Φημες για συναυλιες #2

Οι GNR εχουν ανανεωσει το site τους στο tour section και γραφουν οτι θα ανακοινωσουν συντομα ημερομηνιες σε Ευρωπη και Αμερικη (Ευρωπη Ιουνιο/Ιουλιο και Αμερικη απο Αυγουστο), για αυτο υπηρξε ολη αυτη η καθυστερηση. Λογικα ηθελαν να κλεισουν και το αμερικανικο σκελος και να τα ανακοινωσουν ολα μαζι. Μεσα στο mygnrforum λεγεται οτι θα υπαρξει ανακοινωση ή σημερα ή αυριο. Επισης υπηρξαν σχετικα σποτακια στην τηλεοραση την ωρα ενος αυτοκινητιστικου αγωνα -οπου οι Guns ηταν σπονσορας σε ενα αμαξι- οπως και σε διαφορους ραδιοφωνικους σταθμους.
Just a little patience

2 Likes

Μια συναυλία έχουν ανακοινώσει 30 Ιουνίου. Τραβηγμένο θα ήταν να είναι στην Ευρώπη μέχρι τέλη Αυγούστου

1 Like

Άσχετο με ρα παραπάνω αλλα στο τελευταίο metal hammer σε συνεντευξη insomnium λέει για λαιβ κατα καλοκαιρι ελλάδα. Μακάρι αν ισχύει να είναι σε κλειστό μέρος κατα σεπτέμβρη κ όχι σε κάποιο απο τα φεστιβάλ του καλοκαιριού.

Με ψάχνει κανείς;:joy::joy::joy:

3 Likes

Ψεύτης.

2 Likes

Όχι εν γνώσει μου :stuck_out_tongue:, μας ξέφυγε ένα δυάρι!

5 Likes

την ίδια πηγή είχαμε;; :joy: :joy:

Η πρωτογενής πηγή πάντα μία είναι :stuck_out_tongue:, δεν ξέρω τη δευτερογενή σου, δύσκολο να είναι ίδια με τη δική μου!

2 Likes

15/07 prodigy λογικά

Και ελπίζαμε για QOTSA

1 Like

Ελπίζουμε σε Pantera?

Αναστήθηκε ο πεθαμένος;

Δεν παίζει με τίποτα δηλαδή?

Κάτι διάβασα σε ξένο μέσο ότι ακύρωσαν κάποιες ημερομηνίες στο Αμέρικα, λόγω hatespeech απο τον Phil. Δεν το έχω διαυσταρώσει, αλλά τι πιο σύνηθες…

και τους ακύρωσαν και από κανα δυο φεστιβάλ στην Ευρώπη λόγω αντιδράσεων του κοινού προς το φασισταριό

6 Likes

Νομιζω οι αντιδρασεις ηταν μισες για τον μαλακα και αλλες μισες για το γεγονος οτι μολις πεθαναν τα αδερφια, που οσο ζουσαν ειχαν πει οτι δεν επαιζε με τιποτα επανενωση, αυτοι βρηκαν ευκαιρια να επανενωθουν, ειναι λιγο ακομψο.

3 Likes

Καλα εντωμεταξυ το χρονικο διαστημα απο την διαλυση της μπαντας μεχρι τον θανατο του Dimebag ηταν 13 μηνες, δεν το λες και τεκμηριο καποιας ακλονητης αποψαρας που δε θα αλλαζε ποτε. Ο ιδιος ο θανατος του Dimebag μαλλον ηταν 100 φορες πιο σημαντικος λογος για να μην επανενωθουν οι Pantera.

3 Likes

Επειδή ήρθαν και οι Sepultura πέρσι στο Release, οι Pantera έστω και σε αυτή τη μορφή είναι λιγότερο tribute από τους πρώτους.

1 Like

Υπάρχουν ακόμα αυτοί;

Ουτε καν, εχω δει Sepultura live το 2012 και ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ. Ασχετο βεβαια αυτο με το αν μιλαμε για tribute μπαντα ή οχι. Καταλαβαινω οτι καποιοι μπορει να μην γουσταρουν την αλλαγη, αλλα τα αδερφια Καβαλερα εφυγαν απο την μπαντα απο δικη τους επιλογη, και στην περιπτωση του Μαξ ειδικα μιλαμε για μαλακα.

Σιγα μην αποκαλεσουμε tribute μια μπαντα που συνεχισε ενεργα και δισκογραφικα απο το 1996 που εφυγε ο Μαξ, εχοντας βγαλει 9 δισκους μετα την φυγη του, καποιοι εκ των οποιων ειναι παρα πολυ καλοι. Καλως ή κακως και περα απο συμπαθειες και αντιπαθειες, οι Σεπουλτουρα ειναι εδω και 35 χρονια η μπαντα των Kisser και Paulo Xisto Pinto Junior. Ασε που ο Eloy Casagrande ειναι εν τελει καλυτερος ντραμμερ απο τον Igor , σορρυ νοτ σορρυ.

12 Likes