Φημες για συναυλιες #2

γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει πιθανότητα να δούμε ΑΜΕΝRA - CULT OF LUNA ???
ή να ψαχτώ για τας ευρώπας ??? μην κλείσω για εξω και μετα δω πως ερχονται ελλάδα ,
να γλιτώσω τα εγκεφαλικά του αεροπλάνου…

Cult of Luna εχουν ανακοινωσει το Ευρωπαικο τουρ φετος, οποτε αν γινει καμια μαγκια θα ειναι για του χρονου. Πολυ καλο πακετο παντως μαζι με Brutus κ A.A. Williams (19 λιρες).
Amenra ηρθαν 2 φορες τα τελευταια 3 χρονια οχι ? :smiley:

1 Like

Ισχύει. @raf07 Δε νομίζω για τους επόμενους 6-9 μήνες για Amenra στην Ελλάδα. Άλλωστε (απ ότι βλέπω) θα είναι Ν. Αμερική την άνοιξη. Πάντως πρέπει να δεις αυτή την μπάντα ζωντανά.

Θα τους δω για πρώτη φορά σε 40 μέρες :sunglasses:

Οι αμενρα ξεκινάνε τουρ στην Ευρώπη σε 2-3 βδομάδες περίπου.Τωρα μήπως είναι λίγο αργά? .Θα έχουν ανέβει οι τιμες στα αεροπορικά.Αλλα δεν χανεις τίποτα να ψάξεις

Cult of Luna live ειναι τρομερη εμπειρια - ειδικα με το κανονικο σετ (και οχι Μαρινερ πχ).
Φωτα τρομερα και γενικα σκηνικη παρουσια.

1 Like

τα αεροπορικά για amenra και col απο σαλονικα ειναι κανα 60αρι ,
αλλα εχω θέμα με το αεροπλάνο…

Ε τότε μόνο καμιά Βουλγαρία (αν παίζουν) με λεωφορείο.Ρουμανια πάντως παίζουν σίγουρα.

Το καλοκαίρι θα καπνίζω κούπερ άφιλτρο και θα διαβάζω τα άγραφα του Ιούδα.

4 Likes

Alice Cooper και Judas Priest δηλαδή; Τέλεια νέα αν και ήδη το ξέραμε και το συζητάγαμε ότι είναι σχεδόν κλεισμένα.

2 Likes

Θα τολμήσω να υποθέσω έτσι για πλάκα πως τους έχει κλείσει η high priority και πάνε για Athensrocks.

Γουστάρω JP αλλά τους έχω δει 4 φορές και οι 2 τελευταίες το 15 και ειδικά το 18 ήταν λίγο απογοήτευση.

Κάνα νέο για κολοκύθες δεν έχουμε;

1 Like

Μακάρι να έριχνες κ λίγη ζάχαρη (για μου φύγει κ έμενα αυτό το “αποθυμένο”) ή έστω να μπορούσες τα κάνεις όλα αυτά σε κανένα πειρατικό κραράβι…

Ρε το 15 έσπειραν οι Judas Priest. Τέλειο live από όλες τις απόψεις (performance, ηχάρα, ατμόσφαιρα, συναίσθημα).

Το 18 όντως ήταν λιγότερο καλοί αλλά και πάλι γουστάρω τρελά που θα ξαναδώ Priest.

1 Like

Γιατί τόσο μεγαλη νεκρα σε μεταλ συναυλιες στο διάστημα Δεκεμβρίου-Μαΐου ?

Μπα μαλλον παραθαλάσσια πάνε

1 Like

Το βασιλικό μαχαίρι που κόβει σα διαμάντι μάλλον δε θα μας πετσόκοψει.
Ειδώμεν όμως…

Καλοί ήταν το 15 αλλά ίσως μέτρησε και το ότι τους είδα στο wacken. Ίδιο show με εδώ αλλά πιο ξενέρωτο κοινό.

Και τι μένει για τους didiδες τότε;

Κατάλαβα, με βλεπω ολα τα λεφτά Νορβηγία στο inferno και τελος.

1 Like

Μάπα το μεταλ για φέτος. Ας ελπίσουμε alternative εστω . Ενας JP χωρις tipton και 2 χρονια μετα, δεν φερενει την ανοιξη… θελει δυνατο line up γαι να παει καλα