Περί σειρών γενικά

Καλά εγώ τον αντιπαθώ τον τύπο, οπότε δεν έχω καμία ελπίδα :stuck_out_tongue:
Το executive producer δεν μου λέει και πολλά γενικότερα. Για λόγους διαφήμισης είναι.
Έχει να γράψει κάτι για την τηλεόραση απ’ το 2010 αν δεν κάνω λάθος, και για μια σειρά που πήγε άπατη. Παρ’ όλ’ αυτά όμως έχει “βγάλει” καμιά 10αριά σειρές από τότε.

Ένιγουέι και για να είμαι οντόπικ, ξεκινώ επαναληψούλα Breaking Bad, να είμαστε έτοιμοι για τα τελευταία 8 επεισόδια.

νιωθω σαν ενα κομματι του εαυτου μου να πεθαινει και ενα εντελως νεο κομματι να γεννιεται. Η ζωη μου μολις απεκτησε νεο νοημα.

Ναι αλλά η μεγάλη αλήθεια είναι σε αυτό εδώ το σχόλιο.

[I][B]Με γνωμονα τα Terranova + Falling Skies ,οπου ο Στιβεν εβαλε το χερακι του ,δεν το βλεπω για “Aξιος”
[/B][/I]

Αν και δεν έχω δει falling skies το terranova ήταν άθλιο όσο είδα.

Λοιπόν, αυτή η σειρά είναι ΣΟΥΠΕΡ.

Ποιός περιμένει τώρα μέχρι του χρόνου για τη δεύτερη σεζόν.

Ξεκίνησε και το under the dome που βασίζεται στο βιβλίο του Stephen King - με τον ιδιο μάλιστα να είναι executive producer! Μια χαρά το πρώτο επεισοδιάκι!

Σήμερα έτυχε και το δα και γω αυτό ψηλέ. Ξεκινάει δυνατά.

Χτες ειδα και εγω το πρωτο επεισοδιο απο το under the dome.
Πολυ καλα αρχισε!!

Σέιμ χίαρ, το είδα κι εγώ στα μπαμ την πρώτη μέρα, ωραίο φάνηκε. Θα δούμε πώς θα πάει, η μαλακία είναι ότι παίζεται σε κωλοκάναλο.

Να πω την πρωτη ΜΑΛΑΚΙΑ (προφανως) που μου ηρθε στο μυαλο για το under the dome?

[SPOILER]Γιατι δεν σκαβουν να περασουν απο κατω??? :stuck_out_tongue: :p[/SPOILER]

χαχαχα σωστός. Δεν το είχα σκεφτεί.

Εγώ πάλι έκλασα στο γέλιο στον εξής διάλογο:

[SPOILER]- Sounds… alien?

  • Sounds like Bjork.

Ακόμα γελάω.[/SPOILER]

χαχαχαχ ναι!!

Ειδα Under the Dome, οι ηθοποιοι μου φανηκαν απαραδεκτοι !
Και απειρα random η σκηνη που [SPOILER] απειλουσε ο γκομενος της ξανθιας τον υποτιθεμενο δολοφονο[/SPOILER] και σκαει μυτη απο το πουθενα η δημοσιογραφος

φτιαχτε τοπικ

καλα αρχισε το dome

πολλες αλλαγες με το βιβλιο αλλα καλα ξεκινησε… το ειχε πει μαλιστα ο ιδιος ο βασιλιας να μην περιμενουμε οτι θα ειναι πιστο στο βιβλιο και θα υπαρξουν αρκετες αλλαγες… να δουμε…

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ηθοποιιλικι στο under the dome.

Ευτυχως ξαναρχιζουν suits και newsroom απο βδομαδα

Ποιος από δω μέσα θεωρεί το IT Crowd καλή κωμωδία. Τελείωσα την πρώτη σεζόν. Μεγαλύτερη μαλακια δύσκολα έχω δει στη ζωή μου.

Ουτε και μενα μου αρεσε το It Crowd πλην λιγων σκηνων…

Φάση Walking Dead στην πρώτη (και δεύτερη…) σεζόν;
Να πάει να μας πει κάτι καλό αλλά οι ερμηνείες να το χαντακώνουν αισθητά;

IT crowd απο τις καλυτερες κωμικες για εμενα.
Ειναι μαλλον θεμα να συμπαθησεις το βρετανικ στυλ η τους χαρακτηρες.

Δεν πιστεψα ποτε οτι ειχε απαραδεκτο ηθοποιιλικι το Walking Dead (πλυν καποιων ηρωων)

Εδω ολους τους βρηκα απαισιους (και ειναι κριμα για τον Χανκ απο ΒΒ). Και καποιοι διαλογοι ειναι να ξερνας. Το pacing μοναχα ειναι καλο μεχρι τωρα αλλα μαλλον δε θα το συνεχισω.

Σε αλλα νεα, ειδε κανεις τον μονοωρο πιλοτο του Bridge; Ενδιαφερον φανηκε, αν εξαιρεσεις την πρωταγωνιστρια με το ξεπερασμενο πλεον χαρακτηριστικο του ειμαι socially awkward αλλα στην ουσια ιδιοφυια, μα και μου