Περί σειρών γενικά

η μακράν πιο αναμενόμενη σειρά φέτος εδώ, μόλις απέκτησε teaser
but there is a catch

1 Like

Netflix

Tim Miller & David Fincher

1 Like

Umbrella Academy 2-3 πρώτα επεισόδια μαρέσει πολύ, watchmen vibe και αρκετά ενδιαφέρουσα μεταφορά του comic so far - το οποίο comic μου άρεσε πολύ όταν το είχα πρωτοαγοράσει καμιά 10αριά+ χρόνια πριν-

λίγο biased γνώμη λόγω του ότι είμαι fan του source material + δεν έχω δεί και τόσα πολλά ακόμα επεισόδια, αλλά πολύ δυνατό μέχρι τώρα, ελπίζω να συνεχίσει έτσι (και δυναμίτης soundtrack)

@Giasonas τσεκάρισε γιατί αυτή είναι η φάση σου.-

2 Likes

Είχα διαβάσει το κόμικ μερικά καλοκαίρια πίσω και είχα αγαπήσει. Φοβάμαι λίγο την απόδοση της παράνοιας που έπαιζε στο χαρτί, αλλά τα σχόλια που πετυχαίνω τριγύρω είναι από ενθαρρυντικά ως αποθεωτικά, οπότε ελπίζω.

Η διασκευή στο Happy Together χαζογάμησε πάντως.

Σε άλλα νέα, ανακοίνωσαν ότι φθινόπωρο έχει τέταρτη και τελευταία σαιζόν Man in the High Castle και κάνει ελαφρώς χαρμολύπη.

ειμαι 4 επεισοδια μεσα, πολυ καλα το παει

(με στενοχωρησε λιγο γιατι θυμηθηκα ποσο μου αρεσεο το Heroes στην αρχη και που κατεληξε)

δε νομιζω οτι ειναι bingeable ομως, θα το παω λαου λαου γιατι τα επ 3-4 που τα ειδα μονοκοπανια μου φανηκαν λιγο αργα σαν συνολο

Ωραιοι χαρακτηρες και σουπερ παραγωγη (πωπω κλεψαν τις κασετες απο το πλαντ οφ δε εηπς;)

Ηρθε μηπως η ωρα να αποδεχτουμε τον Gerard Way ως τον φανταστικο all around καλλιτεχνη;

Με ψιλοχάλασαν να πω την αλήθεια διάλογοι + υποκριτική. Φτωχοί + υπερβολική αντίστοιχα. Επίσης η Έλεν Πέητζ πότε θα πάψει να υποδύεται τον εαυτό της + να είναι μονίμως στεναχωρημένη;

Ρε μην αρχίζετε νέες σειρές πριν δείτε Sex Education, ειδικά αν είναι καλές σαν το Umbrella Academy, μετά θα ψάχνετε τρόπους να κάνετε πιο εύκολη την αναμονή για τη συνέχεια και περιορίζετε τις επιλογές σας.

1 Like

το sex education το εκοψα στα 23 λεπτα. το γεγονος οτι ειναι ολοι βρετανοι σε παραξενη τυπικη αμερικανικη everyville με αντιστοιχο σχολειο δεν το αντεξα παραπανω.

Τελειωσα το Russian Doll - ωραιο binge!
Groundhog Day σκηνικο και λιγο πιο σκοτεινο . 8 επεισοδια παμ παμ.

Και εγω ετσι νομιζα στο πρωτο επεισοδιο και ειχα ξενερωσει, αλλα τελικα ειναι επος

1 Like

Καλό το Sex Education, έχει γέλιο. Εν τω μεταξύ μου πήρε 1 επεισόδιο να καταλάβω ποια είναι η μάνα του Ότις (ω ναι).

1 Like

Νοβελ του John le Carre (Tinker Tailor Soldier Spy).
Σκηνοθεσια απο Park Chan-Wook (Oldboy, The Handmaiden).
Florence Pugh, Michael Shannon, Alexander Skarsgard στους σημαντικοτερους ρολους.
Τα δυο πρωτα επεισοδια γυρισμενα στην Ελλαδα.
Πολυ καλο

3 Likes

Εν τω μεταξύ Punisher-Jessica Jones πάνε να κάνουνε παρέα με Daredevil στο Disney+

1 Like

Punisher καλό θα ήταν να μην βγει νέα σεζόν μετά τις σεναριακές ευκολίες και το ότι νάναι του δεύτερου.

2 Likes

Καλό είναι να μη βγει για να μη το κανουν pg εκεί στη Disney

Εμένα μου άρεσε και η 2η σεζόν. Δεν φτάνει την συμμετοχή στο DD και την 1η σεζόν αλλά δεν με ένοιαξε κάτι τέτοιο, το ξέραμε.

Για μένα ήρωες και αντί ήρωες marvel που δεν ψοφάνε κι ας έχουν μαζέψει 50 σφαίρες δεν χωράνε στην ίδια πρόταση με τη φράση “σεναριακες ευκολίες” . Προσωπικά θεωρώ ότι η προσπάθεια να μοιάζουν σχετικά ρεαλιστικοί είναι καλή σε αυτές τις σειρές…

1 Like

ειδα 3ο επ true detective χθες,βαριεμαιιιιιιι

Απ’ όλα τα στραβά σε σειρές εκεί έξω, γκρινιάζουμε για σεναριακές ευκολίες στο Punisher.

This is why we can’t have nice things.

Δηλαδή θεωρείς ότι η δεύτερη σεζόν ήταν το ίδιο δεμένη σεναριακά όπως η πρώτη? Ειδικά για μια σειρά που ξεχώριζε από άλλες παρόμοιου είδους λόγω της ρεαλιστικής της προσέγγισης?

1 Like

NIce!!

3 Likes

Αντε! Μακαρι να βγει κατι ανταξιο του υλικου.