Περί σειρών γενικά

“It’s a particularly expensive series and, in the eyes of Netflix, we haven’t attracted a large enough audience to justify such an investment.”

David Fincher has officially confirmed that there will be no Season 3 of the beloved Netflix series Mindhunter.

ΓΤΧΣΑΣ

5 Likes

Συνεχιζει να με δικαιωνει το Νετφλιξ για την ακυρωση της συνδρομης.

Μαλακες.

Έλα ρε, εδώ και πολύ καιρό είχε ανακοινωθεί αυτό. Το θυμάμαι γιατί το είχα ποστάρει κιόλας εδώ.

Δεν ξέρω αν εννοείς το Netflix συγκεκριμένα ή γενικά το mood της συνδρομητικής ή αν γίνομαι κι εγώ boomer σιγά σιγά ρε παιδί μου, αλλά Β Α Ρ Ι Ε Μ Α Ι αφόρητα να κάνω τις ταρζανιές που έκανα παλιά με torrent, laptop, vga/HDMI κλπ κλπ.

Θέλω τη βολεψη μου, nova, cosmote, netflix, disney με 3 πατήματα στο τηλεκοντρόλ βάζω να δω μπαμ μπαμ και ξέγνοιασα

2 Likes

Εννοει σχεδον σιγουρα το Netflix συγκεκριμενα, το οποιο τωρα τελευταια εχει γαμηθει να ακυρωνει σειρες, και εχει κανει και αλλαγες πληρωμων/χρησης που ολες αποσκοπουν στο κερδος. Ηταν ωραια οταν ειχε το μονοπωλιο και καλοεμαθαν, τωρα που υπαρχουν 30 συνδρομητικα καναλια με streaming και εχουν ολα πολυ καλο περιεχομενο, τους εχει τσουξει στην τσεπη.

2 Likes

Δε χρειάζονται πολλές ταρζανιές. Ένα RPi με συνδεδεμένο δίσκο να κατεβάζει και να κάνει share μέσω δικτύου το περιεχόμενο. Το βλέπεις απευθείας στην tv είτε με DLNA είτε με άλλη εφαρμογή/media box.

Δε χρειάζονται ταρζανιές λέει, απλά συνδέεις 2ΚΡ από το ραντάρ 2-16.

14 Likes

Να πληρώνετε συνδρομές τότε κύριοι, αφού βαριέστε να κάνετε 2-3 πράγματα. Άντε πχια.

2 Likes

Αυτο. Ναι και εγω την ειχα καταβρει με το νετφλιξ αλλα οταν πλεον θα ξεκιναω να δω μια σειρα και θα ξερω οτι αν δεν γινει το επομενο Squid Game ειναι χαμενος χρονος γιατι θα την κοψουν δεν γουσταρω πλεον. Φανταζομαι οτι οι οικονομικοι φωστηρες και τα μοπντελα τους δειχνουν οτι η στρατηγικη τυπου Google, ξεκιναμε 800 νεα προτζεκτ για να παρατησουμε τα 795 και να πιασουμε την καλη με τα 5 που θα κανουν το μπουμ, θα εινια οικονομικα αποδοτικη, αλλα υπαρχει και ενα πραγμα που λεγεται σεβασμος στον καταναλωτη που εχει επενδυσει τον χρονο του να δει μια σειρα και του την κοβεις ετσι. Ειδικα με το 1899 ηταν κωμικο.

Χιλιες φορες Stremio στο λαπτοπ και HDMI καλωδιο λοιπον παρα να δινω τα λεφτα μου σε executives που με βλεπουν απλα και μονο σαν εναν αριθμο. Ναι χαρηκαμε, στον καπιταλισμο ολοι οι CEOs σαν αριθμο σε βλεπουν αλλα καλο θα ητααν να υπαρχει ενα μινιμουμ σεβασμου. Θα το φανε το κεφαλι τους (ηδη το τρωνε) και θα φταιει ο κοβιντ η οι αλλες πλατφορμες η ο αναδρομος Ερμης, οχι οτι ειναι ΜΑΛΑΚΕΣ.

2 Likes

Πάντως τα torrents ζουν και βασιλεύουν, ένα κλικ θέλει να κατέβει το οτιδήποτε, μετά το πετάς σε ένα Usb για να το μεταφέρεις στην τηλεόραση και είσαι τζετ. Και πλέον είναι δεδομένο πως θα βρεις τοπ ποιότητα και σε 1080π, ακόμα και σε 4Κ.

Εγώ δεν θα άλλαζα τα τορρεντάκια πολύ απλά γιατί συνήθως επιλέγω τι θέλω να δω είτε ανάλογα με την διάθεση είτε στοχευμένα και είναι αρκετά πιθανό η επιλογή μου να μην υπάρχει σε κάποια από τις υπηρεσίες που είμαι μέλος.

13 Likes

Κι εγώ μόνο από torrent βλέπω πλέον σειρές. Άλλωστε βλέπω σειρές μια ή δύο φορές το χρόνο, και ταινίες αραιά και πού. Κι επειδή είμαι oldschool, τα περνάω με το usb στον αποκωδικοποιητή της crt τηλεόρασής μου, που έχει φοβερή εικόνα.
Δεν υπάρχει περίπτωση να πληρώσω συνδρομή και να αξίζει τον κόπο, δηλαδή να δω πάνω από μία σειρά το μήνα.

:rofl: :rofl: :rofl:

Εμένα μου είχε πάρει 2 μέρες σερί εν μέσω καραντίνας να τρέξω όπως θέλω το miniDLNA στα linux μου. βέβαια μετά ήταν τρομερή η ικανοποίηση να έχω ό,τι ταινία, σειρά έχω στο σκληρό σε ό,τι συσκευή συνδέεται στο wifi και παίρνει vlc. Σε windows νομίζω γίνεται κι αρκετά απλά.
Επίσης για τορρεντ στην ελλάδα θέλει και αλλαγή dns (πχ cloudflare) γιατί αρκετούς τράκερς τους κόβει cosmote/nova/vodafone κλπ.

ontopic το poker face πολύ fun watch

Εχω φτασει αισιως s06e05. Στο Line of Duty αναφερομαι. Παρα το γεγονος πως η σειρα ειναι τρομερα εθιστικη, παραμενει εξαιρετικη και δεν εχει κανει κοιλια σε κανενα σημειο της, ελπιζω αυτη η σεζον να ειναι και η τελευταια. Θεωρω πως θα ξεχειλωσει πολυ αν συνεχιστει κι αλλο οσο και αν μου αρεσει. Γνωριζει κανεις τι παιζει;
Προσοχη με τα σποιλερς ε; μου εχουν απομεινει 2 επεισοδια για να μη ξεχνιομαστε🤣

3 Likes

Τρελό binge watching 6 επεισοδίων με πιθσνότητα 2ης σεζόν. Αληθινή ιστορία, εγγύηση BBC. Αψεγάδιαστο και ζέχνει 80s:

Bonus track:

Αυτό είναι πολύ καλό. Αν συμφιλιωθείς (που θα το κάνεις) με την κεντρική ιδέα, όλα τα υπόλοιπα, σενάριο, ανατροπές, σκηνοθεσία κ υποκριτική είναι σε υψηλό επίπεδο. Το φοβόμουν σαν μια σειρά που πάει τρένο στην αρχή αλλά στο τέλος θα τα κάνει μαντάρα, ευτυχώς όμως δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

1 Like

Παιδια εγω να πω την αμαρτια μου; Την εχω καταβρει με το Gilmore Girls. Aμερικανιλα νοσταλγικη για το βραδινο σβησιμο

7 Likes

σιγά την αμαρτία :stuck_out_tongue:
Τσέκαρε και Marvelous Miss Maisel εφόσον σου αρέσει το ύφος, ο ρυθμός και οι διάλογοι της σειράς, η καλύτερη σειρά της Παλαντίνο by far -περιμένουμε την 5η και τελευταία σεζόν φέτος

2 Likes

Εγώ μπορώ να σας πω ότι έχω κολλήσει άσχημα ξανά με το criminal Minds :pray:

Σειραρα ειναι ετσι και αλλιως…

2 Likes

Fearless, mini σειρά 6 επεισοδίων του 2017 με την θεία Πόλυ του Peaky Blinders, σεναριογράφος από το Homeland που έπαιζε ο σύζυγος της μακαρίτισσας. Κι εδώ στριφτό με γλυκόριζα καπνίζει η γλυκούλα. Κυβερνητικές συνομωσίες vs μαχητικής δικηγόρου.

7.5/10

Τραγούδι εισαγωγής:

1 Like