Περί σειρών γενικά

Peaky fockin’ Blinders σεζον 5 καλυτερη σεζον μετα τις 2 πρωτες, κ γαμω!
Ωραιοι διαλογοι, ωραιο το main story, ακομα πιο καγκουρικη σκηνοθεσια, ολα μπομπα!!

2 Likes

'Εστω και αργοπορημένα (αφού δεν το έχω με τίποτα το binge-watching), τελείωσα και εγώ το Dark Crystal. Fantasy, world-building, εξέλιξη χαρακτήρων, δόμηση πλοκής, αισθητική, ερμηνείες όλα 10/10. Απίστευτο. Eκπληκτική αφοσίωση στην λεπτομέρεια των εφέ, ειδικά στο background κάποιων σκηνών. Ειδικά ο τρόπος που προσέγγισαν διάφορα lores πιο mystic χαρακτήρων εμένα με συνεπήρε. Καιρό είχα να ενθουσιαστώ έτσι με κάτι που προσεγγίζει με σεβασμό και αξιοπρέπεια τις λέξεις epic fantasy.

Α επίσης εννοείται μου είχε καρφωθεί αυτό σε όλη την διάρκεια της σειράς.

4 Likes

13 Reasons Why (13 Γιατι) Είμαι στην τριτη σαιζον. Ενω η πρωτη την βρηκα καλη και ενδιαφερουσα, νομιζω η δευτερη και η τριτη ειναι σαν να κανω αγγαρεια που της βλεπω.

Αντε να το τελειωσω θα ξεκινησω ή το “Ανθρωποκυνηγητο Γιουναμπόμπερ” ή το “Αμερικάνος Βανδαλος”…καμια γνωμη?

Αν γνωρίζεις την περίπτωση του Unabomber τότε να το δείς σίγουρα. Αν όχι τότε, η σειρά ήταν αρκετά καλή παρά τις όποιες διαφορές στα πρόσωπα των εμπλεκομένων της υπόθεσης. Καλή μεταφορά του όλου κλίματος, καλή προσέγγιση αν και χωρίς ρίσκα, ως προς το μανιφέστο του τυπά, ίσως θυμίσει Hannibal (την σειρά) κάποιες στιγμές, αλλά γενικά σε κρατάει. Το προτείνω πολύ χαλαρά.

1 Like
4 Likes

S02 !

4 Likes
6 Likes

Mπομπα

Υπεργαματοοοοοο

Καλυτερο απο το τηζερ. Για να δουμε

1 Like

Εγώ που την τελευταία βδομάδα έχω γράψει 20+ ώρες στο Witcher 3 (ναιτώρατοπήρα) δεν μπορώ να ενθουσιαστώ δυστυχώς, το casting μου φαίνεται επιεικώς μέτριο και δεν είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνω γιατί τα πανηγύρια, oh well

Γτ εχεις γραψει μονο 20 ωρες κ δεν βασιζεται κ στα παιχνιδια :stuck_out_tongue:

Έχω διαβάσει και τα βιβλία, πάλι δεν μου κάνει :frowning:

Πολύ καλύτερο από το πρώτο δείγμα, σκεφτόμενος δε πόσο στραβά θα μπορούσε να πάει εδώ μιλάμε για έργο τέχνης :stuck_out_tongue:

To δα παλι τωρα. Συνεχιζει να μου φαινεται λιγο αδεια και γυαλισμενη η αισθητικη στα εσωτερικα πλανα η τυπου δρομοι, σοκακια κτλ. Απο την αλλη μου φαινονται πολυ ομορφα τα πλανα με τα τοπια. Iconic! Παντως σιγουρα φαινεται προμισινγκ και φαινεται να χει και μερακι. Εχει πολλα στοιχεια απο τα βιβλια και το παιχνιδι

Ειδα το Carnival Row. Eίναι καμποσο μαλακια, αλλα και γω μαλακας ειμαι οποτε…

3 Likes
1 Like

Γάμησε το πρώτο επεισόδιο. Πάμε για μεγάλα πράγματα.

2 Likes

Oooo τελεια, το σκ θα τιμηθει!!

Ναι ηταν πολυ ωραιο. Το βιβλιο θυμαμαι δεν μου αρεσε, αλλα η σειρα ειναι οτι πρεπει. Πολυ ωραιο καστινγκ, παραγωγη και ατμοσφαιρα.