Περί σειρών γενικά

re MONO COBRA KAI eipame.

Το Norsemen εχει πλακα. Μοντιπαιθονικη νορβηγικη βικινγκ κωμωδια

1 Like

Έχει βρει κανείς σωστούς υπότιτλους για το δωδέκατο επεισόδιο του Money Heist (Casa de papel);;;

πολυ πολυ αστειο απο το πρωτο επεισοδιο

πολυ ωραιο το Casa de Papel. Cheers σε οσους το ανεφεραν

1 Like


του Sacha Baron Cohen. Εβαλε πολιτικους να πουνε σοβαρα στην καμερα αυτο

“Toddlers are pure, uncorrupted by fake news or homosexuality. They don’t care if it’s politically correct to shoot a mentally deranged gunman. They’ll just do it. The science behind this program is proven. At age 4, a child processes images 80% faster than an adult, meaning that essentially like owls, they can see in slow motion. Children under 5 also have elevated of a pheromone, Blink-182, produced by the part of the liver known as the Rita Ora. This allows nerve reflexes to travel along the Cardi B neural pathway to the Wiz Khalifa 40% faster, saving time and saving lives.”

4 Likes

Preacher 3 - Angelville :smiling_imp:

1 Like

ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ
4 επεισοδια κι είναι ήδη καλύτερο απ’ όλη τη 2η

Ήθελα να δω κάτι χαλαρό αυτές τις μέρες και είδα ότι είχε στο netflix το That 70’s show οπότε είπα να το ξεκινήσω. Οκ, ναι, ξέρω ότι βγήκε πριν από 20 χρόνια αλλά μόνο εμένα μου φάνηκε ακραία ρατσιστικό και φαλλοκρατικό το “χιούμορ” του;

Το επιασα απο το πουθενα για καποιον λογο που δε θυμαμαι πριν περιπου 5 χρονια και ειδα ολες τις σεζον μεσα σε λιγους μηνες. Δεν ειμαι σιγουρος σε τι αναφερεσαι, αλλα οχι, δε μου φανηκε ουτε σε ενα σημειο ουτε ρατσιστικο, ουτε φαλλοκρατικο. Μαλλον περισσοτερο αντιμετωπιζει με μια δοση ευθυμιας τις πολιτικες και κοινωνικες αντιληψεις της τοτε εποχης (δηλαδη των 70ς).

Βεβαια τωρα τελευταια οτιδηποτε δεν ειναι politically correct βαφτιζεται αυτοματως ρατσιστικο, ομοφοβικο, σεξιστικο, και πολλα αλλα.

2 Likes

Έχεις τον “ξένο” που δεν μαθαίνουμε ποτέ το κανονικό του όνομα και από ποια χώρα είναι, τον οποίο όλοι αποκαλούν “that foreign kid”, ο οποίος είναι sex addict, περίεργος και γενικότερα λίγο παρακατιανός. Έχεις την κλασσική bimbo, Jackie που σκοπός της είναι να παντρευτεί έναν πλούσιο για να μην κάνει τίποτα. Έχεις τον τύπο (πρωταγωνιστή) που είναι ο ορισμός της πατριαρχίας που θέλει να επιβάλει τον γάμο στην κοπέλα του και να την αναγκάσει να μείνει σπίτι να φροντίσει το παιδί “επειδή αυτό είναι το σωστό”, έχεις λίγο κλασσικό “god bless america” από τον ρεπουμπλικάνο πατέρα που το πιστεύει πως το μόνο χειρότερο από το “foreign kid” έιναι οι “commies”.
Από την άλλη βέβαια έχεις και την Donna που είναι η ανεξάρτητη φεμινίστρια η οποία κυνηγάει τα όνειρα της κάτι για το οποίο φυσικά την κοροϊδεύουν γιατί είναι γυναίκα και η θέση της είναι δίπλα στον άντρα της. Έχεις και λίγο (πολύ) objectification αφού όλοι θέλουν να δουν τα βυζιά της Donna, όλοι στην παρέα προσπαθούν να την πηδήξουν κλπ. To ίδιο και για την αδερφή του Eric.

Ναι, οκ, υποτίθεται κάνει σάτιρα στην τότε κατάσταση των 70ς αλλά το να βάζεις τον άλλον να βγάζει φωτογραφίες κάτω από την φούστα της Donna και να βάζεις από πάνω το κονσερβογέλιο το βρίσκω κάπως άστοχο. Τεσπα, ίσως να είμαι εγώ snowflake.

1 Like

χωρίς να πω ότι τρελάθηκα κιόλας, το casa de papel είναι από τις πιο ευχάριστες σειρές τελικά για να γεμίσει κανείς τα σάπια καλοκαιριάτικα ζεστά βράδια του Ιουλίου, πριν φύγει για διακοπές… σχεδόν μονοκοπανιά βλέπεται δλδ… κατά τα άλλα, 2η σεζόν GLOW here i come :grinning:

5 Likes

Ανανεώθηκε για δεύτερη σεζόν το Altered Carbon. Τέλεια νέα.

3 Likes

κακο νεο αλλα τεσπα

Γιατι? Δε σου αρεσε η πρωτη σεζον?

Μπα καθόλου, την παρατησα στο εκτο εβδομο

Επιασα bojack horseman προχτες και ειναι κατι ανελπιστα καλο και ποιοτικο. Εχει και αγαπημενους voice actors. Οτι πρεπει για καλοκαιρακι