Περί σειρών γενικά

Ωραιο το American Gods πολυ, αλλα τελικα το Handmaids με εξιταρει σε πιο βαθια επιπεδα

Handmaids ακουγεται γαματο + διαβαζω παντου καλα σχολια και θα το δω σιγουρα-και σαν θεμα ακουγετε πολυ δυνατο-, αλλα ελεω American gods-twin peaks σε λιγο-peaky blinders και doctor who αυτο το καιρο, μαλλον παιρνει δυστυχως παραταση για Αυγουστο

1 Like

https://scontent.fath4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/18528001_1146750852138085_1178207242736300072_n.jpg?oh=9fc2e55da16cad745b4f3c03b5701c79&oe=59B66B81

2 Likes

μεθαυριο επιστρεφει κι αλλη αγαπημενη σειρα

και ακομα δεν εχουμε φτασει στα μισα απο master of none

Το arrested development ποσες φορες θα επιστρεψει? :joy:
Ηταν αρκετα καλη η τελευταια, αντε να δουμε

Πολυ δυνατο το american gods, mindfuck κατασταση και δωστου.

Twin peaks σε 4 μερουλες ετσι;;; :blush:

American Gods φαίνεται να είναι σειράρα. Από τα στανταράκια που θα βλέπω.

11,22,63. Η φάση είναι jfk. Το ξεκίνησα με σκοπό να δω τη χαζοχαρούμενη αμερικανιά της εβδομάδας πασπαλισμένη με μπόλικη θεωρία συνωμοσίας κλπ. Αμ δε! Όταν στο πρώτο τέταρτο βλέπεις τον πρωταγωνιστή σου να μπαίνει σε μια ντουλάπα και να πηγαινοέρχεται στο 1960 δεν τη λες παντελώς αδιάφορη. Ο πιλότος είχε και τα κακα του και τα καλά του σημεία. Δεν με άφησε να καταλάβω αν αυτό που είδα μου άρεσε ή οχι. Σίγουρα θα δω και επόμενα.

Επόμενη στο μενού έχω το And Then There Were None.

το And Then There Were None ηταν πολυ ωραιο αλλα βλεποντας το πρωτο επεισοδιο δεν καταλαβα πολλα και χρειαστηκε να το δω ξανα αφου ειχα δει και το δευτερο για να ξεκαθαρισουν ολα.

βεβαια δεν ειχα ιδεα και για την ιστορια της Agatha Christie

Ειχα διαβασει παντου ( και εδω απο jtn νομιζω) για το ποσο κακο ηταν φετος το workaholics που νομιζα οτι θα το δω αγγαρεια αλλα τελικα το ειδα πολυ ευχαριστα. Σιγουρα δεν αγγιζει καμια απτις προηγουμενες 6 αλλα μιας και ηταν τελευταια δοκιμασανε καινουργια πραγματα οπως το επεισοδιο με bill-transporter που ηταν ΑΡΡΩΣΤΟ!!!
Weed the people, dangerless game και το τελευταιο σταθηκανε στο υψος των προηγουμενων κυκλων, τα αλλα ηταν κατω του μετριου. Ενοχη απολαυση το tactona 420 που αν κ ψιλοαθλιο το ξαναβλεπω ανετα.
Φλωρεψαν αρκετα το μπλεικ σε ολη τη σεζον κ τον ξανανεβασαν στο τελευταιο.
Καλη σειρα για καψιμο και καφριλα γενικα,σιγουρα αξιζει μια προβολη για οποιον δεν εχει δει. Ειναι φαση tight butthole.:stuck_out_tongue_winking_eye:

Εδιτ:επιασα τελευταια sunny philadelphia, μια ομορφια το πρωτο.κλασικα υψηλο επιπεδο

1 Like

Eιχε καποια πολυ μετρια επεισοδια η σεζον, και περιμενα περισσοτερα απο το φιναλε ( και τους υπολουπους χαρακτηρες).
Εχω πετυχει το τριο παντως σε μεγαλου μηκους ταινιες οποτε καλοπιαστηκαν!
Τα καινουργια Sillicon Valley ειναι αρκετα καλα επισης!

εξαιρετικη. η δευτερη σεζον. master of none

σχετικα με το τελοςΘα προτιμουσα να εφευγε τωρα η Francesca που ειχε σοβαρο λογο παρα να χωρισουν μετα γιατι απλα δεν εκατσε η φαση ή αν συνεχισουν μαζι, να μονοπωλει ολα τα επεισοδια. Διαβασα ομως οτι δεν ξερει ο Aziz ποτε και αν θα βγαλει τριτη σεζον οποτε μπορει να λειτουργησουν ιστοριες με μεγαλυτερο αλμα στο μελλον.

Δεν ξέρω αν συνεχίζει κανένας να βλέπει CW και τις σειρές από D.C. αλλά φέτος οι 3 βασικές τους δεν τα πήγαν και άσχημα. Βασικά το Arrow έκανε τρελό comeback μετά την τραγική 4η σεζόν, ενώ το season finale μας πήρε και μας σήκωσε (9.9 στο IMDB). To Flash είχε και αυτό μια διασκεδαστική σεζόν αλλά μας τα χάλασε λίγο στο φινάλε ενώ το Supergirl το βλέπεις με πολλά skip αλλά παραμένει fun.

1 Like

Μολις ειδα φιναλε φλας, ηταν πολυ δυνατο για μια μετρια σεζον κατα τη γνωμη μου, αν και η ολη ενταση που το ανεβασε τοσο ψηλα ειναι τα πρωτα 5 λεπτα που πραγματικα ειναι επος.
Αυριο εχω arrow στο προγραμμα που οπως φανηκε στο προτελευταιο θα γινει ο κακος χαμος.
Για Supergirl παλι δεν καιγομαι ιδιαιτερα, συνηθως το βλεπω παραλληλα με live betting αλλα το τελευταιο θα το δω λιγο πιο σοβαρα, ειναι κακη σειρα παντως.
Πιο βασικη μου φαινεται το legends απτο supergirl

1 Like

Φιναλε arrow 10/10 ατοφιο, ο ορισμος της φρασης ‘‘πουτ@να ολα’’… ακομα κ αν εχετε παρατησει τη σειρα οπως αρκετοι βαλτε δειτε…
Αντε βρες τωρα τι εχει γινει κ τι θα γινει απο σεπτεβρη

1 Like

Τι έγινε ρε να πάρει με το Bloodline; Το παράτησαν εντελώς στο τέλος; Έβλεπα τα επεισόδια να λιγοστεύουν και αναρωτιόμουν πότε θα γίνουν όλα;

Δεν έχει ξεκινήσει;

Αυριο επιστρεφει το OITNB

και ακόμα δεν άρχισα House of Cards

Να ξεκινήσω leftovers?

Ξέρει κανένας αν το τέλος της 3ης σεζόν είναι και το τέλος της σειράς;

Διαβάζω αποθεωτικά σχόλια τριγύρω!

Επίσης μπορεί να μου πει όποιος την έχει δει τι περίπου πραγματεύεται και προς τι είδος τείνει (drama, mystery, sci fi?)

Thanks!

ναι, το τελος της 3ης σεζον ειναι και το οριστικο. Ικανοποιητικοτατο κιολας.

το θεμα της σειρας ειναι οτι μια μερα ξαφνικα το 2% του πλυθησμου εξαφανιστηκε.
Η πρωτη σεζον (για μενα η καλυτερη σαν κεντρικο θεμα) ειναι καθαρα δραμα και ασχολειται με το πενθος, την απογνωση και τις αντιδρασεις οσων εμειναν πισω. Δεν εξηγει τιποτα για το τι εγινε αλλα ουτε σε κοροϊδευει οτι θα εξηγησει. Εχει αρκετους τυπους να ισχυριζονται διαφορα μεταφυσικα αλλα ποτε δεν επαληθευεται αν οντως ισχυουν.
Αυτο γινεται σε δευτερη και τριτη σεζον (αυτες με τα καλυτερα επεισοδια) που πηγαινει πιο πολυ στο μυστηριο/φαντασια φαση lost κρατωντας ομως και τα δυνατα σημεια της πρωτης.

Σαν σειρα εχει φανταστικες ερμηνειες κυριως απο Carrie Coon, Christopher Eccleston και Regina King με αρκετα επεισοδια να πιανουν μονο εναν χαρακτηρα.

κατι που δεν παει στην ερωτηση σου αλλα μου αρεσε πολυ ειναι που στην τριτη σεζον καθε επεισοδιο ειχε διαφορετικο τραγουδι στους τιτλους αρχης το οποιο σχετιζοταν αμεσα ή εμμεσα με το θα δουμε.

1 Like

Πολύ κατατοπιστικό! Thanks!

Σαν κατεύθυνση στρέφεται περισσότερο στο να εξηγήσει το μυστηριακό ή να επικεντρωθεί στους χαρακτήρες και την πορεία τους πριν και μετά το incident?