"Μαργαριτάρια"

δεν ξερω αν ειναι εκτος θεματος, αλλα μιας κ τα περισοτερα που αναφερατε εχουν να κανουμε σχολη/σχολειο…

λυκειο, κ ειχαμε εναν συμμαθητη που το ΡΟ το ελεγε ΓΟ. καινουριος καθηγητης λοιπον, μπαινει στην ταξη, και καταλαβαινουμε οτι εχει το ιδιο προβλημα με το συμμαθητη μας. ο τελευταιος καθοταν πρωτο θρανιο οποτε ακολουθει ο σουρεαλ διαλογος του στυλ

ΚαλημεΓα παιδια
ΚαλημεΓα κυριε!
παιδι μου κοΓοιδευεις ??
μα δεν κοΓοιδευω κυΓιε!
μα πως δεν κοΓοιδευεις! αφου σ’ακουω!
(κατακοκκινος πλεον) μα κυΓιε…
κλπ κλπ

ο υπολοιπος διαλογος δεν εχει σημασια κ ουτε τον θυμαται κανενας, η αμεσως επομενη αναμνηση ειναι ολοι να κυλιουνται απο το γελιο… :stuck_out_tongue:

Χαχαχα, γλυκούλη! <3

nir1, η αλήθεια είναι πως έφερα την εικόνα που περιγράφεις στο μυαλό, κι έλιωσα!:lol:
Πάντως η αλήθεια είναι πως το θρεντ δεν πρέπει να περιοριστεί σε σχολικά μαργαριτάρια, απλά και μόνο επειδή εγώ έχω παράδοση με τις “σχολικές ατάκες” (φταίει που βλέπω πως έχουν απήχηση ;ρ)
Μπορεί να’ναι διάφορες ακυρίλες.

Εδώ πχ. τις προάλλες είχε πανηγύρι και είχα πάει. Την επόμενη μέρα, λοιπόν, μου λέει ένας συμμαθητής μου "Άσε Ρένια, συνέβη [τάδε]!"
Εγώ: "Σοβαρά!"
Αυτός: "Ναι, άσε! Σ’ έψαχνα να στο πω και νωρίτερα. Είδα και μια κοκκινομάλλα χθες στο πανηγύρι, λέω εσύ θα’σαι κι έτρεξα φωνάζοντας Ρένιααα"
Και γυρνάω πολύ σοβαρά και με πραγματικό ενδιαφέρον και ρωτάω: “Και τι; Τελικά ήταν η Ρένια ή ξέμπαρκη;”

Ντάξει, δεν ξέρω αν ήταν το πιο πετυχημένο παράδειγμα “βλακείας” για να γίνει κατανοητή η ουσία του τόπικ, αλλά έγινε μέσα στη βδομάδα κι είναι το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό :ρ

Μπραβο ρε Ρενια. Μου θυμισες ατακα που ειχε πει φιλη μου σε κλαμπ. Το εχω ποσταρει και στο καλυτερες ατακες αλλα εδω κολλαει πιο πολυ. Ημασταν λοιπον ολοι μαζι και πιναμε τα ποτα μας και η εν λογω κοπελα εχει παρει ενα B-52 αν θυμαμαι καλα και ειχε μεσα μια απο αυτες τις μακροστενες πλαστικες μαλακιες που βαζουν για να το ανακατευεις. Αυτη λοιπον νομιζει οτι ειναι καλαμακι, το βαζει στο στομα της και αρχιζει να ρουφαει αλλα προφανως δε γινεται τιποτα γιατι δεν εχει τρυπα αυτο το πραμα.
Προσπαθει μια, δυο, τρεις μετα απορρημενη και με ενα κλαψιαρικο τονο λεει “αχ γιατι δε ρουφαει?? Μαλλον θα ειναι αναποδα!”…

Την κοιταγαμε ολοι σα χαζοι μεχρι που σκασαμε στα γελια. Εκανα κανενα 2λεπτο να παρω ανασα.

[COLOR=“White”]Θα έχει ενδιαφέρον να μας πληροφορήσεις και αν είναι ξανθιά ή μελαχρινή, έτσι από επιστημονική περιέργεια, γιατί για το Ειρηνιώ ξέρουμε.:Ρ[/COLOR]

Μελαχρινη.
Ρενια ορμα της.

Σοβαρά? Πάει, καταστραφήκαμε. 8O
Χαχαχα, εμένα με ξέρει χρόνια δεν μου ορμάει<3

λοιπον ειναι ενα ΠΟΛΥ αστειο σκηνικο, θα προσπαθησω να το μεταδωσω σωστα…

σας εχει τυχει σε καμια καφετερια/μπαρ αν θελετε να πατε τουαλετα, και η πορτα ειναι κλειστη, αν χτυπησετε για να δειτε αν ειναι καποιος μεσα (και ειναι), ο απο μεσα αντι να πει “αλλος” (γιατι καμια φορα λογω μουσικης κ φασαριας, δεν ακουγεται), να χτυπησει κ αυτος απο μεσα ? (knock-knock) :stuck_out_tongue:

λοιπον ειναι αυτος ο γνωστος μου σε ενα μαγαζι στην τουαλετα κ κανει την αναγκη του, κ ερχεται ενας απ’εξω και χτυπαει την πορτα. ο απο μεσα με τη σειρα του χτυπαει κ αυτος, κ κανει ο απεξω :

[SPOILER][SIZE=“5”]…ΝΑΙ ??! [/SIZE][/SPOILER]

!!! :lol:

xaxaxa
Κακια ^ 2 βλεπω.
Αν ημουν μπροστα σε ατακα Γουιλσον θα γελαγα η αληθεια ειναι!
Βεβαια δεν θα γελαγα με την ατακα αλλα ΜΑΖΙ ΤΗΣ :smiley:

Τι θέλει να πει η domino για τις ξανθές;:roll: Αν και τιιι με νοιάζει, τα έχω “κρύψει” τα ενοχοποιητικά στοιχεία (αν και τι βαφή, τι χρωμογαλάκτωμα, το κόκκινο δε λέει να κάτσει κόκκινο πάνω από βδομάδα- [I]το πορτοκαλί μου ανάθεμα που όλο ξανοίγει καλοκαιριάτικα![/I])
Πάντως ΝΑ που δεν έχουν οι ξανθές το μονοπώλειο–> [B]μελαχρινή[/B] η φίλη του Γιάννη, Ντινάκι!! 8)

Άλλη μια φορά γλυκούλης ο Κeeper! ;p
Ε ναι, λοιπόν, είμαι διασκεδαστικότατη- δε ρωτάς και τον Τζιμ (αν θυμάται) όταν πρωτοσυναντηθήκαμε που κάτι λέγαμε για κάτι πολύ ψηλούς τυπάδες που βρίσκονταν στον rainbow και του κάνω “πωπω, νιώθω ακόμα πιο κοντή απ’ όσο είμαι” και μου λέει “σιγά ρε, πόσο είσαι;” και του λέω “ε δεν έχω ζυγιστεί τελευταία να σου πω…” - μιλάμε πέθανε στο γέλιο, αφού παίζει να ακουγόταν κάτι σαν: http://www.youtube.com/watch?v=K8E_zMLCRNg

:stuck_out_tongue:

Αγαπάμε Ουιλσονάκι, είναι η υπαρκτή εκδοχή εκείνης της τύπισσας από το παραμύθι που την ευλόγησε η μάγισσα να βγαίνουν απ’ τα χείλη της ρόδα και μαργαριτάρια.

[SPOILER]:p[/SPOILER]

Το θυμάμαι αυτό ναι… (είχα πιεί κ λίγο βέβαια και μου φάνηκε πιό αστείο από τώρα που το βλέπω :stuck_out_tongue: ) Καλή είσαι τρομάρα σου από κοντά - όταν μιλάει είναι φυσιολογική παίδες! Δε γράφει εκθέσεις ούτε πετάει βαρύγδουπα :stuck_out_tongue:

(αυτή η ιδέα που αφήνεις στο φόρουμ πάντως… [-X )

Ξέχασες την πιο διαχρονική ατάκα Ρόης Παναγιωτοπούλου όμως.

[SPOILER]“Αλλά πού να γίνει ένα shωshτό πράγμα shτη χώρα τηsh φαιδράsh πορτοκαλέαsh!”[/SPOILER]

Ααααααυτά είναι. :lol: William Wilson κράτα σημειώσεις, τέτοια σκηνικά θέλουμε να μας μεταφέρονται εδώ.

:lol:
:lol:
είναι να κλαίιιsh…
υπάρχει στο έτος μου μια κοπέλα που τη μιμείται ΑΚΡΙΒΩSCH ίδια. είχε μεγάλο σουξέ το εξάμηνο της. :stuck_out_tongue: γενικά περνάγαμε ωραία με τη ρόη.
μπορεί πάντως μέσα στην αίθουσα μόνο να έκραζε τους πάντες και τα πάντα και να είχε τσακωθεί με το μισό αμφιθέατρο, αλλά τελικά τη συμπάθησα ρε συ…

Μα ναι ρε, είναι πολύ συμπαθής φιγούρα η Ρόη. Μπορεί να είναι βρωμοπασόκα, μίζερη, αντιδραστούκλα κτλ. κτλ. αλλά έχει πολλή πλάκα η άτιμη!
Είχε πολύ γέλιο ο τρόπος που επικοινωνούσαμε. Κάθε φορά που με έβλεπε μου έλεγε “α γειά shou ΚΚΕ, τί κάνειsh;” και της έκανα κι εγώ “καλά κυρία ΠΑΣΟΚ, εσείς”.
Μια φορά, όταν ήταν οι μεγάλες φοιτητικές κινητοποιήσεις, τότε με νόμο-πλαίσιο, άρθρο 16 κτλ., θα χεις ακουστά λογικά, είχε έρθει η Ρόη στη συνέλευση του φοιτητικού συλλόγου εκπροσωπώντας τους καθηγητές του τμήματος, και λέει “shυμμετέχουμε κι εμείsh stτον αγώνα, αλλά αποφαshίshαμε αντί για απεργία να κάνουμε λειτουργική αποχή, που shημαίνει ότι πληρωνόμαshτε κανονικά αλλά δε δουλεύουμε” και κάτι τέτοιες γελοιότητες. Μόλις έφυγε απ’ το βήμα περνούσε από δίπλα μου κι εγώ δεν άντεξα και της πέταξα ένα “προσέξτε μην απεργήσετε και πάθετε τίποτα”, οπότε με κοιτάει στραβωμένη και μου απαντάει “εshένα ΚΚΕ δε gητήσαμε τη γνώμη shου”.
Ααααααχ τα φοιτητικά μου χρόνια… :lol:

χαχαχαχαχαχαχ όχι ρε! δεν παίζει! :lol::lol::lol:
το ήξερα το περιστατικό με τη συνέλευση, αλλά όλο το αλατοπίπερο είναι η συνομιλία σας…!

φέτος που λες, είχε κόλλημα με ένα ζευγάρι. κάθονταν μαζί στην αίθουσα, χωρίς να μιλάνε πολύ μεταξύ τους. με το που μίλαγαν μια φορά τα έπαιρνε και τους φώναζε να αλλάξουν θέση. ενώ εγώ ας πούμε δεν είχα βάλει γλώσσα μέσα μου με κάποιους άλλους ακριβώς από πίσω τους, χωρίς να μας πει τίποτα. μάλιστα, όταν η κοπέλα καθόταν κάποιες φορές μόνη της, τη ρώταγε “που είναι ο χοντρούληsch schου?”. και αυτό έγινε αρκετές φορές!
κάποια στιγμή τους πέτυχε έξω από το μάθημα, και λέει “ο χοντρούληsch! έλα δω να σου τσιμπήschω τα μαγουλάκια!”. αυτός βέβαια τα είχε πάρει λίγο μαζί της όλο το εξάμηνο. ήμουν και εγώ δίπλα, και μου λέει “αυτούsch θα τουsch παντρέψω εγώ.”, ενώ με σκούνταγε όπως η μενεγάκη ένα πράγμα. cult emme στιγμή…

μάλιστα, στις εξετάσεις πήγε και τους έκανε κάτι περίεργες πρόστυχες γκριμάτσες με το στόμα. ωραία περάσαμε το προηγούμενο εξάμηνο τελικά… :slight_smile:

:lol2::lol2::lol2:

Α ρε Ρόη, μόνο εσύ!

Σε μας μια φορά αναλύοντας (και καλά) την κατάσταση με την εργασιακή ανασφάλεια, τους άνεργους πτυχιούχους, το τέλμα της Ανώτατης Εκπαίδευσης κτλ., είπε δυο-τρεις φορές “και την ίδια ώρα ο άλλοsh που έχει πάει κι έχει γίνει υδραυλικόsh έχει κατουρηθεί shτο τάληρο”.
Μετά την παράδοση ήμουνα μ’ ένα φίλο και μου λέει “ρε μαλάκα, έχω χεστεί στο τάληρο δεν είναι η έκφραση;” “Ε ναι ρε μαλάκα αλλά τί ψάχνεις να βρεις τώρα…” “Λες να μην το πε για να είναι κάπως κόσμια στις εκφράσεις της κι έτσι;” “Ποιά μωρέ…η Ρόη;!” “Ναι, σωστό κι αυτό…”
:stuck_out_tongue:

:’(
θα με κάνεις να ανοίξω κανά μπουκάλι whiskey ρε από τη νοσταλγία! σε λίγο τα κλάματα δε θα είναι από τα γέλια…

ή την άλλη φορά που είχε μπει στο μάθημα εκνευρισμένη όσο ποτέ, μόνο κεραυνούς δεν είχε πάνω από το κεφάλι της βασικά, και ξεκινάει και λέει “εschείsch τα μαμμόθρευτα! που δεν ξέρετε τι schαsch γίνεται πέρα από τη μύτη schαsch! είschτε ακόμα κάτω από το φουschτάνι τηsch μαμάκαsch και ζείτε με τα λεφτά του μπαμπάκα! κλπ κλπ.”, και από όσους μίλαγαν βρήκε μια τυχαία κοπέλα, και της λέει “ε εschύ εκεί βγάλε το σκασμό!”, και συνέχισε για μισό μάθημα να την κατακεραυνώνει από το πόσο ξερόλα είναι μέχρι το τι ρούχα φοράει, χωρίς να την ξέρει καν από πριν. όταν έλεγε κάτι η ρόη στη συνέχεια, ρώταγε την κοπέλα “εschύ schουschουράδα το ξέρεις αυτό?” μέχρι που απηύδησε η κοπέλα και έφυγε στο διάλειμμα. δεν ξαναπάτησε. :stuck_out_tongue:
αααχ… live your myth in emme.

θα μου λείψουν τα σκασμένα…

Θεά ρε πούστη, θεά, αιώνια πιστός.

Πάντως πέρα απ’ την πλάκα και το πόσο παλιοχαρακτήρας είναι (εδώ που τα λέμε), εγώ της έχω ένα σεβασμό γιατί κάποτε, αρκετά παλιά βασικά, εκεί στα early 90’s, όταν επικρατούσε η αντι-ΠΓΔΜ υστερία, με τους “Μακεδονομάχους”, τους Παπαθεμελήδες και τους “γιούργια και τους φάγαμε τους γυφτοσκοπιανούς”, η Ρόη είχε κρατήσει πολύ σωστή στάση. Είχε αντισταθεί όσο μπορούσε στην υστερία κι είχε διαφωνήσει ανοιχτά με κάτι γελοιότητες τύπου να κλείσει το Πανεπιστήμιο ως ένδειξη “διαμαρτυρίας” για το γεγονός ότι μια γειτονική χώρα αποφάσισε να ανακηρύξει ως επίσημο όνομά της εκείνο με το οποίο οι κάτοικοί της αυτοπροσδιορίζονταν εδώ και αιώνες. Και όλα αυτά με κίνδυνο να της την πέσουν και να φάει και ξύλο από τους Ελληνάρες.
Ή τουλάχιστον, έτσι λέει η ίδια ε. Τώρα αν λέει παπάντζες, ε, τί να πω… =Ρ

όχι, αυτό ισχύει. δε λέει παπάντζες. η στάση της στα εθνικά θέματα έχει παραμείνει ίδια και την εκτιμώ. έχει άποψη, και δεν κολώνει να παέι κόντρα στο ρεύμα.
και με πέρασε και με 5 χωρίς να έχω ανοίξει βιβλίο ε. στην καρδιά μου την έχω ρε γαμώτο… <3

εχω ακουσει τις εξης θεικες ατακες (και τις 2 σε Goody’s) πριν καμποσα χρονια.

η μια ειναι πολυ απλη, και το παιδι προφανως μπερδευτηκε, παραγγειλε δυο Big Mac (ΝΑΙ , στα Goody’s !!) :lol: γυρναμε, τον κοιταμε, μας κοιταει, κοιταει κ την πωλητρια που τον κοιταζε, ψελλιζει ενα “εεεεε δυο τσιζ εννοουσα” και λιωνουμε ολοι στο γελιο επι τοπου :stuck_out_tongue:

το δευτερο ηταν παλι λιγο χαζολαθος, αλλα μονο εγω το πηρα χαμπαρι κ κρατηθηκα μην γελασω. μετα την παραγγελια στο (διωροφο, εχει σημασια) Goody’s του Χαλανδριου, ρωταει η πωλητρια την πελατισσα “Θα κατσετε εδω?” και απανταει αυτη

[SPOILER]“οχι, θα κατσω επανω” !!![/SPOILER]

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: