Φημες για συναυλιες #2

Οι pearl jam δε θα παίξουν στην Ελλαδα του χρονου…
πλέον έρχονται ευρωπη για τουρ με τις οικογενειες τους επειδη το διασκεδάσουν και εκείνες. Το τουρ του χρόνου εχει πολλά μέρη που δεν είχαν παει πρόπερσι ή είχαν πολλά χρόνια να πάνε. Οπότε ίσως στο μέλλον έρθουν να δουν την Ακρόπολη. Πολυ δύσκολο αλλά οχι απίθανο. Του χρόνου πάντως δεν έρχονται ουτε Αθήνα ουτε Θεσσαλονίκη :stuck_out_tongue_closed_eyes:.
Τη Βουδαπέστη την έγραψα γτ ειναι ο πιο κοντινός και οικονομικός προορισμός από ελλαδα.

Επίσης, πόσοι Έλληνες πιστευεις θα έδιναν 100-110 ευρω να τους δουν;

1 Like

Να σας πω κατι σύντροφοι. Χεστηκα στην κυριολεξία για το σουπερ μεγαλο ονομα. Προσωπικα έχω δει την συντριπτικη πλειοψηφία των ειδώλων μου, παιδικών και μη.

ΠΑΚΕΤΟ μεσαιου βεληνεκους μπορεί να γινει σε μεγαλο 2ημερο φεστιβαλ εδω ? Αυτο νομιζω ειναι που μετράει για μενα και πολλούς. Γι’αυτο προσπαθω και πηγαινω οσο γινεται εξωτερικό. Θα δω σε φεστιβαλ 7-8 γκρουπ που γουσταρω ανα ημερα και θα το θυμαμαι μια ζωη…

Εδω οι περισσοτεροι περιμενουν παλι Maiden ρε πστ μου, αν ειναι δυνατόν!! ΟΚ, θα τους ξαναβλεπα αν μου δινοταν η ευκαιρία, το 2018 που τους (ξανα)ειδα ήταν φοβερη εμπειρία αλλά πάμε παρακάτω γμτ το φελέκι μου, κάντε ενα κανονικο φεστιβαλ με 10 γκρουπ/ημερα να φχαριστηθουμε ολοι ΜΟΥΣΙΚΗ ρε!!!

14 Likes

Οκ θα κάνουμε ένα με Αις ντερθ, μπαιντ Γκάρντιαν, ροτινγκ κραιστ, αξξεπτ, πλασιμπο, εντιτορς και χιλιομοδιδες.

2 Likes

Αν ήταν πρόβλημα τύπου “βγάλε ποιο δεν κολλάει με τα υπόλοιπα” θα έβγαζα αξξεπτ.

1 Like

Ίσως όμως οι μόνοι που κάνουν “feelgood” live :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Like

μας λες εμμεσως πλην σαφως ότι το line-up ενος εγχωριου φεστιβαλ εξαντλειται σε αυτα που ανεφερες… Tragic…
Περίμενε εσυ να ρθουν οι metallica επομενως…

1 Like

Τι γλυκός. Αν δεν πιάνεις το χιούμορ …δικό σου θέμα!

Θα πάω έξω να τους δω. Μην σκας ! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Περίπου αυτο εγραψα και εγω πιο πάνω. Μια ημέρα με πολλα σε αριθμό, καλα (οχι επιπέδου Maiden, Metallica κ.λ.π) μεταλ συγκροτήματα, τόσα ωραια τετοια φεστιβάλ γινονται εξω και ξεπουλάνε τα εισιτήρια.

3 Likes

Αφού ρε παιδιά τα έχουμε ξαναπεί, ο κόσμος, δηλαδή οι φασαιοι, για να είμαστε ειλικρινής, θέλει τον κράχτη-μεγάλο όνομα για να πάει σε φεστιβάλ. Έτσι ήταν και έτσι θα είναι στην Ελλάδα τι να κάνουμε

2 Likes

Συμφωνώ απόλυτα φεστιβάλ με Amon amarth,Insomnium,moonspeel,enforcer,H.e.a.t,harakiri for the sky…θα γαμαγε.

3 Likes

Δεν ειναι μονο οι φασαιιοι αλλα και οι χατζημεταλαδες.

Enforcer παιδιά να βάλουμε headliner. Αφου δεν ειναι οι νεοι maiden που μας ταΐζανε τοσα χρονια τα διαφορα site και ανταποκριτές ε.

1 Like

Και πόσοι είναι οι χατζημεταλλαδες, οι 300 που ήμασταν στους enforcer;

3 Likes

Πολύ στα σοβαρά έχετε πάρει μερικοί το καψιμι και σας φταίνε οι αγνοί μεταλαδες.
Λες και στα φεστιβάλ έξω παίζουν άλλες μπάντες ξέρω γω. Σε 5-10 χρόνια που θα αποσυρθούν όλοι οι παλιοί να δω πόσο κόσμο θα μαζεύουν οι συναυλίες γενικότερα.

5 Likes

Οντως άκου οι χατζημεταλλαδες, ας μείνουν αυτες οι γελοιοτητες εκεί, για εκεί και να γελαμε καλα ειναι. Εγω νομιζω οτι ενα τίμιο φεστιβάλ με σχετικα μεγαλα ονοματα attractions (π.χ Mercyful Fate, Hellhammer, μερικά thrash, βαλτε οτι αλλο θελετε εσείς) μια χαρα θα πήγαινε. Στην Ευρώπη, σε χώρες κάθε οικονομικής κατάστασης, γίνεται της πουτανας απο τετοια πράγματα.

2 Likes

Απόλυτα σωστό σε βρίσκω. Δυστυχώς αυτά μοιάζουν ουτοπικα προς το παρόν και δεν είναι θέμα Χατζημεταλαδων και φασαιων (δεν χρειάζονται κιόλας τέτοιες ορολογίες😛)

1 Like

ειδικα θρας/ντεθ, παίζει να είναι και οι χειρότερες απο νουμερά. Συστηματικά. Αν δεν είναι τπτ κραγμένα μεγάλο… δεν παει κόσμος.

Δεν νομιζω, καθολου δεν το νομιζω. Kreator/Vader της πουτανας, Destruction πολυ ικανοποιητικά, At the Gates/Unleashed/Memoriam επισης, Testament χαμος μονο μερικες απο αυτες που εχω παει στα τελευταια χρόνια. Τελος πάντων ενα φεστιβάλ με ονοματα μεσαίου βεληνεκούς απο διαφορα ειδη, βάλε οτι θες εσυ, εγω έβαλα και attractions δηλαδή μπάντες που ειναι μια και εξω οπως Mercyful Fate.

1 Like

overkill 500, At the Gates μονοι τους τελευταία … αστο, Exodus/Obituary κτλ παλαιοτέρα, είναι πολλές που έχουν πάει μέσα με τα μπούνια. Τα μεγάλα ονόματα ναι πάνε. Επίσης ας θυμιθούμε οτι οι Destruction είχαν παίξει και στο 7 sins Αθηνα πριν απο χρόνια που πάνω απο 300 δε χώραγε. Τα πιο μεγάλα πάνε κοντά στο 1000 για να βγούνε. τυπου kreator και συναφή

Εν το μεταξύ τώρα είδα το release να χει κοινοποιήσει στο fb ανήμερα του halloween μια δημοσίευση των Alice In Chains μασκαρεμένους ως KISS.

2 χρόνια τώρα τους στέλνω μηνύματα να φέρουν KISS και είπαν να με τρολάρουν μάλλον οι σατανάδες :grin::grin: