Ψηλοί Ενωθείτε!

Καλά τα λέει ο shaman…οι κοντοί -και οι κοντές :roll:- έχουν την χάρη!! εεεμ…:stuck_out_tongue:

ευτυχως για το υψος μου(1,76)το μονο προβλημα που εχω ειναι οταν ειμαι σε λαιβ δινω μαχες αναμεσα σε ψηλοτερους για να δω αλλα στην τελικη κουτσα στραβα με λιγο τεντωμα τα καταφερνω.κατα τα αλλα κανενα προβλημα σε οτιδηποτε αλλο εκτος απο σπανιες περιπτωσεις οταν βρεθω σε χαμηλα ταβανια!

Την εχεις κι εσυ μεγαλη;:-s

Ειλικρινά αντιμετωπίζουμε χοντρό πρόβλημα όμως.
Δεν θέλω να αρχίζω να γράφω.Από κρεβάτια μέχρι ότι θες.[-X[-X

Βασικά το όριο για τους ψηλούς ποιο είναι σύμφωνα με τον θρεντστάρτερ;

Ή εγώ δεν δικαιούμαι να μιλάω ή ο αποπάνω πάει στους υπερφυσικούς μπέμπηδες.

Γιατί ρε πόσο είσαι εσύ;

Top-3 είναι ομπρέλες δέντρα και ΚΤΕΛ…
Ειδικά ΚΤΕΛ έχω να ταξιδέψω 6-7 χρόνια…το τελευταίο ταξίδι μου ήταν Θεσσαλονίκη - Πρέβεζα…8+ ώρες με 1 στάση οι ανώμαλοι…!

Ακόμα για αυτούς που το ύψος συνδυάζεται με μεγάλο πόδι είναι το να βρεις παπούτσια… Για ένα διάστημα δεν αγόραζα αυτά που με άρεζαν αλλά αυτά που με χωρούσαν… Πήγαινα σε μαγαζιά και πάνω από 47-48 το πολύ να είχαν κάνα 2-3 ζευγάρια…

εδωσα ενα ενδεικτικο. 1,85 και πανω θα λεγαμε.
αν και κανονικα ο συλλογος ψηλων ελλαδος δεχεται απο 1,90 και πανω νομιζω :p, εμεις θα κανουμε μια εξαιρεση.

1,87

1,76 είναι επίσημα το μέσο όρο στην Ελλάδα. Τοποθετηθείτε.

Και σταθείτε στο ύψος των περιστάσεων

έντιτ:

Το Διοικητικό Συμβούλιο του Πανελλήνιου Συλλόγου Υψηλόσωμων

ΝΤΑΚΟΥΡΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ( 1.98 ) ( πρόεδρος )
ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ ( 2.02 ) ( αντιπρόεδρος )
ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (1.93 )( γεν. γραμματέας )
ΒΑΡΔΑΚΗ ΕΦΗ ( 1.83 ) ( ταμίας )
ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ΜΑΡΙΑ ( 1.91) ( μέλος )
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ ( 2.02 ) ( μέλος )
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ( 2.09 ) ( μέλος )
ΧΑΤΖΗΧΡΗΣΤΟΣ ΚΩΣΤΑΣ ( 1.88 ) ( μέλος )
ΦΑΣΟΥΡΑΣ ΝΙΚΟΣ ( 2.07 ) ( μέλος )
ΔΗΜΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ( 1.90 ) (αναπληρ. μέλος)

άχαχαχαχα, έχουν και το ύψος τους ο καθένας, είναι γαμάτοι

Αυτός ο σύλλογος τί κάνει δηλαδή; Ημερίδες και συνελεύσεις για το πώς θα αντιμετωπιστεί ο κίνδυνος από τα δέντρα και τις ομπρέλες;

ποζέρια είναι. 1.80 είμαι ύψος. 46 νούμερο παπούτσι. η παντόφλα 38.

Μ’αρέσει που γράφουν και με κεφαλαία :roll:

Wtf.

[SPOILER][/SPOILER]

Μην το πολυγελάς,είμαι 19 χρονών και 1.78,η αδερφή μου είναι 14 και 1.88 :wink:

8O8O8O

Καλά στα κορίτσια πάει αλλιώς.
Πάντως θα συμφωνήσω σε αυτό με τα παπούτσια αλλά ευτυχώς εδώ στέκομαι τυχερός και δεν έχω υπερβολικά μεγάλα χέρια και πόδια αλλά είναι κανονικά με το ύψος μου(άντε λίγο η έκταση στα χέρια λόγω πλατών).Στο 48 παίζω μπάλα περίπου.

με 1,81 με δέχεστε στην παρέα σας? :):!:

πάντως γενικά είμαι ικανοποιημένος με το ύψος μου, αλλά σε κάποιες συναυλίες θα ήθελα να είμαι 4 με 5 πόντους ψηλότερος. βέβαια συνήθως είμαι τόσο γκαντέμης, που μπροστά μου θα βρεθεί πάντα κάποιο μέλος του πανελλήνιου συλλόγου υψηλόσωμων, οπότε και πάααλι δε νομίζω να έφτανε.

Δεν έχω δει ποτέ συναυλία της προκοπής στη ζωή μου.

Εκδικήθηκα όμως, για όλα αυτά τα χρόνια, όταν είδα σεβαστό μέλος του φόρουμ να προσπαθεί με κόπο να στριμώξει το 1.85+ του στο yaris μου και -ακόμα χειρότερα- να προσπαθεί να διαμαρτυρηθεί για τον τρόπο που οδηγούσα - μάταιο, δεν χωρούσε να απελπιστεί πειστικά. Γέλασα, πολύ, ΝΑΙ :roll:

Βασικά το 1.80 ως 1.87 μου φαίνεται νορμάλ:-s:-s