Η Πρώτη Συναυλία που Είδαμε

Η πρώτη μου ήταν στους Rolling Stones στο Ολυμπιακό Στάδιο το 1997 άν δεν κάνω λάθος μέρος και χρονολογία! Ήμουν και μικρός, θα κοιτάξω το απόκομμα το εισητηρίου! :roll:

Η πρώτη μου ήταν φέτος στους SCORPIONS…Ήταν η πρώτη μου επαφή με hard rock (ή οπως αλλιώς το λέτε!!)και για μένα ήταν θαύμα που τους είδα γιατί φανταστείτε τι κλάμα είχα ρίξει με τα songia τους και παρακάλαγα το καλό Θεούλη να τους κάνει να ρθουν!!Πριν μάθω ότι θα ρθουν τον Ιούνιο μετάνοιωνα που γεννήθηκα το 87 και στην Ελλάδα…Αν ακούσετε το World Wide Live θα καταλάβετε!!! :wink: Και τέλος το δεύτερο όνειρο μου ήταν να δω και τους NIGHTWISH και τους είδα στο Rockwave…Είναι παράξενο όταν τους ακούς συνέχεια και τους βλέπεις σε DvD(lives etc)και να έχεις το εισητήριο στο χέρια αλλά να μη το χεις πάρει χαμπάρι αφου μέχρι να δω τους scorpions on stage ρώταγα τον κολλητό μου “Ρε σίγουρα θα βγούνε??Μήπως άλλαξαν γνώμη???”…Αλλά όταν τους είδα να βγαίνουν άρχισα να κλαίω…Ήταν απίστευτο!!!Ακομά και στους Nightwish μόλις είδα τη Tarja είχα κολλήσει παρά το ξύλο που έπεφτε εγώ εκεί!!! :wink: :wink: Ευτυχώς που δεν είχα μετανοιώσει και είδα τα “κολλήματα μου”!!Ίσως να ακούγονται πολύ μελό αλλά σε αυτό το θέμα δε σηκώνω κουβέντα!! :wink:

Paradise Lost - Η 1η συναυλία στην Ελλάδα για το Symbol Of Life

Καταλαβαινω απολυτα τα συναισθηματα σου…
Ετσι ακριβως ενιωσα οταν ειδα πρωτη φορα Cathedral το '96 …Απεριγραπτο συναισθημα…αν και δεν θυμαμε πολλα… 8)

Ηταν οι Τestament 2000 σε περιοδο εξετασεων 2ας Λυκειου
Περιοδιας του Τhe Gathering και τα σπασαν ολα.Και δεν ειχα ιδεα απο metal συναυλιες οποτε φανταστειτε…
αντε να ξαναπερασουν αμα γινει τελικα το reunion που λεγανε :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

πρωτη ηταν το 96 μαχαιριτσας-τσακνης.Πρωτη φυσιολογικη ritchie blackmore στη διεθνη εκθεση στη θεσ/νικη το 98 ή 99!!

Γιατι ρε συ Laski…δε σου κανε για rock συναυλια ο Τσακνης-Μαχαιριτσας :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
σε λιγω θα πουμε και για ελληνικο Thrush kai Prog…xaxaxaxaxa

Δηλαδή αν σας πω Rory Galagher πίσω στα early 80’s θα ζηλέψετε… Δεν θα σας το πως γιατί θα ζηλέψετε πολύ… Οπότε λέω τους γίγαντες Blue Oyster Cult πίσω στο 1987

proti mou sinavlia itan o vasilis papakanstantinou prin apo 5-6 xronia///apo megala rock groups itan oi scorpions

Dire straits…prin 5 xronia peripou tsexia… :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
oti pio gamato…

Α ρε τυχερε!!! αυτο να βλεπα και τπτ αλλο στον κοσμο…και ηταν η 1η σου?? τσεχια?? τι κανεις εσυ ρε… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Έχοντας χάσει αρκετές συναυλίες για πολλούς και διάφορους λόγους (βλ. Rockwave 2001, Scorpions στο Σ.Ε.Φ, Savatage, Iced Earth στο Σπόρτινγκ & Dream Theater στο Ρόδον) η πρώτη συναυλία που τελικά είδα (στα 17 μου δλδ) ήταν οι Stratovarius πριν 3 χρόνια στο Ρόδον. Κι εννοείται ότι θα μου μείνει αξέχαστη!

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: re eagleheart ti mou to thimises tora…iced earth den piga k akoma den kserw giati :evil: :evil: black sabbath- velvet-black label- den piga gia 60 psoro euro gnr den piga sto oaka giati molis ixa arxisei na akouo rock ktl…exw xasei akoma apires sinavlies alla apo do kai pera oxi malakies…opou gamos kai xara… :smiley: :smiley: :smiley: simera tha pao violent femmes sto club 22 (exw tsaba prosklisi :smiley: )

Πρώτη συναυλία, ε?

Τέλη 1986 νομίζω, Saxon με support τους Spitifire στη Ριζούπολη.
Γλέντια…

86 είναι χαχααχααχαχαχα

re coralina exoume xasei apires sinavlies omos e?
eleos…tha erxomoun kai ego simera an kai den me trelenoun oi violen femmes…alla den prolava tpt…poustara niko…to prolaves to tsabe eisitirio… :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

…an k dn ew paei se polles :roll: :roll: i proti prin 5 xronia periou…vagelis germanos 8) 8)

η πρωτη συναυλια που πηγα ηταν το woodstock(k μετα ξυπνησα) :stuck_out_tongue:

ROLLING STONES ATHENS 1998
ακομα δεν εχω συνηδητοποιησει τη ειδα…

Joe Satriani

BOC , 87 ΛΕΟΦΩΡΟΣ , και ειχε και καλο ηχο σχετικα ,

aor