Αγαπημένος δίσκος του 2012

Εγώ περισσότερο ανατριχιάζω όταν θυμάμαι εκείνο το τελευταίο live των Βασιλιάδων στην (ήδη μισοδιαλυμένη) Αθήνα στις 19/12/2012 (δύο μέρες πριν το οριστικό τέλος, δηλαδή…), όταν ο ΝτεΜάιο μας είπε στα ελληνικά με κρητική προφορά “αφού το τέλος έρχεται, μόνο για σας, το Secret of Steel!” Αααααχχχχ… :frowning:

Παίζει και να έχετε δίκιο. Παρότι ο δίσκος γαμάει από μουσικής απόψεως, από ηχητικής ακούγεται σαν αντιγραφή απο ραδιοφωνάκι Kchibo. Και αυτό το εξώφυλλο, τι να πω…καθαρή 80’s αισθητική ελληνικού βινυλίου. Ο ακριβής τίτλος είναι : [SIZE=“3”][B]Μαρς Βώλτα …δύο χιλιάδες Δεκαπέντε 200015[/B][/SIZE]. Όποιος είναι συλλέκτης ας δώσει καμιά πληροφορία παραπάνω.

έλα ρε,ήσουν κι εσύ εκεί??? που καθόσουν???

Πώς βλέπεις (έντιτ: έβλεπες :() το Καλλιμάρμαρο από την Βασιλέως Κωνσταντίνου; Ε, περίπου στην αρχή, εκεί κοντά στον κεντρικό.

α οκ! εγώ ήμουν κοντά στο κάγκελο, 2-3 σειρά,ένας με μια μπλούζα sign of the hammer!

Αυτό δε μου λέει κάτι ρε, ήταν περίπου 30 χιλιάδες άτομα με μπλούζα Sign of the Hammer εκείνο το βράδυ.
Κι άλλωστε πού στο κάγκελο; Βόρεια, ανατολικά, δυτικά ή νότια; Γιατί μην ξεχνάς ότι η σκηνή ήταν στημένη ακριβώς στη μέση με κόσμο γύρω γύρω.

ήμουν, για να καταλάβεις, από την πλευρά που ξεκίνησε το άρμα που έσερνε τον τύπο που έκανε τον έκτορα στο the glory of achilles.

A! Νότια δηλαδή, από τη μεριά του Παγκρατίου.
Καλή φάση.

η μαλακία ήταν ότι πέρασε δίπλα μου το άρμα κι έγινα σκατά από τη σκόνη. (είχα βάλει από πριν baby oil κι ήμουνα σαν τον αδάμ μετά)

Τελικά βρήκα απάντηση γι’αυτό —> http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=5671

κατι ασχετο . γιατι λετε οτι ειστε στη σεληνη ; στον αρη δεν ειμαστε ;

@brain.d3d
Τί να πεις κι εσύ μωρή λουλού, πού εκείνη τη μέρα σε πετύχαμε το πρωί ο Elric κι εγώ να κάθεσαι έξω απ’ το An και να κλαις με λυγμούς που ακύρωσαν (λόγω ανωτέρας βίας =Ρ) οι Wino’s World Gravediggers.
Αλλά δεν τα θυμάσαι αυτά και καλά, ε;!

@JTN
Ντάξει ρε μαν, εσύ ήσουν από κείνους που διάλεξαν να πάνε στον Άρη επειδή τους πούλησαν φούμαρα ότι θα γινόταν εκεί το καινούριο στάδιο της ομάδας που είχε προκύψει από τη συγχώνευση Arsenal - Αστέρα Τρίπολης. Αλλά τόσο πια απογοητεύτηκες, που ξέχασες ότι έφυγαν κι άλλα επανδρωμένα αστρικά σκάφη με προορισμούς τη Σελήνη, την Αφροδίτη, τον Ερμή και τον Κρόνο;

Δεν καταλαβαίνω γιατί διάλεξες το Gravediggers ? Υπονοείς κάτι ? :-k

Ουστ ρε!

Τί ουστ μωρέ, λες και το διάλεξα εγώ.

οι γήινες συνήθειες της φαγωμάρας και της διχόνοιας μας ακολούθησαν και στην εξορία μας [-X

@ gracchus

μια που ειπες για την Arsenal Τριπολης , τι πεναλτυ επιασε παλι αυτος ο Lehmann

Χαχαχ, εντάξει το έχετε χάσει εντελώς. Δεν μπορώ να ανταγωνιστώ…

[SPOILER][/SPOILER]

@Elric
Εγώ δεν το πιστεύω αυτό. Φαίνεται σαν τυπική γήινη φαγωμάρα, αλλά στην ουσία οι “άλλοι” απλά μας επωφθαλμιούν επειδή διαλέξαμε Σελήνη. Οι υπόλοιποι κατάλαβαν κάπως αργά ότι αυτή ήταν η σωστή επιλογή, τώρα δηλαδή που το αποθέματα οξυγόνου εξαντλούνται στις πλανητικές αποικίες. Τί να τους κάνουμε όμως εμείς; Να δεχτούμε να μας μπαστακωθούν εδώ πέρα στη Σελήνη; Αφού δε γίνεται!
Ας πρόσεχαν.

@JTN
Όντως, μεγάλο τέρμα, πολύ καλύτερος απ’ τον πατέρα του.

Ας μη γλίστραγε ο ρομάριο και θα σου λεγα εγώ. τα @@ μου θα πιανε ο πιτσιρικάς.

Ηταν κουρασμενος ρε ο Ρομαριο , ξενυχτησε βλεποντας How i met your mother