Συμβουλες για αγορα κινητου

Εγώ ναι

και? ολα ενταξει?

Τι γνώμη έχετε για αυτά τα δύο;

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/smartphones/turbo-x/Turbo-X-G520-White-S16-WHITE.htm?utm_source=Newsletter&utm_medium=Email&utm_campaign=Newsletter-20140516-weekly-report-tv

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/smartphones/Android/HTC-Desire-310-Navy-Blue-99HAAE024-00.htm?utm_source=Newsletter&utm_medium=Email&utm_campaign=Newsletter-20140516-weekly-report-tv

Εγώ θα μενα μακριά από turbo-X…

Για το moto g πιο πάνω να πω ότι έχει ανακοινωθεί και 4g έκδοση που θα δέχεται και microSD… μιλάμε για το πιο ολοκληρωμένο κινητό που υπάρχει στη mid-range κατηγορία…

Ναι όλα κομπλέ
Έπεσε ελαφρώς η αυτονομία αλλά κέρδισε σε ταχύτητα

και ναι εγινε η μαλακια
επεσε κοκα κολα πανω στο κινητο χθες το βραδυ
το καλο μεχρι τωρα ειναι οτι δεν εχω παρατηρησει κατι να μην λειτουργει σωστα μεχρι τωρα

ποσο χρειαζεται για να σου κανει η ζημια η κοκα κολα? παιζει να χαλασει κατι σε 2 μερες απο τωρα?

πω άτυχος.
Μόλις έπεσε έβγαλες μπαταρία κλπ αμέσως?. Σε φάση το πρώτο πράγμα που θα έπρεπε να κάνεις.
Τώρα η μαλακία είναι μην οξειδωθεί η πλακέτα, αν γίνει κλάψε.
Τώρα αν σου κάνει ζημιά είναι ανάλογα που έχει πέσει…

Το θέμα είναι πως στο G2 η μπαταρία δεν βγαίνει…

Signal πες τι έγινε, έχω περιέργεια, (μη σου πω αγωνία) γιατί το πήρα και εγώ και ήταν ο μονος λόγος που το σκεφτόμουν (η μπαταρία).

Για το ΚιτΚατ που λέγατε το βάζω εγώ ή το κάνει αυτόματα όπως στο nexus? (noob alert)

παιδια μεχρι τωρα ολα ενταξει
ολα λειτουργουν κανονικα
τι να πω? να μαι τοσο κωλοφαρδος που να μην εισχωρησε το υγρο μεσα στη συσκευη?
αυτο που εκανα αμεσως ηταν να παρω το κινητο και να το κανω για λιγο με το πιστολακι.
ελπιζω να μην εχει επηρεαστει.

εδιτ: αυτο που παρατηρησα παντως ειναι οτι το κινητο πρεπει να εχει πολυ στενες εγκοπες.

Μαλακία να μην βγαίνει εύκολα η μπαταρία. Σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις σώζει.
Τυχερός είσαι signal έτσι όπως τα λες. Μακάρι να μην πάθει τίποτα.

Ρυθμίσεις>κέντρο ενημέρωσης λογισμικού>έλεγχος ενημέρωσης λογισμικού
Αν είσαι root μέσω pc και lg pc suite

Αφού δε σου έβγαλε τίποτα μέχρι τώρα τη γλίτωσες
Εμένα έπεσε γεμάτο ποτήρι ούζο/βύσσινο ακριβώς πάνω στο κινητό, τα έπαιξε το ακουστικό(ακουγόταν ελάχιστα) αλλά ευτυχώς έστρωσε μετά από καμιά ώρα
Από τότε δεν το ξαναβγάζω σε τραπέζι :stuck_out_tongue:

τι δουλειά είχε το βύσσινο στο ούζο?! :frowning:

οντοπικ έχει κανείς samsung galaxy να μου πει πως είναι o music player όχι μόνο σε ποιότητα αλλά και σε ευχρηστία?

Χμμ κοίτα πάνω κάτω όλα το ίδιο είναι με παρόμοια άλλα. Δλδ και στο stock να μείνεις δεν θα έχεις πρόβλημα καθόλου. Τώρα αν θες μπορείς να δοκιμάσεις PlayerPro ή το Apollo (stock player για CM).

Γενικά δοκίμασε γιατί μπορεί να βρεις κάτι που να γουστάρεις σε κάτι. Είναι τελείως υποκειμενικό.
Αν θυμάμαι βέβαια το PlayerPro έχει πολλά επιλογές στα settings που μπορείς να κάνεις.

δοκιμασα να κανω το upgrade σε kit kat μεσω wifi
αλλα μου βγαλε failed
πηγα μετα update center και check for new software update
και μου βγαλε οτι τρεχω την τελευταια εκδοση… η οποια ειναι η 4.4.2

του χει τυχει κανενος?

edit: ακυρο. 4.4.2 ειναι το kitkat!#-o

Παιδιά πουλάω το Lumia 630 που έχω ούτε ένα μήνα, γιατί δεν την παλεύω με τα windows.
Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει p.m και θα τα βρούμε.

Δεν ξέρω που αλλού να το ποστάρω αλλά τα windows phone 8.1 είναι πλέον διαθέσιμα για κατέβασμα στα κινητά.

Για πείτε γιατί δεν έβγαλα άκρη με προηγούμενα ποστς. Δεν έχω ιδέα από κινητά, δεν μου αρέσει να ασχολούμαι με κινητά και δεν θέλω να ξοδεύω πολλά λεφτά. Απλά χρειάζομαι ένα καινούργιο κινητό για να μπορώ να μπαίνω στο ιντερνετ και να είναι αφής. Διαθέτω εως 120 Ε. Nothing fancy.

Εγώ θα σου πρότεινα το Lumia 520 . Είναι windows phone, τα οποία δεν lag-άρουν καθόλου, είναι αρκετά γρήγορα (π.χ το youtube φορτώνει σε 2 δευτερόλεπτα), τις βασικές εφαρμογές τις έχει και γενικά προσωπικά είμαι πολύ ικανοποιημένος. Το μόνο που δεν έχει είναι μπροστινή κάμερα (αν θες να μιλάς μέσω skype π.χ) και φλας στην κάμερα.

Ένα κακό με τα windows phone είναι οι μικρή ποικιλία εφαρμογών-προγραμμάτων. Εγώ θα πρότεινα Moto G της Motorola που είναι ότι καλύτερο μέχρι 150? κ κοιτάει στα μάτια συσκευές με σχεδον διπλάσια τιμή. Το μόνο μειωνέκτημα είναι η μνήμη που δεν δέχεται επέκταση με micro sd card

Δεν ισχύει αυτό που λες. Τα wp έχουν τα πάντα από εφαρμογές (+ offline χάρτες και gps). Ο μόνος τομέας εφαρμογών στον οποίο υστερούν είναι τα παιχνίδια τα οποία κλάιν, κινητό είναι πόσο θα παίξεις; Άσε που οι εφαρμογές κάμερας της Νοκια είναι από τις καλύτερες που κυκλοφορούν. Κατα τ’άλλα μιας και η Norda το θέλει μόνο για ίντερνετ νομίζω πως είναι πολύ καλό.