Περί σειρών γενικά

βλεπει κανεις fargo?ευχαριστα κυλα η τελευταια σεζον,περιμενουμε τα 2 τελευταια

1 Like
minor spoiler για The Curse, δεν λεω τι γινεται αλλα για καλο και για κακο το βαζω κρυφο

θυμαμαι καπου γυρω στο τριτο επεισοδιο ειχα δει μια συνεντευξη απο καποιον που ειχε δει ολη τη σειρα και ειχε αναφερει πως μπορεις να δωσεις ενα σημειωματαριο σε καποιον και του πεις να το γεμισει ολο με το πως μπορει να τελειωσει και δεν προκειται να το βρει ποτε. Αυτο με ειχε ενθουσιασει απο τη μια αλλα απο την αλλη δεν μου αρεσε που το ειπε γιατι το θεωρω κατα καποιον τροπο spoiler γιατι βαζει το μυαλο σου σε διαδικασια να απορριπτει πιθανα τελη. Τωρα που ειδα το φιναλε και συμφωνω μαζι του και καταλαβαινω γιατι το ειπε.
1-9 απο τα καλυτερα πραγματα που εχω δει στη ζωη μου. Ιδιοφυΐα και αμηχανια Fielder, tension Safdie, Emma Stone σε ερμηνεια καλυτερη κι απ’ του Poor Things. Θα μπορουσα να βλεπω αλλες 10 σεζον.
10 wtf did I just watch; Δεν εχω λογια

Ρε, αυτό είναι πολύ ωραίο. Λίγο εξωφρενικές καταστάσεις, αλλά δοσμένες με στυλ και άνεση. Και ο πιτσιρικάς εύκολα κλέβει την παράσταση:

Ειλικρινα κανω κωλοτουμπα 180 μοιρων κι εκει που εκραζα την φαση πριν 4-5 χρονια, πλεον ειμαι invested σε οτιδηποτε βγει στο μελλον στο MonsterVerse, γιατι πολυ απλα εχουν κανει πολυ προσεγμενη δουλεια.

Απροσδοκητα υπεροχο το season finale. Δακρυσα 3 φορες, χωρις υπερβολη.

Α εγω τις θεωρω τις 2 καλυτερες ταινιες του MonsterVerse ακριβως επειδη το αντιμετωπισαν πιο σοβαρα το θεμα και ειχαν ανθρωποκεντρικο χαρακτηρα, κι οχι braindead monster action μονο :stuck_out_tongue:

Διαφωνουμε καθετα σε αυτο απο οτι φαινεται :sweat_smile:
Δεν εχει καμια αξια για μενα μια ταινια με τερατα αν δεν εχει μεσα ενδιαφεροντες χαρακτηρες, τις σχεσεις μεταξυ τους, τους conspiracy theorists που τελικα εχουν δικιο, τους επιστημονες, τις θεωριες, τα sci-fi φαινομενα, το δραμα, κτλ. Χιλιες φορες να βλεπω δραματα με Cate Randa και την γιαγια της, παρα τον Γκοτζιλα και τον Κινγκ Κονγκ να ξυλοκοπουνται για 2 ωρες… καλα ειναι κι αυτα, αλλα μονο οταν λειτουργουν ως το αλατοπιπερο στην ταινια κατ’εμε

Αν δεν ανανεωθει η σειρα για 2η σεζον, θα μιλαμε για εγκλημα.

1 Like

Θα το αναδιατυπώσω…

Δεν με χαλάει ο ανθρωποκεντρικός χαρακτήρας… άλλωστε αυτό δίνει και το Monarch που γαμεί.
Κάποιες στιγμές όμως θα έρθει και το ξύλο.
Όταν φτάσει λοιπόν, θέλω να μου το δώσει με αρχή-μέση-τέλος, με σωστές λήψεις, χωρίς να κρύβει λεπτομέρειες το σκοτάδι. Δεν θέλω να βλέπω αυτό που κοροϊδεύω στα Transformers που γίνονται κομπάρσοι στην ίδια τους την ταινία.

Ο Kong να ρίχνει Superman punch παίρνοντας φόρα από πάτημα σε ουρανοξύστη!
Ο Godzilla μπαίνει σε rage mode και να αρχίζει να δαγκώνει όπου βρει, να ρίχνει μπουκέτα με την ουρά και νυχιές στο στήθος!
giphy

1 Like

Το έχω αφήσει στο 3ο… πρεπει να κανω κατς απ…

Βλέπει κανείς Fargo season 5;
Μιλάμε για έπος.

1 Like

Netflix?

Eξαιρετικο.-
Ειδικα το επεισοδιο τις προαλλες με τις μαριονετες, ηταν το αγαπημενο μου μεχρι τωρα κ ας μην ηταν το πιο action packed.
O χαρακτηρας παντως του Ole Munch, βγαζει κατι απο τον Judge του Cormack McCarthy στο Blood Meridian η τον Anton Chigurh του There Will Be Blood - τρομερος.
Juno πολυ καλη (δν ηταν εκπληξη που ηταν κ προτεινομενη για Globe), και φυσικα Jon Hamm λατρεια παντου κ παντα.

1 Like

Cosmote

Εν τω μεταξύ αύριο βράδυ ξεκινάει μετά από δεν ξέρω πόσα χρόνια 4η σεζόν True Detective με λατρεμένη Τζόντι Φόστερ

8 Likes

Πολυ χαιρομαι που το ειπες, γιατι αυτες τις μερες βλεπω με την γυναικα την 3η σεζον, που δεν ειχα δει ποτε. Ειμαστε στην μεση, και ανυπομονω να δω τι θα γινει στην συνεχεια.

Ο Μαχερσαλα ειναι απλα εξαιρετικος, οπως και ολο το supporting cast. Η πρωτη σεζον ειναι προφανως μνημειωδης και λιγο δυσκολο να την πιασει στο μελλον ο Πιτσολατο οσον αφορα το γραψιμο, αλλα μπορω να πω οτι και η 3η σεζον ως εκει που εχω δει, αγγιζει τα ιδια εξαιρετικα επιπεδα.

Προσωπικα βρηκα τουλαχιστον υπερβολικο το κραξιμο για την 2η σεζον (για να μην πω τραγικα αχρειαστο), γιατι η υποθεση και η ατμοσφαιρα ηταν κι εκει σε πανυψηλα επιπεδα, απλως ο κοσμος δυστυχως επεσε στην παγιδα του να συγκρινει με την 1η σεζον , απο την οποια ειναι σχεδον σιγουρα κατωτερη η 2η. Αλλα κι η 2η μια χαρα ειναι μωρε.

Με το που θα τελειωσουμε 3η, θα πιασουμε την καινουρια με την Τζοντι Φοστερ.

7 Likes

Όπως τα λες , συμφωνώ . Η 2η σεζόν μου άρεσε κι εμένα πολύ

3η φανταστική και ο Μαχερσαλα έδωσε τα ρέστα του

Είμαι αισιόδοξος και για την 4η . Δε νομίζω να σπάσει το σερί , όλοι οι “μεγάλοι” ηθοποιοί που έπαιξαν γουσταραν και έδωσαν φοβερές ερμηνείες

5 Likes

Παρα πολυ καλη και η 2η σεζον και αδικημενη! Σιγουρα δεν ηταν στα επιπεδα των αλλων 2 αλλα ισως αυτο να εχει να κανει με το οτι ηταν διαφορετικη απο αυτες! Μου αρεσαν πολυ και οι 4 βασικοι πρωταγωνιστες, ειδικα ο χαρακτηρας του Κιτς!

5 Likes

Fargo με Working Man
Slow horses με Alexander the Great

Πγοιότητα

6 Likes

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί τα τελευταία 3-4 χρόνια, αλλά το LOUDERMILK είναι από τα καλύτερα πράγματα που έχουν υπάρξει ποτέ

AppleTV -------- > :100: :100: :100:

1 Like

Πρώτο full trailer για ένα από τα μεγαλύτερα fantasy fandoms, το Avatar the Last Airbender, που έρχεται σε live action στο Netflix.
Η original σειρά είναι ίσως ότι καλύτερο έχει βγει που απευθύνεται σε παιδιά, με αριστουργηματικό world building και ανάπτυξη χαρακτήρων. Το trailer δείχνει ότι το Netflix έχει σεβαστεί το ύφος και τους χαρακτήρες της σειράς. Θα μάθουμε σίγουρα στις 22 Φεβρουαρίου.

2 Likes

Γαματο φαινεται…

1 Like

Slow Horses SE03 EP05,θεος ο τυπας :laughing: :laughing:

1 Like