανε. Επικός κουβάς.

Fate Ναι, λέγεται οτι είναι κλεισμένο.

4 Likes

Γι’ αυτο θα ξαναρθουνε…

2 Likes

Οι Megadeth παίζουν σαν special guest λόγω της υγείας του Dave, δεν είναι ακόμα σε θέση να βγάλει headline set.

3 Likes

To θέμα είναι να ναι κάλα, ας έπαιρναν κι έναν guest, για τραγουδιστή, σ’ αυτή την εμφάνιση.
Εδώ λένε οτι δεν ξέρουν αν θα είναι τώρα στην κρουαζιέρα.

1 Like

Θα τους ξαναφέρουν ?

Δηλαδής αν πάθει κάποιο αντίστοιχο πρόβλημα υγείας ο Hetfield (χτύπα ξύλο μπρο) μπορεί να δούμε Metallica σαν special guest στους Α7X ξέρω 'γω; :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Like

Ε αυτοί έχουν την πολυτέλεια να μην περιοδευσουν και να διατηρούν το όνομα τους στην επιφάνεια

3 Likes

Οι Megadeth με τους FFDP είναι περίπου στα ίδια κυβικά εμπορικά, οι Metallica είναι περίπου 10 σκάλες ψηλότερα από τους A7X.

Αφήνω αυτό εδώ

ντάξ. απο το θέλουμε το 30 % ολων των εσόδων των Havok για 10 χρόνια του διπόλου υιού/με ευλογίες μπαμπά, στο πάμε και παίζουμε κάτω απο το πουθενά… ασε μας κουκλίτσα μου. απλά θα πάρεις ok καλύτερα φράγκα απο οτι ίσως μόνος σού επειδή δεν θα παίζεις σε 2000 αλλα σε 5000 + σε συναυλίες. ντάξ, αμα πιάσει έπιασε αν όχι τέλος.
Το βρίσκω προσβλητικό, όταν έχεις μια ίστορια πλατίνας κτλ να κάνεις αυτά τα πραγματά λες και δεν έχεις να φας. βεβαίως δικιά σου είναι η μπάντα και η υστεροφημία, κάνε ότι θες. Αντε και στους one direction.

Επίσης κάνεις χημειοθεραπίες, ακτινοβολίες κτλ, και μπάμ πίσω… απο τη μιά ναι, μπορεί να το κάνεις γιατι απο το να κάθεσαι στο σπίτι και να νομίζεις οτι έχεις φάει μισο κιλο μπαταρίες για 10 μήνες δεν ακουγεταί ευχάριστο, αλλά το να το κάνεις αυτό σε περιοδεία… πως και είναι καλύτερο ? Κι αν έχεις θέμα τι θα πείς, oops, sorry, αλλά … ναι φυσικά. Απλά αμα έχεις θεμα υγείας, σιγούρεψε την υγεία σου. Κάνε και λίγο διακοπές. Ένα εξάμηνο, για πάρτυ σου. Χωρίς μουσικές, χωρίς παπαριές. Κλεισέ τα πάντά. Σουηδός φίλος που παίζει και έχει όνομα, μεσήληκας, μου πε οτι τους έγραψε όλους για ένα τρίμηνο, πήγε σε μια καμπίνα, πεταξε το κινητο σ’ενα συρτάρι και ακομα τρέχει να απαντήσει στα email !

1 Like

Ας παραδεχτούμε όμως αυτό

περισσότερο γι αυτό το έβαλα άλλωστε, επειδή πιο πάνω υπήρχε το ερώτημα αν είναι αυτή τη στιγμή μεγαλύτερο όνομα εμπορικά οι FFDP από τους Megadeth. Ε είναι.

χμ, δεν ξέρω όμως αν είναι τοσα παραπάνω που να αξίζει το σχετικό “στραπάτσο”. Γιατι συνήθως αμα αρχίσεις τα δεύτερα, σε πάνε και τρίτο μέτα… το θεμα είναι στα γεράματα να ανεβάσεις τις μετοχές σου. οχι να τις ρίξεις. εκτος αν λχ δεν έχεις 2-3 βασικά μέλη ξαφνικά. (λεγέ με priest) που μπορεί να παίζουν καλά, αλλά και κασέ ρίξανε και πιο κάτω παίζουν.

Μπορεί στην τελική να είναι και κέρδος για τους Megadeth, έτσι κι αλλιώς ποτέ δεν ήταν η μπάντα που έπαιζε headliner σε μεγάλα festivals πχ. Πάντα δευτερότριτο όνομα ήταν. Κι αυτό κυρίως γιατί συναυλιακά δεν έπιασαν ποτέ φανταστική απόδοση (κυρίως λόγω Mustaine φωνητικά) .
Για Priest που λες μια χαρά τους βλέπω να παίζουν και headliners (ανάλογα το φεστιβαλ)

επειδή είχε αναφερθεί πως έπαιζε και για εδώ…

1 Like

ε θα την αναβάλλουν όλοκληρη, είναι πακέτο του ίδιου γραφείου.

Εγώ που είχα κλείσει να πάω στο o2… αεροπορικά, ξενοδοχείο…αμάν ρε Οζζυ,μας έχεις κάψει…

Το 2021 λέει τώρα. Φέξε μου και γλίστρησα δλδ. Οκ όμως καλά να ναι ο τρελός και όλα τα άλλα γίνονται

Έστειλα μνμ σε release και long beach btw για το αν πλησιάζουν ανακοινώσεις κλπ. Ο Λώρης με έγραψε κλασικά, τα παιδιά στο release μου είπαν σύντομα. Υπολογίζω σε καμιά 15ρια μέρες max θα έχουμε τον 1ο headliner

3 Likes

Μαλακια οντως. Αντε να δουμε τι θα κανουν οι πριστ

Τα σοσιαλ του long beach παίζει να μην τα χουν ξαναανοίξει από τότε που τα φτιάξανε

1 Like

Το περίμενα γι αυτό έστειλα στο mail της xlalala. Και δεν τους έγραψα τα γνωστά φέρτε τον έναν φέρτε τον άλλον απλές πληροφορίες ζήτησα. Τον χώρο αλήθεια τον έχει δει κανένας;

1 Like