Περί σειρών γενικά

Δεν θα αναφέρει κανένας ότι κάθε επεισόδιο της τελευταία σαιζόν Mr. Robot δίνει μυαλά στο χέρι; Όχι ότι περιμέναμε κάτι διαφορετικό μετά τις προηγούμενες τρεις, αλλά και πάλι.

Κατά τα άλλα The End Of The F***ing World σήμερα :tada::tada:

πολυ ωραια χρηση soundtrack στα τρια πρωτα TEOTFW

Απορώ τι δεν σου άρεσε στο βιβλίο. Πάντως η μεταφορά είναι πολύ καλή έως εξαιρετική. Φαίνεται ότι είναι δίπλα στα πάντα ο Pullman.

Τα κρατάω να τα δω όλα μαζεμένα… Είδα πρόσφατα τίτλο clickbait άρθρου “you should not have forgotten about Mr. Robot” και σκέφτηκα πόσο ηλίθια είναι η φάση με την ατέλειωτη κατανάλωση, που πλέον αν δεν παίζει διαφήμιση και hype για μια σειρά κάθε μέρα, κάποιοι “ξεχνάνε” τις καλές σειρές. Άνετα τοπ 5 σειρών της δεκαετίας για μένα.

ασχετο αλλα θυμαμαι ποσο ειχε ξεχαστει το Boardwalk Empire ενω συνεχιζε να εχει αριστουργηματικες στιγμες μεχρι και την τελευταια σεζον

4 Likes

3η σεζον Μποτζακ Χορσμαν so far, ποσο μαλακας ημουνα που το παρατησα 1η σεζον, πετσοκοβει την πλαση

4 Likes

3η σεζον Ατυπος, πολυ καλη. Ξεκινησα “Εμεις ειμαστε το κυμα” δειχνει πολυ καλο για την ωρα ειμαι στο 2ο επεισοδιο.

2 πρώτα επεισόδια Watchmen και η συνεχής παράνοια είναι υπέροχη. Λίγα πράγματα διαφαίνονται προς το παρόν για που θα το πάνε, αλλά οι αναφορές και το κλείσιμο του ματιού στο πρωτότυπο με ιντριγκάρουν.

Βουτάω στο τρίτο και πιο πρόσφατο (δεν έχει binge εδώ) επεισόδιο. Ελπίζω να μην είναι απλά ενθουσιασμός.

Καιγομαι με Schitts Creek - κανενας αλλος ? :smiley:

Ωραια νεα για Watchmen - ελπιζω να μην απογοητευσει πολυ.

2 Likes

το ξεφτιλισα το σιτς κρηκ, καιρο ειχα να κανω μπιντζ κατι ετσι.

Στην ουσια δεν ειναι τιποτα φοβερο, ειναι λιγο χαζουλι, αλλα καταφερνεις και αγαπας τους περισσοτερους

Επισης κανουν κατι κουλ πραματα με σεξουαλικοτητες κλπ που δεν ειναι hamfisted, οπως πρεπει δηλαδη

Εγω πολυ στηριζω.

1 Like

Πολύ καλό και υποσχόμενο το πρώτο επεισόδιο του His Dark Materials.

1 Like

Μικρος το χα διαβασει και δεν μου χε κανει καποιο κλικ. Δεν θυμαμαι λεπτομερειες, παρα μονο οτι δεν με κρατησε για να διαβασω και την συνεχεια

εγω δεν το συνεχισα γιατι το διαβασα πολυ μικρος και ειχα χεστει πανω μου :sunglasses:

1 Like

Εχω κολλησει με το Archer τελευταια, πολυ πολυ καλο

3 Likes

Βλέπω μετά από καιρό που το είχα αφήσει τη δεύτερη σεζόν του The Terror. Αδυνατώ να καταλάβω πως έπεσε τόσο η ποιότητα…

Πρώτο επεισόδιο His Dark Materials δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε. Προσπαθούν να πούνε πολλά πράγματα πολύ γρήγορα με αποτέλεσμα να τρέχουν τα πάντα χωρίς να σου μένει κάτι στο τέλος. Σε ένα επεισόδιο 55 λεπτών προσπάθησαν να συστήσουν όλους τους χαρακτήρες από το πρώτο μέρος του βιβλίου. Θα μπορούσαν να πιάσουν τους τσιγγάνους από το δεύτερο επεισόδιο για παράδειγμα και να επικεντρωθούν αποκλειστικά στην Λύρα για αρχή. Πρέπει να πατήσουν λίγο το φρένο, να νιώσουμε λίγο τι διάολο βλέπουμε στην οθόνη κάθε φορά. Ωραία η μικρή η Dafne Keen αλλά από τους υπόλοιπους δεν μπόρεσα να ξεχωρίσω κανέναν σαν πρώτη εντύπωση. Ωραία παραγωγή γενικά, ελπίζω σε καλύτερη συνέχεια.

Είναι ακόμα τόσο καλή η Αλίσα, που αν την πετύχω στο δρόμο θα την φάει τη σφαλιάρα της.

Ότι ολοκληρώνω Cobra Kai - season 2 (υπάρχει όλη “ελεύθερη” στο youtube, άγνωστο μέχρι πότε).

Season 1 έχω “τιμήσει” ήδη και ανυπομονώ για season 3.

Φυσικά εννοείται ότι τις ταινίες tKD I - tKD III (Hilary Swank “πέρασε και δεν ακούμπησε”, για Jackie Chan ούτε λόγος) πρέπει να τις έχω δει αθροιστικά τόσες φορές που σίγουρα τον έχω τον τριψήφιο αριθμό.

Κανένας άλλος fanboy;

3 Likes

Επανέρχομαι για πολύ σοβαρό λόγο:
Ep.6:

1 Like

Είδα τα πρώτα 4 του The End Of The F***ing World και ενώ στα 3 πρωτα το πάει καλά στο 4ο με ξένισε πολύ. Σαν να προσπαθεί πολύ να βγάλει την αίσθηση της πρώτης σεζόν αλλά να μην πλησιάζει καν.
Πίστευα ότι η δεύτερη σεζόν είναι αχρείαστη πριν το δω, δεν νομίζω στα επόμενα 4 να αλλάξω γνώμη.