Και αν σου κάτσει;

Λοιπόν το σενάριο θεωρητικά είναι πιο απίθανο και από το να σε κτυπύσει κεραυνός. 2 φορές…

Έχει τζακποτ στο Τζόκερ, παίζετε και κερδίζετε 5 εκατομμύρια ευρώ. Κάντε τη λίστα με το τι θα αγοράζατε (δε θέλω βλακείες του τύπου “Θα τα επένδυα” ή “θα σπούδαζα τα παιδιά μου”)

Περιμένω λίστες…

Θα παιξω ενα δελτιο, θα κερδισω και θα σας καλω στην βιλα μου για σολωμο με χαβιαρι.

Η αισιοδοξια ειναι το παν.

Κανας Διδυμος να μου πει 5 νουμερακια?Διαβασα οτι η τυχη ευννοει τους Διδυμους αυτη τη βδομαδα… :stuck_out_tongue:

Θέλω ένα πέτρινο σπιτάκι με πολύ ξύλο στο εσωτερικό χωμένο στα έλατα κάπου κοντά στο Καρπενήσι η την ορεινή Αρκαδία ας πούμε, αρκετά μεγάλο για να χωράει πολλούς φίλους, και με μια τεράστια φάρμα γύρω γύρω με πολλά ζωάκια… Ένα καλό jeep να αντέχει σε extreme συνθήκες και όλα τ’άλλα τα βρίσκουμε!

(Αυτή είναι η αρχή της φαντασίωσης, θα επανέλθω…)

Πρώτα πρώτα θα έφτιαχνα ένα ίδρυμα για τους τυφλούς, μετά ένα για τους κωφούς, για τα άτομα με ειδικές προτεραιρεότητες (όχι ανάγκες :wink: ) και ένα πιο μεγάλο για την παγκόσμια ειρήνη!!! :? Σορρυ παιδιά, επηρεάστηκα από τα καλλιστεία :stuck_out_tongue:

5 εκ ευρώ δεν είναι και πολλά τώρα που το λές… Μια βίλλα με ξύλο και πέτρα που στην είσοδός της να έχει 6 μέτρα ύψος και ξύλινη γυριστή μεγάλη σκάλα από μασίφ και με μαρμάρινα σκαλοπάτια κτλ κτλ Επίσης, θα έχει 20-30 στρέμματα εξωτερικούς χώρους τους οποίους θα διαμορφώσω εγώ και όλη αυτή η ιδιοκτησία θα περιβάλλεται από δάσος εκτός μιας έκτασης 100-200 στρ που θα ανήκει σε εμένα και θα την κάνω φάρμα…
Αν πέσω σε περίοδο εκπτώσεων και μου περισσέψουν φράγκα (καμιά τσιγκουνιά όμως στη βίλλα :wink: και εσωτερική πισίνα, τζακούζι, σάουνα κτλ θα περιλαμβάνονται :stuck_out_tongue: )θα αγοράσω και ένα συμπαθητικό σπιτάκι, πέτρινο και αυτό, στα εξωτικά Χανιά.
Βέβαια όλα αυτά θα γίνουν αφού έχει πραγματοποιηθεί το όνειρο ζωής: Να αγοράσω ένα από τα παλιά αρχοντικά της Κηφισιάς(ναι, πάλι σπίτι :stuck_out_tongue: ) Όλα αυτά τα οικοδομήματα χρειάζονται 3 τέτοια λαχεία μιας και είναι και ανάγκη να συνοδεύονται από τα απαραίτητα 4τροχα (Jeep για τη βίλλα στο βουνό, Porsche και 350Z για το αρχοντικό της Κηφισιάς και αγροτικό Nissan Navara με διπλή καμπίνα για την Κρήτη, δώρο η μπερέτα :twisted: )

Ωραίο ήταν, πάω για ύπνο για να τα δω και πιο ζωντανά αυτά τα όνειρα :stuck_out_tongue:

Εντάξει, αφού σας φαίνονται περιοριστικά τα 5 μύρια, ας αυξήσουμε το όριο.

Κερδίσατε στο Αμερικάνικο Τζόκερ (!), δηλαδή κοντά στα 50 μυρια ευρώ!!! (Συγχαρητήρια :stuck_out_tongue: )

(εγώ θα επανέλθω αργότερα, που θα έχω και περισσότερο χρόνο…)

Εγω ειμαι ολιγαρκης, και 5000 ευρω δεν με χαλανε…

Θα κανω θαυμα και θα 'αυγατισουν"! 8O

Το μονο σιγουρο, αν κερδιζα τα 50 μυρια ειναι οτι δεν θα ξαναδουλευα ΠΟΤΕ. :smiley:
Ατμη κενωνια. :frowning:

Ή θα άνοιγα αλυσίδα οίκων ανοχής (για άνδρες, γυναίκες και “παιδιά”), προσφέροντας φθηνό ΣΕΞ στο λαό…

Ή θα ίδρυα ένα πολιτικό κόμμα, για ν’ αρπάζω την επιχορήγηση…

Αυτα τα 2 γινονται εδω και χρονια με αρκετη επητυχια και χωρις Παρα πολλα λεφτα βρε Τελη …

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ki egw kapos etsi thelo…to mono pou tha ithela parapano einai to spiti na exei ena terastio studio me olous tous eksoplismous pou diathetous ta megala studio :smiley:

tha ekana aftous pou agapo eftixismenous…prin apo afto, tha ekleina eisitirio gia nea yorki…kai i epistrofi tha itan meso agglias, gia n agoraso ki ena-dyo spitia ekei…

ενα τεραστιο σπιτι στο βουνο με ενα υπερσυνχρονο studio μεσα! θα επερνα πολλες κιθαρες κ θα εκανα πολλα ταξιδια για να δω συναυλιες!!

Θα διοργάνωνα καλλιστεία κάθε μέρα.

Μπορείς να τα συνδυάσεις αν θες, έτσι και αλλιώς, όλα τα πολιτικά κόμματα οίκο ανοχής (μπουρ**λο) μας έχουν κάνει (ή σκοπεύουν…). Μόνη διαφορά ότι αυτό μας κοστίζει πολύ… :smiley: (και τον παίρνουμε :cry: :stuck_out_tongue: :smiley: )

Εγώ για αρχή, θα έκλεινα ένα γιγαντιαίο μαγαζί και θα έκανα το ροκ πάρτυ του αιώνα (όταν θα ήθελα να το λήξω, θα έβαζα τον Cozy ή τον montecristo να παίξουν μουσική και τότε όλοι θα πήγαιναν για πατσά ή μπουγάτσα). Θα μου έπαιρνα ένα διακριτικό σπίτι με κήπο, κοντά σε σταθμό Μετρό (κάτι σα το μέγαρο Μαξίμου) και θα αγόραζα ένα κανάλι για να κάνω εκπομπές ταξιδεύοντας σε όλο τον κόσμο ή μία εκπομπή (ψαγμένης) τεχνολογιάς. Αφού θα είχα λύσει το βιοποριστικό μου, με τα υπόλοιπα θα νοίκιαζα κάποιους ληστές για να κλέψουν ό,τι μου αρέσει από αυτά που έχετε πει…

50 μύρια είναι ό,τι πρέπει για ένα ελικόπτεράκι (τι ζητάω) και μία μόνιμη κατοικία στην Καραϊβική (τι ζητάω 2). Εκεί μάλλον θα άνοιγα ένα μπαράκι να περνάω την ώρα μου :wink: Τόσο απλά

Εκτός απο ανθρωπιστική δράση,θ’ άνοιγα την πιο εντυπωσιακή αλυσίδα rock bar(Ηard Rock Cafe τρέμε!),θα επιδιδόμουν σε ατέλειωτο shopping therapy,θα έκανα τον γύρο του κόσμου(σε πολύ περισσότερο απο 80 ημέρες) κ΄θ΄αγόραζα για πάρτη μου τον κλώνο του cowboy στην διαφήμιση του Μarlboro!!

Θα έπερνα 1 Μ3 , καμια 10αρια κιθάρες, και τα υπόλοιπα μισά ομολογα και μισά στην τράπεζα! Συν του ότι θα διοργάνωνα το μεγαλύτερο πάρτυ της χώρας!

Η μεγαλυτερη μαλακια που θα εκανες.

Η μεγαλυτερη μαλακια που θα εκανες.[/quote]
file powerslave den se vlepo kai polu asteri sta oikonomika, to antitheto… :roll: :roll: :lol: :lol:

akou omologa, pou zeis re arxhge sta '80s ? kalutera dosta stous maiden gia private sunavlia :lol:

Η μεγαλυτερη μαλακια που θα εκανες.[/quote]
file powerslave den se vlepo kai polu asteri sta oikonomika, to antitheto… :roll: :roll: :lol: :lol:

akou omologa, pou zeis re arxhge sta '80s ? kalutera dosta stous maiden gia private sunavlia :lol:[/quote]

Ε ναι ρε μάγκα… να πω χύμα οτι θα ανοίξω επιχείρηση με πουτάνες?

A μα γεια σου , αυτα ειναι … τιμια και παντελονατα !!!