Συμβουλες για αγορα κινητου

επειδη κοιταξα τα χαρακτηριστικα ολων καλυτερο λεω πρωτα το 4s μετα το γκαλαξι 2 και τριτον το htc sensation z710ε(αυτο που πηρα εγω:))η αν θες και το sansation xe to οποιο κυκλοφορησε χτες στην αγορα και ειναι λιγο καλυτερο απο το δικο μου(εχει δυνατοτερο επεξεργαστη)

ισχυει αυτο που λες αλλα μην ξεχνας οτι θες το βρισκεις και σπασμενο οπου θες χωρις google account και διαφορες μλκιες:wink:

Ευχαριστω πολυ ολους σας για τις αμεσες απαντησεις.

Το HTC ειπαμε ειναι outsider. Ενας θεμα ειναι ποσο ευχρηστο ειναι στο διαβασεις μυνηματα (και αυτο μου το εχουν πει δεν εχω προσωπικη εμπειρια) .

Εξακολουθω να ειμαι αναμεσα περισσοτερο σε 4S και Galaxy II . Εμφανισιακα μου αρεσει πιο πολυ το iphone αλλα νομιζω οτι δεν ειναι και τοσο πρακτικο αλλα και αυτο ειναι σχετικο. Στο μεταξυ λιγο μου την σπαει που η καθε κοκονα κραταει και απο ενα και ας μην ξερει τι σκριβως κραταει στα χερια της…

Πάρε το galaxy αξίζει πιο πολύ τα λεφτά του

οποιο και να παρεις κοιταξε στο σκρουτζ.θα το βρεις ποιο φθηνα

Με επιδότηση θα πάρει όποιο πάρει οπότε…

Νομιζω οτι εχω αποκλεισει το iphone αν και μου ειπαν οτι ειναι καλυτερο σε παιχνιδια ειδικα αυτα που υπαρχουν στο ps3 και επειδη στη δουλεια υπαρχουν “νεκρες” ωρες πιθανοτατα να ασχοληθω με τετοιου ειδους χαζομαρες.

Ειδα και το HTC Sensation μιας συναδελφου καθολου ασχημο μπορω να πω. Σχετικα βαρυ ομως. Και καλο και κακο αυτο. Το Galaxy το εχω δει απειρο ελαχιστα απο κοντα.
Επισης νομιζω οτι προτιμω Android απο IOS. Ποσο συχνα κανουν update στα android?
Γιατι για iphone γινονται συχνα απο οτι μαθαινω. Επισης η μπαταρια στο Samsung ειναι οντως καλυτερη ?

Σας εχω πρηξει? Συγγνωμη…

αμα βοηθαει κοιτα αυτα εδω
http://www.differencebetween.com/difference-between-htc-sensation-and-vs-samsung-galaxy-s2-galaxy-s-ii/



http://thisismynext.com/2011/10/04/iphone-4s-4-by-the-numbers/
http://blog.gsmarena.com/htc-sensation-vs-samsung-galaxy-s-ii-comparison-table/

Εμενα στο Galaxy I χωρις παρα πολυ χρηση μου κραταει το πολυ 2 μερες.

απο οτι προσεξει την περισσοτερη χρηση της μπαταριας την κανει η οθονη κυριως λογω μεγαλου μεγεθους.απο εκει και περα εξαρταται και απο τη χρηση του κατοχου

ΝΑ ρωτησω και κατι αλλο. Ξερει κανεις που μπορω να βρω καποια συσκευη φτηνοτερα?

Με ενδιαφερει περισσοτερο το Galaxy S2. Θα παρουμε την μια σχεδον τσαμπα 'η στη μιση τιμη και τις δυο οποτε ελεγα μηπως την μια την βρω καπου φτηνοτερα.

rib θα στο ξαναπω Χιλια ευχαριστω για την βοηθεια. Πιστευεις οτι ειναι αξιοπιστα αυτα τα καταστηματα ? Και οντως αξιζει τον κοπο το Galaxy S2?

Προφανώς δεν μπορώ να εγγυηθώ για τα καταστήματα. Πάρε τηλέφωνο και ρώτα περισσότερα, κυρίως για το θέμα της εγγύησης. Συγκεκριμένα ρώτα άμα αγοράσεις το κινητό από αυτούς εάν σε καλύπτει η samsung ελλάδας.

Να μου εγγυηθεις εσυ? εεεε οχι φιλε μου δεν εχω τετοιες απαιτησεις. :smiley: Τους πηρα τηλεφωνο μια χαρα μου ακουστηκαν εχουν πολλες θετικες γνωμες στο skroutz (καλα βεβαια αυτο μπορει να ειναι φτιαχτο!! ) οποτε θα παω απο το ιδιο το καταστημα να το παρω αν ειναι. Απο την μερα που μου απαντησεις το εχω ψαξει αρκετα απλα ρωταω και εσενα που φαινεται οτι ξερεις περισσοτερα αν αξιζει ενα τετοιο κινητο. (σχετικο ειναι αυτο απλα την γνωμη σου θελω)

Κοίτα να δεις για τα λεφτά του είναι καταπληκτικό κινητό. Το μόνο μειονέκτημα όπως είπα είναι η χρήση πλαστικού αλλά αυτό αντισταθμίζεται με το ελάχιστο βάρος του. Όταν το χρησιμοποίησα για πρώτη φορά δεν μπορούσα να πιστέψω οτι είναι τόσο ελαφρύ.

Όποιος θέλει κάτι καλύτερο στο θέμα της κατασκευής μπορεί να δει το htc sensation.

ναι μωρε αξιοπιστα ειναι,εξαλλου δεν προπληρωνεις τιποτα οταν παραγγελνεις,πας και το παραλαμβανεις και τοτε δινεις τα λεφτα.Εγω πχ μετα τις μαλακιες του e-shop δεν ξαναγοραζω απο κει τα τελευταια 2 χρονια,και παρηγγειλα περσι μια καρτα γραφικων απο ενα αλλο μαγαζι τυπου e-shop,μια πορδη στην αγιας σοφιας,vision studio νομιζω λεγοταν.Τους στελνεις την παραγγελια,το παραγγελνουν κι αυτοι συνηθως(σπανια εχουν πολλα διαθεσιμα για οικονομικους λογους) και πας και το παιρνεις σε 2-3 μερες.

Αμα δεν εχει μεγαλη διαφορα στην τιμη παντως ναι πηγαινε να το παρεις κατευθειαν απο μαγαζι.

Έτσι είναι, απλά με το θέμα των κινητών και των eshops έχουν γίνει αρκετές ιστορίες.
Μερικά μαγαζιά αγοράζουν από άλλες χώρες της Ε.Ε. για να τα πάρουν φθηνότερα. Άμα πάθει κάτι το κινητό και το πας στην αντιπροσωπεία έχουν υπάρξει πολλές περιπτώσεις που σου λένε να το πας στην χώρα που το πήρες κτλ κτλ. Το οποίο δεν είμαι σίγουρος το κατά πόσο νόμιμο είναι.

Δεν ξέρω τι ισχύει για τα κινητά για να πώ με σιγουριά, αλλά για κονσόλες πχ αν το πάρεις από οποιαδήποτε χώρα της Ε.Ε. είναι υποχρεωμένο το service της Ελλάδας να δεχθεί τη συσκευή σου.

εγω το htc sensation παραγγελια το εκανα μιας και δεν μενω αθηνα απο το σκρουτζ και σε 2 μερες ηταν στο σπιτι μου.αλλα μια μερα πριν ερθει με ειχαν παρει τηλ. απο το καταστημα τους για επιβεβαιωση στοιχειων και μου ειπαν οτι ισχυει και εγγυηση(2 ετων νομιζω)[SPOILER]παντως γλυτωσα 150 ευρω συγκριτικα με την τιμη ενος πολυ γνωστου καταστηματος[/SPOILER]

εχω παρει καρτα μνημης απο κει