Μουσικά Ανέκδοτα

Έψαξα και δεν βρήκα κατι αντίχτοιχο…οπότε για πάμε…

σκάει ο Hetfield σε ένα περίπτερο.

  • Hetfield: Γειά σας
  • Περιπτεράς: Γειά σας
  • Hetfield: Έχετε μάρλμπορο?
  • Περιπτεράς: Ναι…
  • Hetfield: Πολύ ωραία, δώστε μου έξιιιιιιιιιιιιιιιι λάααααααααααααϊιιιιιιιιιιιιτττττττ (exit light, απο το ender sandman)

και άλλα πολλά στο άλλο τόπικ

χαχαχαχα…συμφωνω κ επαυξανω!!!

:lol: :lol: :lol:

χαχαχα…γαμώ το χιούμορ σου.! :smiley:

ε τον diskovolo…το ειχα ξεχάσει αυτό…

[B]edit,[/B] το έχει χώσει και ο από πάνω

Ενα δικο μου που το εχω γραψει και στο αλλο

Ηταν που λετε ο Γιαννης Αγγελακας με το αμαξι του σε ενα δρομο γεματο δημητριακα . Καποια στιγμη ερχεται ενα αμαξι προς το μερος του και λεει ο Αγγελακας στον οδηγο .

  • “Που πας ; Δεν μπορεις να περασεις απο εδω .” .
  • "Και γιατι παρακαλω ; " .

[SPOILER]Γιατι ειναι μονοδρομος ο δρομος που 'χει σταρι .[/SPOILER]

Τώρα που πιάσαμε Αγγελάκα…

Σκάει ο Αγγελάκας σε ενα τυροπιτάδικο στη Θεσσαλονίκη.
Αγγελάκας: Γεια σας, μαι μπουγάτσα θα ήθελα
Πωλητής: Γειά σας. Με τυρί μας έχει τελειώσει.έχουμε μόνο με κρέμα.
Αγγελάκας: Δε πειράζει…Τότε με κρέμα,με κρέμα,με κρέμααααα…

Παέι ο Αγγελάκας σεμια πιτσαρία.
Αγγελάκας: Καλησπέρα, θα ήθελα μια πίτσα
Πωλητής: Καλησπέρα.Πείτε μου
Αγγελάκας: Βάλτε μέσα ζαμπόν, τυρί,μπέικον,μανιτάρια,πεπερόνι,τομάτα και σάλτσα
Πωλητής: Θα καθήσετε ή θα την πάρετε πακέτο;
Αγγελάκας: Πακέτο είναι
Πωλητής: Θα αργήσει όμως λιγάκι. θα κάνει κανένα 20λεπτο-μισάωρο περίπου
Αγγελάκας: Δε πειράζει…Θα περιμένω,θα περιμένω,θα περιμένω…ώσπου να ετοιμαστεί… …θα περιμένω!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Είναι δύο φίλοι μέσα στο αυτοκίνητο και στρίβοντας σε ένα στενό βλέπουν μπροστά ένα απορριματοφόρο

-Πω ρε π@ύστη, κολλήσαμε…
-Ρε συ, για κοίτα λίγο τον σκουπιδιάρη ρε!
-Ωχ, ρε μ.λκ αυτός είναι ίδιος με τον Αγγελάκα!
-Αποκλείεται ρε συ, δεν το πιστεύω η ομοιότητα είναι τρομακτική!
-Πάω να τον ρωτήσω, είμαι σίγουρος ότι είναι ο Αγγελάκας!

Πάει στον σκουπιδιάρη ο φίλος και τον ρωτάει:

-Ε, με συγχωρείτε κύριε, μπορώ να σας κάνω μια ερώτηση?
-Παρακαλώ?
-Θα σας φανεί ίσως λίγο παράξενο, αλλά μήπως είστε ο Αγγελάκας?
-Ναι φίλε μου, εγώ είμαι.
-Πω! δεν το πιστεύω, είμαι μεγάλος φαν… Αλλά συγγνώμη κιόλας και με όλο το σεβασμό, τι κάνετε εδώ?
-Δουλεύω.
-Μα καλά, καταξιωμένος μουσικός, δημοφιλής καλλιτέχνης και είστε σκουπιδιάρης? Γιατί το κάνετε αυτό?
-Γιατί πληρώνομαι γι αυτό, πληρώωωνομαι!

Σκεφτηκα αλλο ενα τωρα, ειναι πολυ εξυπνο

Ειναι ο Αγγελακας στεναχωρημενος και παει ενας και του λεει
-Θα κλαψεις ;
-Σιγα μην κλαψω , σιγα μην φοβηθω

καλο ε ;

:lol::lol::lol:

Κατεβαινει ο Αγγελακας στην Αθηνα για συναυλια.
Παει το πρωι, μπαινει σε ενα τυροπιταδικο…

Αγγελακας: " Πιασε μου μια μπουγατσα με τυρι"
Υπαλληλος: " Μπουγατσα με τυρι; Τι ειναι αυτο; Δεν εχουμε εμεις τετοιο πραγμα."
Αγγελακας: “Ειναι παραξενη αυτη η πολη…”

Είναι στο σχολείο ακόμη ο Αγγελάκας και γράφει διαγώνισμα. Περνάει από πάνω του η επιτηρήτρια και βλέπει να έχει ζωγραφίσει κωλομπαρούδες πάνω σε σωλήνες κωλόμπαρου. Νευριασμένη ρωτάει “Τι είναι αυτά Γιάννη?” και απαντάει ο Αγγελάκας. “Μα κυρία. χορεύουν μέσα μου γυμνές όλες οι απαντήσεις”

μερικά που είχα διαβάσει σε ένα σάητ

Αν στο πίσω κάθισμα ενός αυτοκινήτου είναι ένας πάνκης και ένας σκινχεντ, ποιός είναι ο οδηγός;

[SPOILER]Ένας μπάτσος[/SPOILER]

Tί έχει 8 πόδια κααι σκότωσε την φιλενάδα του;

[SPOILER]ο Squid Vicious[/SPOILER]

Πόσοι πάνκηδες χρειάζονται για να βιδώσουν μία λάμπα;;

[SPOILER]Πέντε: ο ένας για να την βιδώσει και οι άλλοι 4 για να γράψουν ένα zine για αυτό.[/SPOILER]

κι αλλο που σκεφτηκα μολις

Ειναι ο Αγγελακας και βρισκει μια αφισα που λεει "Χαθηκε αυτο το παιδι , Αμοιβη 3.000 ευρω"
Τελικα το βρισκει, το παει στην οικογενεια του,λαμβανει το ποσο και το δινει στο παιδι
Εκπληκτοι οι γονεις βλεπουν τον Αγγελακα να δινει στο παιδι και κατι χαρτια μεταβιβασης κληρονομιας
Σαστισμενο οι γονεις τον ρωτουν
-Γιατι ολα αυτα κυριε Αγγελακα ;

  • Ε μα καλα δεν το ξερετε ;

[SPOILER]Ο χαμενος τα παιρνει ολα .[/SPOILER]

[SPOILER]τελικα αυτο καλο βγηκε[/SPOILER]

είναι ο morrissey και παραγγέλνει σουβλάκια.

  • Ποιά είναι η χειρότερη ευχή για ένα ντράμερ;

  • Κακό χρόνο να’χεις!

  • Γιατί οι μπασίστες δεν παίζουν κρυφτό;

  • Γιατί κανείς δεν θα τους ψάξει!

Ήταν ο Μπετόβεν, ο Μότσαρτ, ο Τσένρυ και ταξιδεύανε στην Αμερική με πλοίο. Στο δρόμο, πετυχαίνουν πειρατές οι οποίοι καταλαμβάνουν το πλοίο και πιάνουν αιχμαλώτους τους τρεις μεγάλους μουσικούς, παίρνοντας τους μαζί στη συνέχεια της πειρατικής αυτής τους περιπέτειας. Κάποια στιγμή πιάνει καταιγίδα. Τότε ο καπετάνιος φωνάζει στον Τσένρυ να μαζέψει τα πανιά. Ο Τσένρυ όμως αρνιόταν να το κάνει αυτό για να μην πάθουν τίποτα τα χέρια του και δεν μπορεί μετά να παίζει μουσική. Αμέσως ευθύς, ο καπετάνιος βγάζει το σπαθί του και αποκεφαλίζει τον Τσένρυ. Κατόπιν, το ίδιο γίνεται με το Μότσαρτ με αποτέλεσμα ο καπετάνιος να φάει με το σπαθί του και το Μότσαρτ. Τέλος, φωνάζει τον Μπετόβεν, μα ο Μπετόβεν δεν τον άκουγε καν. Τον φώναξε μία, δύο, τέσσερις, δέκα φορές, τίποτα ο Μπετόβεν. Πάνω στα νεύρα του ο καπετάνιος, δένει τον Μπετόβεν και τον πετάει στους καρχαρίες.

Από τότε λοιπόν βγήκε η παροιμία: ‘‘η πειρατία σκοτώνει τη μουσική’’.

-Σε τι υπερτερει μια Drum Machine ενος drummer…?
-Η Drum Machine δν χανει το τεμπο,δν παιζει οσο οι αλλοι μιλανε κ δν σου τρωει τις γκομενες

Για ποιον δεν ειναι κακη ευχη αυτη ; :-s

αρα δεν θα φυλανε ποτε :-s

Έχει παντρευτεί ο Αγγελάκας και έχει δύο κόρες. Την Ζωίτσα και την μικρή Ελενίτσα. Έρχονται οι αποκριές. Ντύνει λοιπόν την Ελενίτσα πριγκίπισσα. Εκεί όμως που πάει να ντύσει την Ζωίτσα κλόουν, έρχεται η Ελενίτσα και του λέει: “Η Ζωή είναι μεγάλη, μη την κάνεις καρνβάλι”

[COLOR=“Black”][B]:lol::lol::lol::lol::lol::lol:][/B][/COLOR]

Πεθαίνει ο Richie Blackmore (χτυπάμε ξύλο) και βρίσκεται στον παράδεισο…απο μακρυά ακούει εναν εξωπραγματικό ήχο κιθάρας…–χμμμ…σκεφτεται…αυτός ο ήχος κατι μου θυμίζει…δεν μπορεί…είναι ο Malmsteen…μόνο αυτός παίζει ετσι…μα αυτός δεν πέθανε…βρισκει τον Αγιο Πέτρο πιο κάτω και τον ρωτάει αν οντως ειναι ο Μalmsteen…και ο Αγιος Πέτρος του απαντά…οχι αγαπητέ Richie…είναι ο Θεός που προσπαθεί να παίξει σαν τον Malmsteen…:cold: