Περί αυτιού

Χαχαχαχα εμένα ώρες ώρες το αριστερό μου αυτί με πονά.Ειδικά όταν ακούω μουσική :-s

Δεν ανεβάζω πολύ την ένταση όταν είμαι με το iPod, έχω in-ear ακουστικά που πιστεύω ότι είναι και η καλύτερη λύση. Μπορείτε να τα χρησιμοποιήσετε κι ως ωτοασπίδες σε συναυλίες / studio κτλ. Βέβαια ανάλογα με την ποιότητα τους θα σας κόβουν διαφορετικές συχνότητες. Π.χ. αυτά που είχα εγώ κόβανε αρκετά τα πρίμα με αποτέλεσμα να μην ακούω καλά τι παίζει (πολλές μπάσες συχνότητες, σα να βρίσκεσαι κάτω απ’ το νερό ένα πράγμα). Σ’ αυτή την περίπτωση καλύτερα να πάρετε κανονικές ωτοασπίδες (άμα παίζετε σε μπάντα υπάρχουν ειδικές για μουσικούς, όχι απαραίτητα μίας χρήσης).

ο true heavy metal fan δε φοράει ωτασπίδες.

Ούτε κι ο κουφός, δεν τις χρειάζεται πλέον.

τι να την κάνεις την ακοή όταν είσαι τόσο πολύ άντρας???

Δεν εχεις κουραστει με αυτες τις ατακες? Τις βρισκουν ακομα αστειες/γαματες οι υπολοιποι?

ε λίγο τις έχω βαρεθεί, πλέον τις χρησιμοποιώ μόνο όταν σαπίζω πολύ στο γραφείο.
και δε νομίζω να τις έβρισκαν και ποτέ ιδιαίτερα αστείες/γαμάτες να σου πω την αλήθεια!!

Αφου το εχεις καταλαβει απο μονος σου προσπαθησε να κοψεις το spam στα σοβαρα topic τουλαχιστον.

γιατί γίνεσαι τόσο αυστηρός??? με κάνεις και αισθάνομαι άσχημα :frowning:

Λίγα για τον Έλρικ ρε!
Καλά κάνει και πετάει αυτές τις ατάκες,στο rocking είμαστε όχι στις Βερσαλίες:!:

Eιδα οτι ολοι, παντως, προτεινετε τα ακουστικα που μπαινουν μεσα στο αυτι.

Εγω, αντιθετα, ειχα ακουσει οτι δημιουργουν μεγαλυτερο προβλημα σε σχεση με αυτα που καλυπτουν ολο το αυτι.

Οσον αφορα την ενταση, παντως, εχει να κανει και με το τι ακουστικα εχεις …τα φτηνιαρικα ειναι λογικο να μην φτανουν σε μεγαλη ενταση και να τα βαζεις τερμα.

Καιρο τωρα, βεβαια, θελω να παω σε Ω.Ρι.Λα. για να 'μαι σιγουρος. :smiley:

στις βερσαλίες δεν είναι true ρε :stuck_out_tongue:

Εμένα πάντως μου αρέσουν οι ατάκες για τα λάδια, τα σπαθιά και ΚΥΡΙΩΣ για τα γούνινα σωβρακάκια!! Έχουν τη φάση τους…Δεν είναι ‘‘ενοχλητικό’’ το κόλλημα του με τους Manowar!!! Υπάρχουν και πιο ‘‘κολλημένοι’’ και πραγματικά ενοχλητικοί -μαντέψτε για ποιόν/ά λέω…:p:lol:

ευχαριστώ πολύ για την υποστηριξή σας, μου δίνετε τη δύναμη να συνεχίσω:!:

Γερά Έλρικ!! Έτσι, και υποψηφιότητα στο ‘‘αγαπάμε#5’’!! Του αξίζει μία θέση:!: Αλήθεια:)

Αλτρουίστρια

δε θέλω να περιαυτολογώ, αλλά ναι, είμαι ΚΑΙ από αυτό.:roll::oops:

Πσωνάρα.

Ακοή ε; :lol: έχει χαθεί εδώ και χρόνια :lol::lol: :stuck_out_tongue:

Η αλήθεια είναι πως γενικά ακούω αρκετά μουσική με ακουστικά. Ακόμα και όταν άκουγα cd μόνο από το stereo πολλές φορές και εκεί έβαζα ακουστικά. Και εννοείται η ένταση πολλές φορές σε τρελά επίπεδα (πολλές φορές ακόμα το κάνω). Τα mp3 μου είναι τραγικά από εκεί δεν έχω κίνδυνο, αλλά από τον υπολογιστή που ακούω συχνά πλέον ε τα έχω γαμήσει καμπόσο τα αυτάκια μου :lol:

Σε συναυλίες δεν πάω και τόσο συχνά αλλά μετά τις πρώτες μου όπου και γύρισα σπίτι σχεδόν κουφός άρχισα να αποφεύγω το πολύ κοντά τουλάχιστον στα μικρά club.

Μπορεί να μη θέλεις να περιαυτολογείς, πάντως σίγουρα περιαυτιολογείς.