Περί σειρών γενικά

Αρκετες σεζον επαιξε αλλα ακλαφτο πηγαν,…Το εκοψαν στην μεση της περσινης σεζον,οντως απο στορι τιποτα φοβερο αλλα ειχε πλακα

Το 2 Broke Girls το παρατησα καπου πριν 2 σεζον, γιατι απλα ειχε πατωσει εντελως, χαθηκαν ακομα και οι καποιες εξυπνες ιδεες χιουμορ που ειχαν στις πρωτες 2-3 σεζον βαρια. Οκ το στηθος της Kat Dennings ειναι ενας υπεροχος λογος κανεις για να το βλεπει, αλλα ποσο πια?

Δυο λογοι…

2 Likes

Ξεκινάει και το Future Man!

1 Like

Ψιλοακυρο με οτι συζηταμε κανονικα σαυτο το θρεντ

Αλλα αρχισα να βλεπω το Making It με Poehler και Offerman και εχω ψιλοεθιστει

Ωραίο όντως το Mindhunter, το τελείωσα κι εγώ την προηγούμενη βδομάδα. Δυστυχώς η 2η σεζόν θα αργήσει.

Από χαρακτήρες, ο Χόλντεν φαίνεται να εξελίσσεται λίγο σαν Walter White από Breaking Bad, στο αλαζονικό της υπόθεσης. Προτιμώ Μπιλ Τεντς που τα έχει φάει στη μάπα. Α και παίζει κ η Anna Torv ε!

Τώρα συνεχίζω με το Manhunt: Unabomber (η σεζόν 1 αφορά το κυνήγι του βομβιστή Unabomber που έβαζε τις βόμβες του σε πακέτα και γράμματα) και μ αρέσει το σενάριο αλλά με χαλάει λίγο αυτό το αμερικάνικο “νικάει ο ταπεινός κ έξυπνος μπάτσος που σας τα έλεγε από την αρχή”. Καλή σειρά πάντως (και μικρή), ρίξτε μια ματιά.

2 Likes

Έλα ρε, καλό ήταν :grinning:. Φοβερή ηθοποιΐα στη σειρά, Μπερλίν και Ρακέλ ειδικά δίνουν ρέστα.

1 Like

Μια χαρά ήταν όλοι τους, σε σημείο που αναρωτιέσαι πόσο πίσω είμαστε ως χώρα σε τηλεοπτικούς ηθοποιούς… Δηλαδή ειλικρινά, πέραν ίσως 2-3 ηθοποιών (που νομίζω έτσι κι αλλιώς παίζουν πια μόνο θέατρο) δεν μπορώ να βρω ούτε έναν Έλληνα(-ιδα) που να μπορούσε να σταθεί στο Casa de Papel. Καλά για παραγωγή δε μιλάω καν γιατί εκεί είναι θέμα netflix το budget.

Το τέλος δε μ’ άρεσε γιατί ήταν όλοι happy, όλα ήταν βολικά και δεν έλειψαν κ οι γραφικότητες των “συμπτώσεων”. Σεναριακά κενά κ τσαπατσουλιές που δεν ταίριαζαν με την υπόλοιπη αξιόλογη προσπάθεια.

4 Likes

Εντάξει, παντού υπάρχουν αυτά. Δεν ήταν και τέλεια η σειρά, αλλά ήταν πολύ ΟΚ, εγώ την είδα πολύ ευχάριστα.

Νομίζω ότι το Netflix αγόρασε τη σειρά στην πορεία. Μάλλον τα λεφτά τα έριξαν μόνοι τους οι Ισπανοί.

1 Like

εγώ που είμαι ξεχασμένος σε άλλη εποχή και δεν αντέχω το κάψιμο που προσφέρει μια σειρά ( άρα έχω μείνει πίσω ) … έχω να πω

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

3 Likes

Φαινεται ενδιαφερον το setting

Το bojack horseman ειναι οτι καλυτερο εχω δει τα τελευταια χρονια. Το προτελευταιο της καθε σεζον ειναι ενα μικρο αριστουργημα

3 Likes

Eγω ανακαλυψα το Eastbound and Down. Απορω που ημουν τοσο καιρο!

8 Likes

Shelby’s sensation, the Man with the Golden Dick, doctor Cock n balls, Kenny fuckin Powers

2 Likes
4 Likes

I can feeel it

DEEP DOWN IN MY PLUUUUUMSSS

4 Likes

θεός Will Ferell

2 Likes

Ποιος Κάβιλ για Γκέραλτ ρε μαλάκες, ffs.

Gamatos fainetai.

Witcher_us_tv

1 Like