Περί σειρών γενικά

Τι ακριβως εννοεις guilty pleasure? Μαζι με Parks & Rec, Modern Family, Community και Brooklyn 99 οι 5 σειρες της δεκαετιας με το καλυτερο και πιο εξυπνο χιουμορ.

2 Likes

Parks & Rec ότι καλύτερο

Το New Girl ποτέ δεν κατάφερα να βρω και Modern Family δε με τραβάει, αλλά για τα Parks & Rec, Community και 99 μέσα με χίλια. Για τα γούστα μου από πολύ κοντά παίζουν Silicon Valley και The Good Place.

Για τον Hole του Fassbender, σχεδόν αυτό που λέει ο Furor. Με το που ανακοινώθηκε η ταινία γκρίνιαζα για πέντε πράγματα (κυρίως επειδή επέλεξαν το Snowman) κι αφού βγήκε γι’ άλλα δέκα (κυρίως τον αχταρμά στο σενάριο), αλλά το καστινγκ ποτέ δεν ήταν μέσα σε αυτά. Ειδικά για το χολλυγουντιανό αστυνομικό που το προόριζαν, το λες και ιδανικό.

Η σωστη καταταξη για τις κωμωδιες απο 2009 και μετα

  1. Nathan For You
  2. Community
  3. Impractical Jokers
  4. Review
  5. Fleabag
  6. Broad City, Man Seeking Woman, Rick and Morty, Parks n Rec, Sillicon Valley, Veep, Unbreakable Kimmy Schimdt, Master of None
  7. Modern Family, B99, Superstore, The Good Place, The Wrong Mans, Barry, The Eric Andre Show, Louie
  8. New Girl, The Grinder, You’re the Worst, Lady Dynamite, Making a Murderer, Catastrophe, Hello Ladies, Happy Endings, Chewing Gum
  9. Corporate, Detroiters, The Last Man on Earth, Moone Boy, Life’s Too Short, Galavant, Wet Hot American Summer: First Day of Camp, Portlandia, The League, Workaholics, Jon Glaser Loves Gear, Search Party, The Mick, Inside Amy Schumer, Psychoville
  10. Vicious, Eastbound & Down, Party Down, Baskets, The Increasingly Poor Decisions of Todd Margaret
1 Like

Μονo It Crowd, Father Ted k Black Books :stuck_out_tongue: Commonwealth strikes back

2 Likes

ό,τι καλύτερο.-

Ειναι πιο παλιες αυτες οι υπερσειρες ρε.

1 Like

Το ξερω. Απλα τις θυμηθηκα :stuck_out_tongue:

Εννοειται δεν εχω χρονο για ολα αυτα :stuck_out_tongue:
Καποια τα εχω τσεκαρει, και δε με τρελαναν να σου πω την αληθεια.

Rick & Morty και Portlandia υπεργαμανε εννοειται, απλα οκ το πρωτο ειναι animated. Το δευτερο ναι, επρεπε να το ειχα βαλει κι εγω. Πρεπει να τσεκαρω οπωσδηποτε Silicon Valley και Kimmy Schmidt.

Eric Andre απλα δεν αντεχω

Unbreakable Kimmy Schmidt πρωτη σεζον ειναι τελεια
Με βαση αυτα που ειπες πιο πανω προτεινω Superstore και The Good Place
Τον Eric Andre και εγω τον βρισκω ενοχλητικο αρκετες φορες αλλα μονο που υπαρχει αυτο εδω αξιζει να ειναι ψηλα

1 Like

τελειωσα και εγω το Cobra Kai! τι επος ηταν αυτο;

4 Likes

Τελείωσα το Casa de papel. Δεν έχω να πω κάτι που δεν έχει ειπωθεί. Εξαιρετική σειρά, από αυτές που όταν τελειώνουν σου αφήνουν ένα “κενό” και δεν ξέρεις τι θα κάνεις με τη ζωή σου από δω και πέρα.

Χαουέβερ, διάβασα ότι παίζει να βγει και 3η σεζόν στο νετφλιχ και ψιλοξενέρωσα. Σε μια σειρά που έκλεισε μια χαρά μου φαίνεται εντελώς ανούσιο να υπάρξει συνέχεια. Μιλκινγκ δε κάου ατ ιτς φαϊνεστ

2 Likes

Άρχισα προχτές να βλέπω το La Casa de Papel, έχω δει 8 επεισόδια. Μέχρι στιγμής η σειρά είναι φοβερή, αλλά και να μην ήταν πάλι θα το έβλεπα. Το μυαλό μου δε χωράει την ομορφιά (άλλη λέξη θα χρησιμοποιούσα κανονικά) της Tokyo.

2 Likes

Προχωράει το πράγμα. Ελπίζω να μην μας απογοητεύσουν όπως με την ταινία πριν μερικά χρόνια. Έχω πολύ καιρό να διαβάσω τα βιβλία βέβαια και δεν θυμάμαι τα πάντα. Αναρωτιέμαι αν πρέπει να ρίξω καμιά επανάληψη η όχι.

Μακάρι να βγει καλό. Η ταινία ήταν τεράστια απογοήτευση παρόλο τα “μεγάλα” ονόματα. Ελπίζω εδώ να βγει κάτι καλό χωρίς λογοκρισία και “νέρωμα”.

1 σαιζον 8 επισοδειων και για τα 3 βιβλια? Λιγο στριμωγμενο δεν ειναι ρε παιδια?

Aggretsuko το όνομά της και πολλοί εδώ μέσα ετοιμαστείτε να ταυτιστείτε πολύ άγρια (όπως κι εγώ). Νιώθετε σαν τον Batman; Την μέρα είστε καπιταλιστικοί, καθωσπρέπει σκλάβοι και θέλετε να σκίσετε το πουκάμισο να φανεί από μέσα το Black Sabbath φανελάκι και την νύχτα είστε (χατζη)μεταλλάδες ή ζουραρικοί προγκρεσιβάδες και ψάχνετε στο google πως να απαντήσετε σε εξώδικο για τις ώρες κοινής ησυχίας; Επινοείτε κάθε μέρα έναν νέο τρόπο να σοδομίσετε το αφεντικό σας; Εδώ είστε.

Δεν βλέπω anime γενικά, αλλά έχει πάρα πολύ χαβαλέ και στο τέλος της ημέρας ασκεί καλή κριτική και αυτοκριτική στα σύγχρονα εργασιακά δρώμενα.

Westworld finale χθες…

Γενικα με ειχε λιγο αδιαφορο δυστυχως η 2η σεζον … Πολυ επιτηδευμενο μπερδεμα και σε καθε επεισοδιο ηθελα κανα 5λεπτο μεχρι να κανω sync. Ειχε κατι καλα σκηνικα αλλα ψιλο meh.
Μaeve γαματη ομως.

Timeline :

Εγάμησε και φέτος το Westworld. Σωστό bigger and better, συνεπές σε τρομακτικό βαθμό, άψογη εξέλιξη χαρακτήρων (Teddy και Sizemore καρδούλες, για τους βασικούς δε χρειάζεται καν αναφορά), αναμενόμενες παραγωγάρες και μουσικάρες, γενικά κάθε δευτέρα μάζευα σαγόνια απ’ τα πατώματα.

Τα Riddle of the Sphinx και Kiksuya παίζουν χαλαρά στις καλύτερες τηλεοπτικές ώρες που έχω δει εδώ και καιρό.

Με τάιμλαιν δε μπαίνω καν στον κόπο, πονάνε τα μυαλά μου και το φχαριστιέμαι. :yum:

Spoiler-ish

Από την επόμενη σαιζόν μπορούν να το πάνε σε BSG καταστάσεις και δε θα χω κανένα πρόβλημα.

Για Maeve απλά δεν υπάρχουν λόγια.

:wave:

μπορει η φετινη σεζον του The Handmaid’s Tale να μην ειναι τοσο καλη οσο η πρωτη αλλα το ενδεκατο επεισοδιο μπαινει στο πανθεον ως ενα απο τα καλυτερα one (wo)man show

I tell, therefore you are