Περί σειρών γενικά

Τι σχεση εχει το αν θα εβγαιναν τα Homeland , Mr. Robot και Person Of Interest χωρις την υπαρξη του Breaking Bad? :thinking:

Ευχάριστες σειρούλες, απέχουν παρασάγγας βέβαια απ’ την καλύτερη σειρά των '10s

Χωρίς να το πολυσκεφτω, θα δώσω αυτόν τον τίτλο στον Μποτζακ τον Χορσμαν

Και οι τρεις πολυ καλυτερο σεναριο και character development απο το ΒΒ, προχωραμε

Εγώ δεν μιλάω για το BrBa όμως, προχωράμε.

Για ποια σειρα μιλας

Αν μιλας για το BCS , πιανει δυο δεκαετιες :stuck_out_tongue:
Και θα ολοκληρωθει στην παρουσα, οποτε δυσκολο να συμπεριληφθει στην προηγουμενη.

To Homeland θα ηταν τελειο αν στη πρωτη σεζον πατουσε το κουμπι
Απο μεση ανατολη προτιμαμε The Honorable Woman

Γενικοτερα BrBa >>>> οτιδηποτε αλλο

Πιο προσωπικα The Knick <3 <3 <3 <3 <3 <3

Α έτσι πάει; Εγώ συνήθως το ανάποδο σκεφτόμουν, πχ το BrBa το θεωρώ σειρά των 00’s

Vinland Saga, αφού μπήκα σε mode Amon Amarth.

2 Likes

vinland saga γα%@ει!! περιμενουμε εντυπώσεις στο thread των anime… :stuck_out_tongue:

1 Like

ΤΕ-ΛΕΙ-Ο πρωτο επεισοδιο

οτι αγγιζει αυτος ο ανθρωπος ειναι χρυσαφι

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Επεστρεψα στα Seinfeld, μιας κ ειναι πλεον στο Νετφλι ενω τα ειχα αρχισει στο Αμαζον, και εχω να πω οτι η σεζον 7 ειναι απλα αποκορυφωμα.
Οι ομοιοτητες με αλλα αγαπημενα show οπως Office και IT Crowd ειναι πλεον τρομαχτικες.
ΟΚ παντα ακουγα ποσο μπροστα ηταν σαν σειρα, και ειδικα στις πρωτες σεζον το παρατηρουσα αυτο κυριως απο τις αντιγραφες που εγιναν σε πολλα επεισοδια των Friends (ακομα και ολοκληρο χαρακτηρα κλεψαν της Janice) , αλλα στην 7 (και οσα εχω δει απο 8) τα εχουν δωσει ολα.
Μεχρι και η χρηση του ονοματος “Pam” απο τον Carell στο Office ειναι ξεκαθαρα αντιγραφη!

4 Likes

Νεράκι κατέβηκε το the offer. Από τα πολύ καλά που έχω δει τον τελευταίο καιρό.

1 Like

Από τι φαίνεται ο Gaiman είναι αρκετά χωμένος στην σειρά, που παρά κάποιες διαφορές με το κόμικ, φαίνεται πως θα είναι αρκετά πιστή στο πρωτότυπο. Αναμένουμε

1 Like
2 Likes

Πορώνομαι και μόνο που διαβάζω το comic αυτήν την περίοδο και αναγνωρίζω το 60-70% αυτών που βλέπω!!!

1 Like

πολύ μπαμ μπουμ και χαμό έχει, αλλά και πάλι, δεν μου χαλάει το θετικό attitude, ελπίζω σε κάτι αξιοπρεπές και κυρίως, με την προσωπική σφραγίδα του Gaiman!

1 Like

Κάπου το πέτυχα σήμερα και το θυμήθηκα μολις σε διάβασα, μπουμερ αλερτ :stuck_out_tongue_closed_eyes:

12 Likes

Καλοί ηθοποιοί & συντελεστές, ενδιαφέρουσα αληθινή ιστορία με μουσική επένδυση από Mogwai και με πρώτο τραγούδι από Guns. Μίνι σειρά 6 επεισοδίων, εύκολο ποντάρισμα: