Στριφτα για εργοστασιακα?

Τα στριφτα ειναι κουραση και δηθενια.
Εργοστασιακα και μαλιστα τα γκεη τα λεπτα.

δεν είναι δηθενιά ρε ούτε καν! είναι τσιγάρο! ένα στριφτό είναι 2 εργοστασιακά!

Ωχ σοβαρα; Με πιανανε κοτσο; :-s

κανονικά!:stuck_out_tongue: άμα ανάψεις ένα εργοστασιακό καίγεται μόνο του χωρίς να το καπνίζεις:p ψαξου!

Εγω που το καπνιζα δλδ λαθος εκανα;
Α τους πουστηδες, μας κλεβουνε και δεν μας εξηγουνε κιολας.
Θα αρχισω τα στριφτα. :slight_smile:

σωστή σε βρίσκω! θα με θυμηθείς :smiley:

Σε συναυλίες και πορείες πάντως πάντα παίρνω πακέτο( των δικών μου,δεν αγοράζω:p).εκεί το στρίψιμο είναι απαλεψιά:p

καλά ναι όντως :confused:

στριφτά παντού και πάντα. κι όταν οδηγάς κι όταν είσαι παραλία. μόνο όταν ψαρεύεις επιτρέπεται γιατι το χέρι σου είναι μες στη μπίχλα και βρωμάει δόλωμα κτλ κτλ κτλ οπότε δικαιολογείται σε αυτή τη περίπτωση.

Εμ, τι λέμε.
Όχι εδώ δεν μπορώ να στρίψω, όχι εκεί φυσαέι, πάρτε έτοιμα να τελειώνετε :stuck_out_tongue:

Επίσης τα καλύτερα τσιγάρα του κόσμου για ΑΝΤΡΕΣ είναι αυτά τα 2:

[SPOILER]

[/SPOILER]

Άφιλτρα και τα 2 8)

μην καπνιζετε ρε παιδια. ξεκολληστε το μυαλο σας… 9/10 καπνιστες αλλωστε δεν τους αρεσε οταν το πρωτοεκαναν και αυτο ειναι ΚΑΡΑενδεικτικο του οτι ο ιδιος ο οργανισμος μας, μας δινει το “σημα” οτι δεν το γουσταρει το τσιγαρο… κοψτε το καπνισμα και αντε ψωνιστε τιποτα πιο χρησιμο με ολα αυτα τα λευτα που ασκοπα χαριζετε στις κωλοκαπνοβιομηχανιες!

Στριφτά!

Ε, αργά η γρήγορα θα γινόταν κι αυτό.
Περάστε έξω κύριε:!: :stuck_out_tongue:

εμενα δεν μ πεφτει λογος στο τι θα κανει ο αλλος στη ζωη του αλλα ειναι μαλακια εκατομυαρια ανθρωποι να καταστρεφετε/ουν τον οργανισμο σας τοσα απλα και ευκολα για κατι που μπορει να λογιστει ακομη και σαν “τικ”…

το κάπνισμα είναι μαγκιά

ε είνα ιμαλακία τι να κάνουμε.πολλά είναι μαλακίες σε αυτό τον κόσμο αλλά τα ανεχόμαστε,το τσιγάρο θα έρπεπε να ε΄νιαι από τα τελευταία…

η μαλακια με το τσιγαρο ειναι οτι το βαζετε τοοοοσο πολυ στη ζωη σας σιγα σιγα και με τον καιρο εξελισεται σε κατι τοσο απαραιτητο και οργανικα και ψυχολογικα που σας ειναι σχεδον αδυνατο να το κοψετε. η θα φτασετε με σοβαρο προβλημα υγειας που τοτε μια χαρα το κοβετε ολοι (μιλαω για μεγαλη ηλικια) η ενα πολυ μικρο ποσοστο θα το κοψει οταν δει το κακο που εχει παθει απο αυτο (οπως 21χρονος φιλος μου πριν 2 χρονια που ειδε μια ακτινογραφια του πνευμονα του…). και καπνιζε μολις 3-5 χρονια…

Πράγματι ισχύει αυτό.Μόλις ακούω τη λέξη τσιγάρο η βλέπω κάποιον να ανάβει παίζει να αρχίσω να στρίβω:p

Tο οτι το καπνισμα ειναι μεταδοτικο οπως και το χασμουρητο ειναι αδιαμφησβητητο γεγονος…Αυτο που λεει ο otinane μου χει τυχει 100νταδες φορες…Και να μη θες να τ αναψεις εκεινη τη στιγμη ειναι σα να σου φωναζει!!! 8O8O

Ειμαι καπνιστης εδω κ 5 περιπου χρονια κ κυριως πλεον βλεπω το τσιγαρο ως αγχολυτικο(ιδιαιτερα τωρα με το διαβασμα και την εξεταστικη εχει γινει προεκταση του χεριου μου) κ ως κατι του στυλ “να αναψω κανα τσιγαρο να περασει η ωρα” κ γενικα πολλα πραγματα τα εχω συνδυασει με αυτο…

Δε ξερω ποσοι απο εσας εχετε δοκιμασει να το κοψετε,αλλα εμενα πλεον μου φαινεται πραγματικο αδιανοητο…Πρεπει να αρχισω να ανησυχω??:p:p

δεν καπνίζω .μια φορά δοκίμασα και δν μ άρεσε , αλλά αν έχει κανεις στην παρέα καπνό κ χαρτάκια του στρίβω , έχει πολύ φάση η διαδικασία ! αλλά το κάπνισμα είναι μαλακια :stuck_out_tongue: