Αγαπημένος δίσκος του 2012

o καινουργιος των Sanctuary

gojira!
sanctuary!

και επισης αν κυκλοφορησουν οτιδηποτε οι maiden θα ειναι το καλυτερο φυσικα!!! :stuck_out_tongue:

Marduk που δε ψήφισε κανένας! :stuck_out_tongue:
Mars Volta μετά για τη πλάκα μας. 8)
Kreator αργότερα για το κοπανέλι? :lol:

Δεν νομιζω οτι καποιος απο αυτους θα μας προσφερει κατι το καινουργιο.
Μια απο τα ιδια απ’ολους !

Αλήθεια είναι αυτο. Άντε να περιμένουμε τους rush να κάνουν πάλι το θαύμα τους. Αν και δεν ενθουσιάστηκα με τα 2 κομματια που βγάλανε, τους έχω εμπιστοσύνη. Δεν θα μας απογοητευσουν.

Sent from my iPad using Tapatalk

Εννοείτε Manowar αλλά κατι ακούγετε και για Metallica… :-k

από την πρώτη ακρόαση του καινούργιου των manowar ,ήμουν πεπησμένος ότι θα έπαιρνε πολύ καλές κριτικές. μετά από τόσα χρόνια λοιπόν φαίνεται ότι ο κόσμος τον αγάπησε και είναι δικαίωση το ότι ο δίσκος είναι πρώτος στο πολ (το άλλο δε πιάνεται,γιατι εμπεριέχει πολλούς δίσκους).

ο νεος ντραμερ των μαρς βολτα φοβερος , ειδικα στα πρωτα κομματια του δισκου

Τώρα που έχουν περάσει μερικά χρόνια και μπορούμε να δούμε το 2012 με ψυχραιμία, μπορώ να πω ότι συμφωνώ με τους δύο προηγούμενους, για διαφορετικούς λόγους. Μάλιστα θα προχωρήσω ακόμα παραπέρα και θα πω ότι αυτοί οι δύο δίσκοι είναι μάλλον οι καλύτεροι στην ιστορία της μουσικής. Είναι και σημαδιακό αν το σκεφτεί κανείς, βγήκαν την τελευταία χρονιά ύπαρξης του πλανήτη μας. Και μας κρατάνε καλή συντροφιά εδώ στο καινούριο σπίτι μας, αν ποτέ μπορέσουμε βέβαια να πούμε “σπίτι” τη Σελήνη χωρίς να θυμόμαστε με νοσταλγία τη Γη και με πόνο τις ημέρες της Μεγάλης Καταστροφής.

ποιος το περίμενε ότι θα είχε δίκιο ο λιακό και θα κατέβουν οι νεφελίμ ε? :frowning:

Μην αρχίσουμε πάλι τις διαφωνίες γιατί όχι μόνο δε θα βγάλουμε (ούτε τώρα) άκρη, αλλά και γιατί ξύνουμε πληγές… Θα πω μόνο ότι σ’ αυτά τα τρομακτικά όντα που έσπειραν τον Όλεθρο, άλλοι είδαν τους Νεφελίμ, άλλοι τον Εξολοθρευτή Άγγελο του Κυρίου και άλλοι (μεταξύ των οποίων και εγώ) τις τερατογεννέσεις των καπιταλιστών που ξέφυγαν απ’ τον έλεγχό τους και καταδίκασαν και τους ίδιους (τί τραγική ειρωνία). Ας το αφήσουμε εκεί.

τουλάχιστον θα συμφωνήσουμε ότι αν δεν ήταν ο πολέμαρχος γαρ εγγύς (ήτοι ο νίντζα που μπήκε στην αγιά σοφιά την στιγμή που ο αρχηγός του Κακού φορώντας τη μορφή του Ερντογάν ξεκίνησε τον Ανίερο Πόλεμο) σήμερα θα υπήρχαμε μόνο στα τραγούδια…

Ε ναι ρε μαλάκα, προφανώς :!:

Πάντως εγώ, εδώ στη σκοτεινή πλευρα του φεγγαριού ακούω αυτή τη στιγμή το δίσκο των Mars Volta με τίτλο “2015”, κυκλοφορίας του 2016 και μάλιστα σε βινύλιο 1ης κοπής από τη γιαπωνέζικη SONY. Να σου πώ την αλήθεια, ούτε που θυμάμαι πως βρέθηκε στην κατοχή μου. Τέλος πάντων ας συνεχίσω να διαβάζω την “[B]Εναλλακτική Λύση 3”…[/B]

μην είσαι οφτόπικ ρε μαν,για τις κυκλοφορίες του 2012 λέμε.έλεος πια #-o

Δεν κατάλαβες καλά. Το οπισθόφυλλο γράφει ότη η ηχογράφηση έγινε στο αυτοκρατορικό παλάτι του Κιότο το 2015 (από τη SONY). Αλλά το 2012 έγινε η μεγάλη έκρηξη στην ΓΗ…κάτι δεν κολλάει ρε γαμώτο… ας συνεχίσω να διαβάζω την “Εναλλακτική Λύση 3”…

προφανώς είχαν ταξιδέψει στο χρόνο πριν τη μεγάλη καταστροφή κι είχαν ηχογραφήσει το δίσκο. τι δεν καταλαβαίνεις ακριβώς?:-k

Όχι ντάξει, δεν πειράζει που είναι οφφτόπικ, το θέμα είναι ότι πιάσανε και τον Country Joe κορόιδο όπως και πολλούς άλλους όπως έχω καταλάβει. Μαν, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΔΙΣΚΟΣ ΠΟΥ ΛΕΣ, είναι απάτη, κάποιοι απατεώνες χρησιμοποίησαν outtakes από ξεχωριστές ηχογραφήσεις του Lopez, του Bixler κτλ. και τα “ενώσανε” παρουσιάζοντάς τα ως “τον τελευταίο δίσκο των Mars Volta”. Αν παρακολουθούσες θα ήξερες ότι πρόκειται για απάτη, αφού ως γνωστόν ο ίδιος ο Lopez λίγο πριν την τελευταία του πνοή είπε “το μόνο που με λυπεί είναι ότι δεν προλάβαμε να ηχογραφήσουμε άλλους δίσκους με τους Mars Volta”. Δηλαδή ντάξει, ήμαρτον.

γιαυτό εγώ τιμάω την ξεκάθαρη και αντρίκια δήλωση του ντεμάιο λίγο πριν το τέλος:
[B]this fucking planet cant hold the true heavy metal power of MANOWAR[/B]