Περί σειρών γενικά

Είδα και το 2ο μισό του You, είχε λίγο σασπένς το οποίο δεν ξέρω αν είναι επειδή εγώ δε βλέπω πολλές ταινίες/σειρές και μου φάνηκε ωραία εκπληξουλα ή όντως ήταν πρωτοτυπία. Γενικά στα ίδια με τα σχόλια που έκανα για το 1ο μισό, νομίζω ψιλοκούρασε η φάση του, αν και είναι πολύ χαλαρή θέαση χωρίς να το πολυσκέφτεσαι. 1-2 σεζόν σειρά έπρεπε να ήταν κανονικά για μένα, δεν έχει κάτι άλλο να δώσει νομίζω

1 Like

Ξεκινησα το Succession (!)

Εχω δει ως τωρα 6 επεισοδια (προφανως απο την πρωτη σεζον). Δεν λεω κατι για την πλοκη, γιατι καποιοι μπορει να μην το εχουν δει. Απλα θα κανω την λιστα με αυτους που σιχαινομαι περισσοτερο προς το παρον. Γενικα πολυ καλη σειρα, προφανως καλοφτιαγμενη σε ολα τα επιπεδα χωρις καμια αδυναμια, με το score του Μπριτελ να βρωμαει απο χιλιομετρα. Απλα οπως συμβαινει και με αλλες σειρες που εχουν σχεδον αποκλειστικα σιχαμενους χαρακτηρες, δεν θα μπορουσε ποτε να γινει μια απο τις αγαπημενες μου σειρες.

Για παμε:

  1. Tom = απλα ο χειροτερος. Τεραστιο σιχαμα, γλοιωδης και θλιβερος.
  2. Kendall = χωρις πολλα σχολια, τριμαλακας.
  3. Logan = old school αυταρχικος ζαμπλουτος κλισε ψυχοπαθης.
  4. Marcia = δεν εχω δει ακομα το gameplan της, αλλα ολοφανερα καργιολα.
  5. Greg = φουκαρας μεν, κουτοπονηρος, pathetic υπουλος σπιουνος δε.

Εκτος συναγωνισμου ο Roman, γιατι γελαω κυριολεκτικα καθε φορα που κανει το οτιδηποτε.

Οι υπολοιποι χαρακτηρες ειτε αδιαφοροι ειτε ελαχιστα συμπαθεις.

2 Likes

Μεσα σ’ολα εισαι, δεν πιστευω ν´αναθεωρησεις για τους χαρακτηρες αυτους στην πορεια με την εξαιρεση ισως του Kendall που ειναι αρκετα πιο περιπλοκος, εγω τον λυπηθηκα αρκετες φορες πχ. Tom κι εγω τον εχω στην κορυφη της ερπετοειδους γλοιωδιας, δεν παει πιο πανω.

1 Like

Logan=Βαρδης
Kendall=Τζιγγερ
Τom=Γκοντζος
Roman=Τρακης
Shiv=Αλαφουζ

5 Likes

VS

Απο τον δημιουργο των Rubber, Reality, Wrong.Η μια πιο καμένη απο την αλλη… αλλα κάπως ανωμαλα τις αγαπω.

1 Like

ξεκίνησε Ted Lasso για τους ενδιαφερόμενους που ίσως το ξέχασαν, δεύτερο επεισόδιο ήδη και πάει σούπερ… note this επίσης, 5η και τελευταία σεζόν Marvelous Miss Maisel 19 Aπριλίου με 9 επεισόδια

2 Likes

το νεο αγαπημενο μου σοου το οποιο ειδα σε δυο μερες:
Guy Montgomery’s Guy Mont-Spelling Bee

ειναι παιχνιδι ορθογραφιας με κωμικους απο Νεα Ζηλανδια και δεν εχει καμια λογικη να ειναι τοσο αστειο αλλα κι ομως ειναι. Πραγματικα καθε επεισοδιο ειναι και καλυτερο και υπαρχει ποικιλια στις κατηγοριες

τα επεισοδια μπορειτε να τα βρειτε εδω. Ειναι κανονικο σοου. Δεν εννοω κατι zoom calls που υπαρχουν στο youtube

Μετά το Line of duty (δεν ήμουν ο πρώτος, αλλά μαλλιασε η γλώσσα μου) και το Shetland (δείτε το και μου κάνετε αργότερα άγαλμα), ας πούμε άλλες δύο μαγικές λέξεις:
HAPPY VALLEY.

Συνεχίστε ο,τι κάνετε.

5 Likes

Θα με δουλέψετε ανελέητα, αλλά εγώ don’t give a shit :stuck_out_tongue:

Ξερος ή φρεσκος ειναι ο επιθεωρητης;

5 Likes

:joy:

μαραμένος

2 Likes

με πομοντόρο !

1 Like

φανταζομαι ολοι εχετε δει και λατρεψει το προηγουμενο show που προτεινα οποτε εχω αλλο ενα

Είναι ενα ντοκιμαντερ για το πως λειτουργουν τα ορκωτα δικαστηρια στην αμερικη αλλα η υποθεση ειναι ψευτικη και ολοι ειναι ηθοποιοι… εκτος απο εναν.
Εχουν βγει τεσσερα επεισοδια μεχρι στιγμης

και αρθρο για τα logistics πισω απο αυτο

1 Like

Εξαιρετικο!

Τι φάση reboot κ 7 σαιζόν μια για κάθε βιβλίο;

1 Like

Απο οτι φαινεται ναι, με νεους ηθοποιους προφανως. Απο τη μια απο την στιγμη που εχουν βγει ταινιες και ειναι (σχεδον) ολες υπεροχες και εξαιρετικα φτιαγμενες, δεν βρισκω κανεναν λογο να παρουμε και σειρα για την ιδια ακριβως υποθεση.

Απο την αλλη, μια ολοκληρη σεζον για ενα βιβλιο απο τα 7 του Harry Potter θα μπορουσε να εντρυφησει και να εισχωρησει πολυ περισσοτερο απο οτι μια ταινια 2-3 ωρων, οποτε μπορει να παρουμε αρκετα καλουδια απο τα βιβλια, και υπαρχουν πολλα απο αυτα. Ασε που ειναι παραγωγης HBO MAX , το οποιο ειναι εγγυηση στα παντα.

2 Likes

Ε ναι. . Με άλλο cast προφανώς

Ισχύει ότι HBO Max είναι εγγύηση. Να ξεπεράσει στην συνείδηση μου τις ταινίες θα είναι πολύ δύσκολο καθώς είναι αναπόσπαστο κομμάτι της παιδικής μου ηλικίας (και Emma Watson πρώτο celebrity crush :stuck_out_tongue:) αλλά ναι καλή φάση.

1 Like

Να προτείνω και εγω κατι στους ποδοσφαιρόφιλους του φόρουμ

The short story
Ο γνωστος Ryan Reynolds και ο κακως οχι και τοσο γνωστος Rob McElhenney(it’s allways sunny, mithic quest) πριν 3 χρονια χωρις καν να γνωρίζονται μεταξύ τους αγοράσαν μια ποδοσφαιρικη ομαδα στην Ουαλια (5η κατηγορία), επίσης χωρις να εχουν ιδεα απο το αθλημα. Το dcumantary που εχουν βγαλει δείχνει ολη την ιστορια τους και την πραγματικά τεραστια προσπάθεια που καναν για να δώσουν ζωη στον συλογο. Περσι δυστυχώς δεν καταφεραν να ανέβουν αλλα φετος απ οτι φαίνεται πανε για άνοδο μετα το συγκλονιστικο αγωνα πριν λιγες μερες με την δευτερη στην βαθμολογία. Τι ted lasso και χαζα αυτο ειναι real thing.

M.V.P του αγωνα ο 40χρονος Ben Foster ο οποίος το 22 ανακοίνωσε την απόσυρση του και πριν εναν μηνα συμφώνησε με τους Reynolds και McElhenney για ενα sort term συμβόλαιο για να βοηθησει την ομαδα στην ανοδο της.

Την ολη ιστορία την εχω δει απο την αρχή καθως ακολουθώ τον McElhenney στα social + που έβλεπα και το podcast που εκανε με τους Charlie Day, Glenn Howerton με ανάλυση των επεισοδίων του
ιt’s Always Sunny in Philadelphia(Απο τα καλυτέρα podcast εκει εξω)

6 Likes

Έβαλα την 4η σεζόν succession, πόσο ψηλά είναι ο πήχης σε οτι έχει κάνει το hbo…απο άποψη ποιότητας πάντα, ακόμη κ για σειρές που δεν μάρεσαν, ποιοτικά δεν συγκρίνονται με τπτ άλλο απο τα υπόλοιπα κανάλια τύπου νετφλιξ…

1 Like