Που και πως ακούτε μουσική σήμερα;

Γι αυτό και γω φτιάχνω απόθεμα.

Και όμως :stuck_out_tongue: ήταν να το πετάξω μάλιστα και το δοκίμασα για πλάκα. Έπαιζε μια χαρά. Αυτήν την πατέντα την έχω τα τελευταία 2 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα.

Συνήθως κάτι παίζει καθ’όλη τη διάρκεια της μέρας το στερεοφωνικό.Εκτός σπιτιού μόνο στο αυτοκίνητο,συνήθως ραδιόφωνο.Έχω mp3 player το οποίο σπανίως χρησιμοποιώ,γιατί δε μ αρέσει να περπατάω και να ακούω μουσική.Μόνο σε κανα ταξίδι ή όταν περιμένω κάπου για πολλή ώρα.

Απο φορμάτς όπως οι περισσότεροι συνομήλικοι ξεκίνησα με κασέτες και λίγα βινύλια και άρχισα να αγοράζω cd απ το 1994 και μετά(με πρώτη αγορά cd το Beneath The Crimson Horizon των Solitude Aeturnus για κάποιο απροσδιόριστο λόγο…!) και συνεχίζω ακάθεκτος έκτοτε κόβοντας απο εξόδους για ποτά και λοιπά έξοδα.Με το βινύλιο ασχολήθηκα κάποια χρόνια αρκετά σοβαρά,αλλά λόγω τιμών τα ελλάττωσα στον ελάχιστο βαθμό.Τα mp3 τα χρησιμοποιώ μόνο σαν"preview"…

Τον τελευταίο καιρό κυρίως V0 (λόγω χώρου στον σκληρό,δυστυχώς) στο πισι και τίποτα άλλο.

Το mp3 player το έχω παρατημένο.

Το CD-Βινύλιο είναι μια ιστορία η οποία δεν λέει αν το στερεοφωνικό δεν είναι στο δωμάτιό σου.

Και στο αυτοκίνητο δεν μπορείς να ακούσεις σοβαρά μουσική.

50% στον υπολογιστη οπου οταν ειμαι στο νετ ΠΑΝΤΑ παιζει κατι. Ή αν ακουω ολοκληρο αλμπουμ που βλεπω και στιχους.

Το αλλο 50% απο στερεο, στο δωματιο μου, με τα σιντι μου. Και οταν ειμαι μονος, στο ηχεια εδαφους (κατι επικα/μεγαλα) που εχουμε στο σαλονι 8)

Στο PC απ’το Winamp και όταν πάω/γυρίζω απ’την δουλειά ακούω απ’το Creative MP3 player. Πραγματικά, η διαδρομή δεν παλεύεται χωρίς μουσικούλα.

Επίσης, μ’αρέσει να βάζω κανα παλιό CD στο σπίτι και ν’απολαμβάνω σε διάφορες στιγμές προσωπικές. Γενικά η μουσική είναι απίστευτη συντροφιά. Ειδικά όταν δεν θέλω να μιλήσω σε κανέναν είτε θα βάλω μουσική είτε θα παίξω μουσική.

καθε μερα ολη μερα με το winamp με ελαχιστα διαλειματα ενδιαμεσα:roll:

Ακουω μουσικη πολλες ωρες την ημερα στο pc οταν ειμαι στο internet,στο cd player οταν γυριζω απο την δουλεια στο σπιτι και χαλαρωνω,και φυσικα στο αυτοκινητο γιατι χωρις μουσικη δεν την παλευω με την κινηση:D

Δεν εχω mp3 - η οπως αλλιως λεγονται αυτα πια- δεν ακουω στο δρομο μουσικη.
Στο σπιτι απο υπολογιστη και απο cd… Κυριως το δευτερο, το οποιο προτιμω αλλα επειδη νταξει η δισκοθηκη μας δεν ειναι κι απειρη και δεν τα χει ολα ακουμε και αρκετο byte :stuck_out_tongue:

Άρα, μια χαρά mp3 έχεις… :roll:

[SPOILER]mp3 player δεν έχεις. :p[/SPOILER]

Kαλα ναι :stuck_out_tongue: Αυτο εννοουσα… Απο Mp3 Στο pc εχω πληθωραααα

Πλέον mp3 απο κινητό/pc και cd στο αμάξι.
Έχοντας ξεκινήσει με walkman,στην ηλικία των 4-5(:p) και έχοντας κατι βλακίες κασσέτες(macarena και διάφορα χιτάκια των 90s),συνέχισα με cd player με cd απο οικογενειακούς φίλους(καλδάρα,κλασσική μουσική απο τιτανικό) και φίλους(iron maiden) στα 6-7,πλεον όταν είμαι σπίτι ακούω όλην την ώρα απο το pc(οτιδήποτε καλύτερο απο 160kbps σε mp3) και όταν οδηγώ,βάζω δισκάκια μουσικής(Γιατί να μην παίζει mp3, εν έτι 2011?god damn).Στον δρόμο/λεωφορείο όπως είπα,ακούω απο το κινητό,με κάτι γουσταριστά sony ακουστικά.

Ωραία μιας και βλέπω ότι η πλειοψηφία το έχει στα mp3, αν υπάρχει κάποιος που να πουλάει αχρείαστο discman σε λογική τιμή, του το αγοράζω πάραυτα.

Κι εγώ αγοράζω walkman σε καλή κατάσταση από όποιον δεν το χρησιμοποιεί!

έμπιφρι μόνο, απώτερος στόχος σύντομα να ακούω μουσική αποκλειστικά σε δρόμους και πανηγύρια.

Στο αμαξι του φαδερ που το χρησιμοποιω οποτε θελω εχουμε κασετοφωνο 3-4 ετων.
Οταν του ειπα γιατι δεν παιρνουμε cd player μου λεει Κιτσακης και cd δεν κανουν
χωριο.

Οποτε κασεττα και ραδιοφωνο στο αμαξι,mp3 και cd στο σπιτι.
Στερεοφωνικο δεν εχω αλλα να’ναι καλα τα ηχεια του υπολογιστη μια χαρα
τριζει το δωματιο αν χρειαζεται.

απο τοτε που εχω το pc το στερεοφωνικο εχει κατσει στον παγκο:roll:
εχασε πλεον τη θεση βασικου.σπανια να βαλω κατι στο στερεο8)

To στερεοφωνικο μια χαρα το εχω,απλα δεν δουλευει.
Κριμα κιολας γιατι το ειχαμε παρει κοντα στις 200 χιλιαδες δραχμες και
ηταν απιστευο.

δεν δουλευει απο τις απιστευτα υψηλες εντασεις.δεν γινοταν να ακουσεις σε πιο χαμηλα ντεσιμπελ?:stuck_out_tongue:

Σήμερα άκουσα λίγο απ’το κινητό, στο δρόμο για τη σχολή, και τώρα ακούω απ’το pc.