Περί σειρών γενικά

Δεύτερη σεζόν cobra kai ένα γαμημένο έπος από όλες τις απόψεις. Ελπίζω να μην περιμένουμε ένα χρόνο πάλι.

4 Likes

Ναι καλημέρα.

2 Likes

Έχει ξεκινήσει κανείς το Chernobyl? Εντύπωση μου κάνει η βαθμολογία του στο imdb (9,4!!!).

Έχω δει τα δύο επεισόδια που έχουν παιχτεί. Φαίνεται καλό.

Είδα κι αυτό το “The Night of”, το οποίο είναι ένα ωραίο δικαστικό δράμα που καταφέρνει να κρατήσει το ενδιαφέρον του θεατή, παρ’ ότι το συγκεκριμένο είδος έχει “πολυφορεθεί” σε βαθμό εξαντλήσεως.

Χωρίς εξιδανικεύσεις και υπερβολές, χωρίς ξεκάθαρα happy endings και απλουστεύσεις, αποφεύγοντας ταυτόχρονα τα politically correct κηρύγματα και ισορροπίες, προτάσσει μια ρεαλιστική ματιά και νομίζω ότι αξίζει.

3 Likes

Πολυ ομορφα που το Dark Crystal θα ναι με real puppets

2 Likes

πολύ δυνατό, ισχύει.

1 Like

εμενα μου το αποθεωσαν,θα το ξεκινησω αμεσα

Τα 2 πρώτα επεισόδια είναι εξαιρετικά.

Μόλις είδα και το δεύτερο, όντως πολύ δυνατό, υπάρχει ήδη και το τρίτο εκεί έξω

ΛΕω να το ξεκινησω και μεχρι να τελειωσει να το θεωρω την χειροτερη σειρα που εχω δει και χαμενο χρονο :stuck_out_tongue:

εξαιρετικο το what we do in the shadows μεχρι το 8 που εχω δει (αλλο ενα μενει νομιζω και βγαινει αυτη τη βδομαδα).

Επεισοδιο 7 ειναι ολα τα λεφτα.

2 Likes

Ίσως χρειάζεται και ξεχωριστό thread? Δεν ξέρω πόσοι είμαστε βέβαια.

Πανέμορφο trailer!

6 Likes

Σβήνω!

1 Like

Μιας και ειδα τα 4 πρωτα να πω και εδω οτι το Chernobyl ειναι πραγματικα εξαιρετικο.

1 Like

Ανέβηκε στo γνωστό bray μέρος

2 Likes

ειδα 3 πρωτα επεισοδια απο Good Omens και το παει πολυ ομορφα. Δεν εχω διαβασει το βιβλιο, αλλα ειναι τσαχπινικο. Βγαζει κατι σε pushing daisings (προφανως χωρις ναναι τοσο cutesy). Ελπιζω να μην προκυψει φολα σαν το American Gods

2 Likes

Ειδα και τις 3 season Preacher αν εξερεθει η 2η που σε καποια επεισοδια ειχε ψιλοκοιλιτσα μαρεσει φουλ σαν σειρα,unique αν και βλεπω φανς του κομικ να την ψιλοκραζουν,εσας πως σας φενεται?

2 Likes

Θα το δω και εγώ το σκ αλλά οφείλεις στον εαυτό σου και τη χώρα που ζείς :stuck_out_tongue: να διαβάσεις τουλάχιστον το Good Omens -αν δεν έχεις διαβάσει από Prachett κάτι άλλο- για αρχή… το βιβλίο είναι ξε-κα-ρδι-στι-κο και αφάνταστα καλογραμμένο, αν σκεφτεί κανείς ότι είναι και σύμπραξη 2 συγγραφέων και όχι μόνο ενός. Τη σειρά την έχω στα πολύ πολύ πολύ υπόψιν, θα την είχα δει ήδη αν δεν πάλευα τώρα να τελειώσω ξανά το Clone Wars με την κυρία… αλλά υποθέτω το σκ θα δω μάλλον σίγουρα τουλάχιστον τα 2 πρώτα επεισόδια, λόγω ονομάτων την περιμένω πως κ πως

για Preacher, εγώ το άφησα στην α σεζόν, στο φινάλε… οκ δεν έχει πολύ σχέση με το comic και τη φάση του -με ενόχλησε οκ να μην πω ψέματα-, αλλά αν αφήσω αυτό το κομμάτι έξω -της κακης μεταφοράς δλδ- και το δω σαν αυτούσια σειρά, δεν με τράβηξε τόσο αν και υπήρχε/και υποθέτω υπάρχει potential, έτσι όπως το πηγαίνανε… έχω κατα νου να συνεχίσω κάποια στιγμή την 2η και 3η σεζόν. Σαν μεταφορά του comic είναι ψιλοχάλια πάντως (αν και έχει καλό casting), σαν σειρά μου φάνηκε κομσι κομσα

υγ. pushing daises, αδικοχαμένη σειράρα <3

2 Likes

Chernobyl από τις καλύτερες σειρές εκεί έξω. Αδιανόητο το φινάλε, σε κάτι που ήξερες πώς θα εξελιχθεί ουσιαστικά.

1 Like