Περί σειρών γενικά

Είδα Dead Set σήμερα,καλό ήταν!!!

Αρχές 3ου κύκλου Lie to Me,και έχει περάσει το μισό καστ του Breaking Bad!! :respect:

Πολύ καλή σειρά btw…Θα μου λείψει

Tελος το [B]Sopranos[/B].What a nice trip that was.Δε μπορω να το εκθειασω αρκετα(μπορει να το κανω φτιαχνοντας θρεντακι για να προσκυνησουμε πιο αναλυτικα)αλλα all things considered πιστευω οτι με το τροπο του ειναι σειρα επιπεδου Wire(και σε λιγα μεμονωμενα στοιχεια,οπως το entertainment factor,ανωτερο).Τωρα βγαζω τα ματια μου σε ιντερνετικες αναλυσεις επι αναλυσεων για το φιναλε και τα ρεστα.Salute!

Και σε ενα επεισοδιο νομιζω τελη 2ου κυκλου περναει σχεδον ολο το καστινγκ του The Shield.

Το τελειωσα το Lie to Me,μου αρεσε πολυ γενικα αλλα νταξει λογω του οτι το κοψαν δεν υπηρχε ουσιαστικο τελος στη σειρα.Τεραστιος χαρακτηρας ο Καλ παντως,λατρεια.

Άλλες 2 σεζόν, να γινόταν κανά τζουτζουμπρούτζου και με την [SPOILER]ΑΓΑΠΟΥΛΑ ΜΟΥΥΥΥ :yahoo: :hippy: :trombone:[/SPOILER] Gillian, και θα μασταν ευτυχισμένοι :frowning:

Δε με πειράζει τόσο που δεν είχε τέλος,με πειράζει που δεν είδα άλλα 40 επεισόδια με αυτόν τον θεούλη τον tim roth να κάνει τον House των προσώπων.

Σε άλλες ειδήσεις: Κατεβάζω κάτι που προμηνύεται θεουλιά και ακούει στο όνομα ren & stimpy… Γνωρίζει κανείς περαιτέρω?

Μια ερωτηση.
Εχει ασχοληθει κανεις με το The Killing?
Ο 1ος κυκλος προβληθηκε περυσι την ανοιξη και ο 2ος αναμενεται φετος (αρχες Απριλιου).Είναι βασισμενο σε μια δανεζικη σειρα το Forbrydelsen.

ναι ρεν κ στιμπι λεει φιλος, παρανοια

Πολύ καλή σειρά είναι και το SHAMELESS. Και εγώ το αμερικάνικο βλέπω και θα θελά να δω και το αγγλικό αλλά ειναι κάπου 9 κύκλοι οπότε που χρόνος για τόσα πολλά μαζεμένα επεισόδια…

Όπως επίσης ενδιαφέρουσα φαίνεται και η σειρά TOUCH που θα ξεινήσει τον Μάρτη αλλά παίχτηκε το πρώτο επεισόδιο. Παίζει ο Kiefer Sutherland(απο 24) που κάνει τον πατέρα ενός αυτιστικού(:wink: παιδιού που έχει μια ιδιαίτερη σχέση με τους αριθμούς καθώς μέσω αυτών προσπαθεί να επικοινωνήσει με τον υπόλοιπο κόσμο.

Ρε παλληκαρια στην κατηγορια 20λεπτες σειρες,βλεπω How i mwt ,The big bang κ το καλυτερο ολων ΙΤ.
Τι προτεινετε σε αναλογο υφος?

(Modern family,arrested & comunity δεν)

It’s always sunny in Philadelphia

Ξεκίνησα πριν 4-5 μέρες να βλέπω το “Weeds” και μιλάμε το έχω λιώσει άσχημα…

Το Weeds είναι πολύ ωραίο μέχρι την 4η σεζόν. Μετά το κουράζει λίγο.

Δεν έχω φτάσει ακόμα εκεί αλλά είμαι σίγουρη! Λογικό γιατί στην ουσία είναι οι αναποδιές που προέκυψαν από την καλλιέργεια χόρτου οπότε ναι, από ένα σημείο και μετά κάνει κοιλιά!

Εγω προτείνω να δωσεις περισσοτερο χρονο σε αυτα και θα σε ανταμειψουν με το παραπανω.

Έχω δει το δεύτερο και το τρίτο (το πρώτο δύο φορές επιχείρησα να το κατεβάσω και τις δύο κατέβηκαν άλλα ντ’ άλλα). Το δεύτερο αν και παρουσιάζει ένα περισσότερο εξωπραγματικό μέλλον από το τρίτο, εντούτοις ασκεί με τον καλύτερο τρόπο κριτική απέναντι στα τηλεριάλιτι και ως εκ τούτου το ξεχώρισα. Αντικειμενικά και τα δύο επεισόδια δημιουργούν ένταση και σκέψεις στο θεατή, οπότε δεν το συνιστώ σε κάποιον που ψάχνει κάτι “ανάλαφρο” για να περάσει η ώρα του. Νομίζω όμως πως γενικότερα αξίζει.

Είδα και εγω το Black Mirror και μ’ άρεσε πολύ.

Είδα και Dead Set (ωραιο φιναλε) και τωρα ψηνομαι να δω το [U]How TV ruined your life[/U] απο τον ιδιο δημιουργο με αυτο και το πανω.

μολις ειδα τα 6 πρώτα λεπτά στο youtube.κάλο φαίνεται.το εχει και όλο

και για πείτε…
Deadwood να ξεκινήσω, καλο?
ειδα το hell on wheels δεν τρελάθηκα πιο πολύ εξαιτιας του σεναρίου…

Εξαιρετικο και τελειως underrated

μαλιστα…
Bάζω πρωτη σεζον και αν μου κανει συνεχίζω…