Φημες για συναυλιες #2

Εγώ απλά ρώτησα αν υπάρχει καμία πιθανότητα, δεν είμαι ατζέντης, στα σοσιαλ που το είδα πριν κάνα 2βδομαδο νομίζω βγήκε η ανακοίνωση για European tour

Καταλαβαίνω τι λες. Μακάρι αλλά δύσκολο.

γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει πιθανότητα να δούμε ΑΜΕΝRA - CULT OF LUNA ???
ή να ψαχτώ για τας ευρώπας ??? μην κλείσω για εξω και μετα δω πως ερχονται ελλάδα ,
να γλιτώσω τα εγκεφαλικά του αεροπλάνου…

Cult of Luna εχουν ανακοινωσει το Ευρωπαικο τουρ φετος, οποτε αν γινει καμια μαγκια θα ειναι για του χρονου. Πολυ καλο πακετο παντως μαζι με Brutus κ A.A. Williams (19 λιρες).
Amenra ηρθαν 2 φορες τα τελευταια 3 χρονια οχι ? :smiley:

Ισχύει. @raf07 Δε νομίζω για τους επόμενους 6-9 μήνες για Amenra στην Ελλάδα. Άλλωστε (απ ότι βλέπω) θα είναι Ν. Αμερική την άνοιξη. Πάντως πρέπει να δεις αυτή την μπάντα ζωντανά.

Θα τους δω για πρώτη φορά σε 40 μέρες :sunglasses:

Οι αμενρα ξεκινάνε τουρ στην Ευρώπη σε 2-3 βδομάδες περίπου.Τωρα μήπως είναι λίγο αργά? .Θα έχουν ανέβει οι τιμες στα αεροπορικά.Αλλα δεν χανεις τίποτα να ψάξεις

Cult of Luna live ειναι τρομερη εμπειρια - ειδικα με το κανονικο σετ (και οχι Μαρινερ πχ).
Φωτα τρομερα και γενικα σκηνικη παρουσια.

τα αεροπορικά για amenra και col απο σαλονικα ειναι κανα 60αρι ,
αλλα εχω θέμα με το αεροπλάνο…

Ε τότε μόνο καμιά Βουλγαρία (αν παίζουν) με λεωφορείο.Ρουμανια πάντως παίζουν σίγουρα.

Το καλοκαίρι θα καπνίζω κούπερ άφιλτρο και θα διαβάζω τα άγραφα του Ιούδα.

Alice Cooper και Judas Priest δηλαδή; Τέλεια νέα αν και ήδη το ξέραμε και το συζητάγαμε ότι είναι σχεδόν κλεισμένα.

Θα τολμήσω να υποθέσω έτσι για πλάκα πως τους έχει κλείσει η high priority και πάνε για Athensrocks.

Γουστάρω JP αλλά τους έχω δει 4 φορές και οι 2 τελευταίες το 15 και ειδικά το 18 ήταν λίγο απογοήτευση.

Κάνα νέο για κολοκύθες δεν έχουμε;

Μακάρι να έριχνες κ λίγη ζάχαρη (για μου φύγει κ έμενα αυτό το “αποθυμένο”) ή έστω να μπορούσες τα κάνεις όλα αυτά σε κανένα πειρατικό κραράβι…

Ρε το 15 έσπειραν οι Judas Priest. Τέλειο live από όλες τις απόψεις (performance, ηχάρα, ατμόσφαιρα, συναίσθημα).

Το 18 όντως ήταν λιγότερο καλοί αλλά και πάλι γουστάρω τρελά που θα ξαναδώ Priest.

Γιατί τόσο μεγαλη νεκρα σε μεταλ συναυλιες στο διάστημα Δεκεμβρίου-Μαΐου ?

Μπα μαλλον παραθαλάσσια πάνε

Το βασιλικό μαχαίρι που κόβει σα διαμάντι μάλλον δε θα μας πετσόκοψει.
Ειδώμεν όμως…

Καλοί ήταν το 15 αλλά ίσως μέτρησε και το ότι τους είδα στο wacken. Ίδιο show με εδώ αλλά πιο ξενέρωτο κοινό.

Και τι μένει για τους didiδες τότε;