Και αν σου κάτσει;

A μα γεια σου , αυτα ειναι … τιμια και παντελονατα !!![/quote]

Έλα μπράβο γειά σου… Πειράζει που λίγο? Πειράζει λίγο πολύ? Πειράζει λιγό παραπάνω απο το λίγο? Α μα μη τους σουγιαδιάσω ολους να 'ούμε…

Θα επαιρνα ενα κοντραμπασο του 1800,θα εφτιαχνα ενα στουντιο και οταν βαριομουνα θα εκανα σουπερ ταξιδια με διαφορετικη ‘‘παρεα’’ καθε φορα.

Πλακα πλακα ειχε κερδισει ενας γνωστος μου κιθαριστας,το λαχειο,αν θυμαμαι καλα,οταν ζουσε στην Αμερικη και πηρε τιγκα εξοπλισμο και τα υπολιπα τα εφαγε μεσα σε 1,5 μηνα στη Χαβαη με 2 πουτανες.Ο τυπος τωρα ειναι γυρω στα 50 και λεει οτι το ειχε ευχαριστηθει οσο λιγα πραγματα στη ζωη του.

50 μύρια?
1.θα αγόραζα σπίτια σε διάφορες χώρες της αρεσκείας μου ξεκινώντας ίαπό τη Σουηδία
2.θα γινόμουν μέτοχος στην Fiat (βλέπε Ferrari)
3.θα αγόραζα πολλά μουσικά όργανα
4.θα προίκιζα τα πιτσικουλίνια μου
5.θα αγόραζα ένα ιστιοφόρο
6.θα έκανα πολλά ταξίδια
7.αυτά προς το παρόν , μετά θα ασχολούμουν με την επιχείρηση μου ( βλέπε 2)

Τι θα εκανα με 50 εκατ.?

  1. Το γυρο του κοσμου… Περου, Γουατεμαλα, Αμαζονιο, Αυστραλια, Αγιο Μαυρικιο, Ινδια, Ινδονησια, Φιλιππινες, Ταυλανδη, Ην.Αρ.Εμιρατα, Ανταρκτικη, Γη του Πυρός.

  2. Δε θα ειχα αφησει μουσειο για μουσειο και σουβενιρ για σουβενιρ.

  3. Θα εφτιαχνα κανενα σπιτακι διπλα σε θαλασσα με τεραστια τζαμαρια στη κρεββατοκαμαρα και το σαλονι που θα ειχε θεα το πελαγος.

  4. Θα αγοραζα τροφιμα και φαρμακα και θα τα πηγαινα αυτοπροσώπως σε χωρες του Τριτου Κοσμου.

  5. Θα ημουν χορηγος σε επιστημονικες ερευνες για την μη εξαφανιση ζωων.

  6. Θα ειχα οργανωσει καμπανιες για την προστασια του περιβαλλοντος.

  7. Θ’ αγοραζα μια κιθαρα και drums.

  8. Θα εβλεπα απο κοντα τον Charlie των Busted

  9. Θα εδινα λεφτα στη γιαγια μου για να κανει μια εγχειρηση ή οτιδηποτε αλλο χρειαζεται για να μην ‘‘ποναει η μεση της και τα κοκκαλα της’’ καθε φορα που την παιρνω τηλεφωνο και τη ρωταω τι κανει.

Γενικα θα τα ξοδευα μεχρι το τελευταιο cent.

Θα την έγδυνα, θα την πέταγα στο κρεβάτι και θα… αααα για το τζόκερ μιλάμε? sorry:-s

Λοιπόν, δε θα τα έπαιρνα καν, θα χάριζα και αυτά που ήδη έχω και θα πήγαινα να ζήσω μποέμικη ζωή… Θα μου πείτε, γιατί δεν το κάνω τώρα… Ε άλλο να αρνηθείς ένα εκατομμύριο ευρώ, έχει πιο πολύ πρεστίζ:p

Θα αγοραζα οσα cd του που Μετροπολις μου λειπουν και θα εφερνα τους Bolt Thrower. :smiley:
edit: cd απο τον οροφο που εχει τα ροκ/μεταλ ε.

Θα αγόραζα το Μετρόπολις και θα έκανα τους υπόλοιπους ορόφους καφετέρια club και merchandise shop για τους πελάτες του ορόφου που έχει τα ροκ/μέταλ :naughty:

Θα ταξιδευα μεχρι να τελειωσουν τα λεφτα…

Αυτο ακριβως, και παω στοιχιμα και η Αλοη το ιδιο θα εκανε…:stuck_out_tongue:

+1! αλλά ένα σπιτάκι στην Σουηδία θα το αγόραζα!

Πες που θα ειναι να κρατησω αποσταση αν παω Σουηδια. :lol:

χαχαχαχαχχα! δεν σου λέω!:stuck_out_tongue:

Καταλαβα. Δε θα παω ποτε Σουηδια. :frowning:

Αυτά σκεφτόμουν περίπου να γράψω καθώς διάβαζα τα άλλα posts!

Εγώ επίσης θα αγόραζα ένα καλό pc και θα έκανα πολλές δωρεές

Αμα κερδιαζα κανα Τζοκερ…
Θα εκανα σιγουρα πολλα ταξιδια στο εξωτερικο μιας και δεν εχω κανει κανενα, θα αγοραζα καμια πολυκατοικια και θα νοικιαζα ολα τα διαμερισματα για να εξασφαλιστω οικονομικα εγω και τα παιδια - εγγονια μου, θα υποστηριζα τον κλαδο στον οποιο θα εργαζομαι (κοινωνικη εργασια), θα εχτιζα και εγω εν ασπιτι κοντα σε θαλασσα σε καποιο ωραιο και ησυχο νησι. Θα βοηθουσα μερικους γνωστους μου και συγγενεις πο εχουν προβληματα υγειας. Θα αγοραζα οσα CD ηθελα, θα πηγαινα σε οποια συναυλια ηθελα, κα γενικα θα εκανα και αλλα πραγματα που δεν μου ερχονται τωρα.

Kαι θα εδινες και 1 εκατομμυριακι στον Therion.

Εγω θα εδινα ενα εκατομυριακι στους Therion!!!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Γιατι ρε αυτοι εχουν.
Εγω οχι.

Όσοι γούσταρα δε θα πεινούσαν ποτέ.

Αν μου κάτσει, θα έχω πολλά μεγάλα διλήμματα!!! Δε φταίω εγώ… Είμαι αναποφάσιστος.:frowning: