Πανελληνιες

@@ μαθητάρες ήταν τότε
Όσους γνωστούς είχα θετική/τεχνολογική που ήταν καλοί, τα μαθηματικά γενικής τα είχαν για πλάκα

Η άσκηση της φυσικη είχε και λιπαντικο! I see what you did there!

Υ.Γ Καλα έγραψα :smiley:

Κοβαν εσωτερικο κομματι του κυλινδρου, το εριχναν σε λιπαντικη ουσια και το ΞΑΝΑΧΩΝΑΝ ΜΕς ΤΟΝ ΚΥΛΙΝΔΡΟ
γιατί μου κανει για κατι πολυ κοινοτυπο;
ειναι για σφαλιαρες τα ατομα.

οσο για τα μαθηματικα γενικης, το 4ο ηταν δυσκολο και ενα ερωτημα απο το 3ο που επιανε 8 μοναδες και ηθελαν πολλη σκεψη. δηλαδη ρε πουστημ εγω που εχω ξεσκιστει μια ολοκληρη γαμημενη χρονια, εχω λυσει ο,τι ειχα και δεν ειχα, αντικειμενικα μου αξιζει το 16 που εγραψα; και βλεπω αλλα ατομα που διαβαζανε πολυ πιο χαλαρα ολο το χρονο και επειδη εχουν την ικανοτητα εγραψαν 19.
μια κοπελιτσα στο φροντ μου της θεωρητικης εγραψε 14 και ενω ηταν παντοτε μα παντοτε μαθητρια του 20…αποφασισαν να τους πεταξουν τους θεωρητικους ΠΟΛΥ βιαια…

Να προσέχουμε τι λέμε λίγο σε περίοδο πανελληνίων…

Γιατί διαφωνείς?
Τι πάει να πει ΜΑΘΗΤΑΡΕΣ(με caps κιόλας)?
Αυτοί που είχα μια ζωή καλούς βαθμούς?
Σαν το παραπάνω ποστ “μαθήτρια του 20”?
Οι βαθμοί στο σχολείο είναι πλασματικοί και όταν σκάσει η φούσκα όλοι πέφτουν από τα σύννεφα

Στις πανελλήνιες συναγωνίζεσαι με όλους τους υπόλοιπους, δεν πας για να γράψεις καλά αλλά καλύτερα από τους άλλους

ναι νταξει μην επεμβαινεις τωρα.

Γι’ αυτό η ψυχολογία των μαθητών ενισχύεται με έξτρα σκατίλα, επειδή έχει επικρατήσει αυτό το “ανταγωνίζομαι τους άλλους”. Στις πανελλήνιες γράφεις καθαρά και μόνο για τον εαυτό σου. Όσο πιο γρήγορα το καταλάβετε, τόσο πιο άνετοι θα σκάτε στα μαθήματα. Κι εγώ όταν έδινα με το που βγήκα από μαθ κατ σταμάτησα να σκέφτομαι ανταγωνιστικά και όντως στα επόμενα μαθήματα που έδωσα τα πήγα σούπερ.
Δεν δίνεις σημασία στο ποιος σηκώθηκε πρώτος, δεν συμμετέχεις στα πηγαδάκια που μετά λένε “ήταν γελοία”-“ήταν παλούκια”, πας γράφεις γυρνάς σπίτι και σαπίζεις στον ύπνο.
Δίνει το αδερφάκι μου φέτος και δεν θέλω να βλέπω τα θέματα γιατί δεν θέλω να του πω ΗΤΑΝ ΟΝΤΩΣ ΔΥΣΚΟΛΑ ή ΗΤΑΝ ΕΥΚΟΛΑ ή οτιδήποτε. Καλό κουράγιο και καλή συνέχεια σε όλους σας! Επίσης ακόμα και οι τεχνολογικοθετικοί μην ξεχνάτε ότι μέχρι να δείτε τους βαθμούς σας μπορεί να έχετε πέσει άπειρα έξω. Εγώ φυσική νόμιζα ότι είχα γράψει έναν Χ αριθμό μονάδων, τελικά μου πήραν σωστά αρκετά πράγματα που δεν περίμενα και έφτασα 3 μονάδες παραπάνω.

Η μεγαλυτερη αληθεια για τις Πανελληνιες. Κατα τα αλλα δεν δινει κανενας θεωρητικος σημερα να μας γαμωσταυρισει τον Κρητικο?

Ακριβως! Μαθηταρες ειναι αυτοι,οι οποιοι εχουν 20 στο σχολειο και γραφουν και στις πανελληνιες 20,οχι αυτοι που αξιζουν 15,αλλα οι καθηγητες τους βαζουν 20 στο σχολειο…Ειναι παραπλανητικο και για τους ιδιους,στο κατω κατω.

Whoah…ζόρικα σήμερα στη φυσική…στο Δ θέμα, αν εξαιρέσουμε το Δ2, έβγαλα όλα τα υπόλοιπα, έστω και μερικά εξ αυτών με παπάτζες και μέσω Λαμίας. Στο Γ4 έκανα ένα γαμήδι αριθμητικό και μια μικρή μαλακιούλα στην αιτιολόγηση του Β2…κατά τα άλλα, i second αυτό που είπαν παραπάνω τα παιδιά για τη λίπανση και το μέσα-έξω :stuck_out_tongue:

Πάμε γερά για τα υπόλοιπα…καλό κουράγιο στα υπόλοιπα παιδιά που δίνουν!!!

εγω που εκανα αριθμητικο στο Γ1 τι να πω να 'ουμε;…

Οι καλυτεροι μεσημεριανοι υπνοι ΕΒΕΡ.Περισυ εγραφα,γυρναγα σπιτι,εβαζα μουσικη και επεφτα στο κρεβατι σαν κουτσουρο για κανα 5ωρο πριν σηκωθω να φυγω ξανα για φροντιστηριο.

Γενικα επειδη,ουτε ενα χρονο πριν,εδινα και εγω και τα θυμαμαι ολα,παντα το βλεπεις αντγωνιστικα το θεμα.Απλα οχι απεναντι σε ολους αλλα απεναντι σε συγκεκριμενα ατομα.Οταν προσπαθεις να πετυχεις ενα στοχο και ερχετε ο ‘αλφα’ μαλακας και σου τη μπαινει η προσπαθει να σε μειωσει ειναι λογικο να σου γαμαει τη ψοχολογια.Υπηρχαν κατα τη διαρκεια της χρονιας ατομα στο φροντιστηριο(και στο σχολειο) που τους ρωταγαν ολους τι βαθμο πηραν στα διαγωνισματα και οποτε ο αλλος δεν ειχε παει καλα χαιροντουσαν και τους εκαναν “πλακα” μες στη μαπα τους.Λογικο μια τετοια συμπεριφορα να σε κανει να αμφισβητησεις τον εαυτο σου και στη συνεχεια αυτο η σε καταβαλλει ψυχολογικα η ξεκινας να το βλεπεις το θεμα ανταγωνιστικα.Πραγματικα ομως ο καλυτερος τροπος για να αποδωσεις καλα ειναι να το παρεις ολο το θεμα στο χαβαλε και να κανεις απλα τη δουλεια σου.Η 3η λυκειου στο σχολειο γαμαει και ο μονος τροπος να αντεξεις την πιεση ειναι να ξεδινεις μια στο τοσο.Η μεθοδικοτητα ειναι απαραιτητη αλλα αν δε βγεις και μερικες φορες εκτος “προγραμματος” δε παιζει να την παλεψεις τοσους μηνες.Και επειδη ειναι αργα πλεον για ολα αυτα οι συμβουλες μου για τις μερες των εξετασεων ειναι:μην κοιτατε απαντησεις,προσπαθηστε να ειστε ανταγωνιστικοι μοναχα απεναντι στον εαυτο σας και κυριως ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΜΟΛΙΣ ΒΓΑΙΝΕΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΞΗ.Ετσι κι αλλιως το 97 που νομιζαν οτι εχουν παρει εχει γινει 70 μεχρι να φτασουν στο φροντιστηριο.:stuck_out_tongue:

Υ.Γ. Το γεγονος οτι οι Πανελληνιες θα καθορισουν πολυ λιγοτερα πραγματα στη ζωη σας απ’οτι νομιζετε δε χρειαζεται να το αναφερω.

Ρε παιδιά εσείς πόσο είχατε βγάλει στις πανελλήνιες και βγάζετε τέτοια κομπλα;
Κάθεστε τώρα σε περίοδο πανελληνίων και πουλάτε τσαμπουκά στα μικρά που περνάνε τη δυσκολότερη χρόνια και να πέσουν απ’ τα σύννεφα και δεν ξέρω γω τι.
Θυμάμαι κι εγώ πριν δώσω μου λέγανε διάφοροι τέρμα τ’ αστεία και δε μπαίνεις εκεί χωρίς αυτό και δεν έχει σημασία τι κάνεις στο φροντιστήριο κοκ και τώρα μου μυρίζουν τον κώλο. Δώσαμε όλοι πανελλήνιες και την είδαμε καθηγητάρες του χαρβαρντ.

Καλή συνέχεια σε όσους δίνουν

Βασικά όσοι δίνουν, καλύτερα να κόψουν το ίντερνετ για αυτό το διάστημα. Καλύτερα μια καλή βόλτα (όχι για μπύρα :p) παρά μπροστά στην οθόνη και στα φόρουμ. Και το κυριότερο, μην κοιτάτε τις “λύσεις” των θεμάτων από τώρα. Μετά…

[SPOILER]Εμείς τότε δεν είχαμε καν ιντερνετ :roll:[/SPOILER]

ΓΑΜΩ
τα θέματα ήταν ε. Και εύκολα. Άμα δεν το είχαν διαβάσει, τι να πω…

Ό,τι λένε τα παιδιά παραπαν πάντως, κόψτε τα ντερνέτια. Και γενικά την επικοινωνία ει δυνατόν. :stuck_out_tongue: Προσωπικά ούτε σε τηλέφωνα μίλαγα, ούτε πώς τα πήγα, ούτε αν τα πήγα ούτε τίποτα. Καλή συνέχεια παίδες, τα καλύτερα έρχονται.

βαλανε πολυ μπερδευτικά θέματα βιολογία κατεύθυνσης. βγηκα εξω και γνωστοι μου κανανε διαφορα περιεργα στο 3ο και στο 4ο.
εγω λογω απογοητευσης απο τη φυσικη(κανα 13) κοιταγα σημερα το κενο το πρωτο 20λεπτο και καποια στιγμη απο μετα απο διαφορες σκεψεις τα ξεσκισα. ειδικα 3ο,4ο οπυ ηθελε πολυ πραμα τα γραψα τελεια :smiley:

Μπράβο Αλέξανδρε:!:

μωρε λιγη θεωρια εχασα, καπου 2 στις 20 γιατι ειχα να τη κοιταξω μια βδομαδα :stuck_out_tongue:
δεν τη παλευα να το ανοιξω ψες.

Δινει ενας συμμαθητης μου [SPOILER]ετων 37[/SPOILER] και “παρακολουθω” τις Πανελληνιες μετα απο πολλα χρονια.
Θελει να περασει Πληροφορικη στο ΠαΠει , και σημερα στην Διοικηση το υπολογιζει για κανενα 18 οτι εγραψε…Στα αλλα Εκθεση(ή οπως το λετε σημερα), Μαθηματικα-Φυσικη πηγε ετσι και ετσι ( κανενα 13-14 πιστευει).
Τι λετε, εχει ελπιδες;