Περί σειρών γενικά

Έχω λιώσει απλά

τον ηξερα τον χαρακτηρα της εδω και λιγα χρονια απο καποια διλεπτα βιντεακια και παντα μου αρεσε αλλα δεν ηξερα οτι εχει και κανονικες σειρες με ολοκληρα επεισοδια. Απλα δεν παιζεται. Θα τσεκαρω και παλιοτερες δουλειες σιγουρα.
Οπως ειπα καθε προταση εχει και αστειο οποτε αν αρχισω τα quotes θελω σελιδες αλλα σημερα με τρελανε αυτο

Social media has been polarizing people, hasn’t it? Like what’s already happened to the bears

:droplet: :droplet: :droplet:

9 Likes

Η 4η σεζόν του Babylon Berlin έχει φτάσει αισίως στη μέση. Λίγη υπομονή μέχρι το τέλος στις 12/11 για μίνι μαραθώνιο.

1 Like

Έχεις εντοπίσει ελληνικούς υπότιτλους;

ειδα midnight club,εκτος οτι μας μαυρισε η ψυχη κουραστηκα και αρκετα,θα δω τα υπολοιπα δικα του τωρα

1 Like

Για κανα 2 επεισόδια μόνο. Τα υπόλοιπα 4 με αγγλικούς

1 Like

Γαματο φαινεται, θυμιζει πολυ την ταινιαρα Event Horizon, αντε να δουμε.

1 Like

Το τελείωσα κι εγώ τις προάλλες. Αν και θα πω ότι συγκριτικά με τις προηγούμενες 3 σειρές του είναι ίσως αυτό που με ικανοποίησε λιγότερο, παραμένει μια πάρα πολύ ποιοτική δουλειά που έχει την σφραγίδα του Flanagan. Ακόμα μια σειρά που πραγματεύεται με υπαρξιακές ανησυχίες, ανίατες αρρώστιες, καταστάσεις του μυαλού και την μόνιμη μάχη μεταξύ ορθολογισμού και φαντασιακού.

Βρήκα το Midnight Club όπως κι εσύ ελάχιστα κουραστικό σε κάποια σημεία, αλλά υπήρξαν και επεισόδια που με συγκλόνισαν, όπως για παράδειγμα το επεισόδιο με την ιστορία της Γιαπωνέζας. Γενικά βρήκα υπέροχες όλες τις προβολές που έκαναν τα παιδιά μέσω των ιστοριών τους στην κατάσταση τους και στο πώς βλέπουν τον εαυτό τους. Α και δώστε κάνα δύο Έμμυ στην Σκωτσέζα που έχει ένα πόδι. Απίστευτη ερμηνεία και λατρεία χαρακτήρας.

Πάμε για House of Usher από Φεβρουάριο τώρα με ensemble cast. Πιστεύω ότι αν σου άρεσε το Midnight Club και το στυλ του Flanagan, θα γουστάρεις πιο πολύ τις άλλες 3 σειρές πάντως.

1 Like

Είναι κ οι άλλες στο πρόγραμμα,θα έχεις νέα μου συντομα.συμφωνω απόλυτα με τη Σκωτσέζα,έπαιζε φοβερά.

1 Like

Θα κάψουμε εγκέφαλο πάλι μου φαίνεται

2 Likes

μπορώ να πω ότι λίγο το soundtrack στο ξεκίνημα και λίγο η φάτσα του Andreas Pietschmann με είχαν σχεδόν πείσει ότι θα συνεχίσουν το Dark

1 Like

Cabinet of curiosities 1ο επεισόδιο πολύ καλό.

2 Likes

Λογικά θα έχει υποχρεώσεις σε άλλα projects.
Αρχικά, ξενερωμα. Ο αδερφός του Thor δεν έχει τη λάμψη τους, μένει να δούμε αν θα την αποκτήσει σε αυτή την περίπτωση.

το ξενέρωμα/μαλακία της υπόθεσης βασικά είναι, ότι σε κάποιες τρίτο-τέταρτες Netflix μετριότητες τύπου Witcher μιλάμε ήδη για την 4η σεζόν τους, ενώ το Sandman ακόμα παλεύει να πάρει (αν πάρει) green light για την δεύτερη…

1 Like

Μου αρεσε το Witcher ειδικα η 2η σεζον αλλα ναι η διαφορα ειναι εμφανης αναμεσα ατις 2 σειρες…

So that happen

4 Likes

Έχει σιχαθεί η ψυχή μου την ασταμάτητη εισβολή από remakes, reboots, reimaginings στην τιβί και το σινεμά. Αυτή η λογική του αναμασήματος και της δημιουργίας franchises (ή επέκτασης ήδη υπάρχοντων) έχει ξεφύγει. Και το λέω ενώ αναγνωρίζω διάφορες περιπτώσεις που πέτυχαν και μου άρεσαν (εώς και αρκετά). Enough is enough.

13 Likes

Αν δεν έγραφε για Α24 στην παραγωγή το νέο θα ήταν εντελώς αδιάφορο. Τώρα με γαργαλάει έντονα.

4 Likes