Λουκανικα

Ποιοι διαολεμένοι χίπστερς ψήφισαν λουκάνικα Φρανκφούρτης;

…χωριάτικο, από Λακωνία, με πορτοκάλι…τα σπάει:):!:

Λουκάνικο με πράσο στο Χασάπικο του αείμνηστου Γιώργου Σουφλιά στην Πύλη Τρικάλων. Κρεας, λίπος, αλατοπίπερο, πράσο και τίποτα άλλο.

Οργασμός !!!

χαχαχαχα απο ζεικο εχουμε κανει επικα μπαρμπεκιου στον αγιοκαμπο αυτο το καλοκαιρι, και τα προηγουμενα δλδ

ελα το επομενο να δεις τι εχει να γινει :lol: (ελπιζω να υπαρχουν λεφτα για λουκανικα και μετακινησεις )

Δεν τρώω λουκάνικα… με αηδιάζουν ειδικά τα χωριάτικα


…για να μπαίνουμε και στο κλίμα.

πως κάνεις ignore κάποιον??

ΛΕΥΚΑΔΟΣ:lock:

ακου φρανφουρτης…[-X

Χωριατικο
το καλυτερο απο ολα

Χωριατικο λεμε. Αν και ολα καλα ειναι, γουσταρουμε λουκανικα λεμε 8)

Μαζι με τηγανητα αυγα + πατατες, ο συνδυασμος που με κραταει χορτατο μεχρι να πεθανω.

φιξντ

καλα τα λουκανικα γαμανε ειδικα τα πικαντικιζοντα!

οσοι μενουν/βγαινουν προς [B]Αγια Παρασκευη[/B] δεν πρεπει να αμελησουν να πανε για μια μπυρα στο [B]Octoberfest[/B] και να φανε και ενα [B]ΚΑΡΑΜΕΛΩΜΕΝΟ ΛΟΥΚΑΝΙΚΟ[/B]. ειναι το φαγητο απο το οποιο ανετα θα πεθαινα…

Ποσο αγαπω τους ανθρωπους που αγαπουν τα λουκανικα…με συγκινειτε ρε κωλοπαιδα…

Και μιας και μου 'ρθε η ιδεα τι θα λεγατε για “Rocking.gr Barbecue Day”?

λοιπον… για οσους δεν το γνωριζουν, τα καλα λουκανικα λευκαδος ειναι μαλακα, δηλαδη αν τα σκισεις με ενα μαχαιρι στη μεση ειναι σαν κιμας…

προταση σερβιρισματος:
παιρνουμε τα λουκανικακια, τα σκιζουμε στη μεση, σιγοτιγανιζουμε, και μολις ροδιζουν ριχνουμε 3 αυγα χτυπημενα στο τιγανι και γινεται το πιο γαματο παντρεμα εβερ!!!

καλη σας ορεξη!!!

Ωραιος ο MARINER.
Kι εμενα παντως με συγκινειτε ρε κωλοπαιδα.Οταν εκανα το thread η SofiK,αγνωστο το γιατι,με χαρακτηρισε χαζο κι ακομα περιμενω να μου πει το γιατι,ενω εσεις εχετε αγκαλισαει με τοση αγαπη,φροντιδα και στοργη το θεμα.
Αχ θα κλαψω!!!:cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Στο προκειμενο παλι,βλεπω οτι τα Τζουμαγιας δεν τα πολυξερει ο κοσμος.
Αν δεν κανω λαθος η Τζουμαγια ειναι ενα χωριο του νομου Σερρων,η τωρινη Ηρακλεια νομιζω,φημισμενη για αυτα τα λεπτα ,μακροστενα λουκανικα της.Δεν μπορω να πω οτι με τρελλαινουν τα συγκεκριμενα,αλλα αν τα βρω τα τρωω.
Ισως ο Stef,λογω καταγωγης μπορει να μας δωσει και καμμια περαιτερω πληροφορια.

Ελα, μην κλαις, there there :(, ψηφιζω κι εγω, οριστε

[SPOILER][/SPOILER]

Ζέικος ρισπεχτ. τον έχω και μακρινό ξάδερφο οπότε τον τιμάμε πάραυτα!! Γενικά η Θεσσαλία είναι μπροστά στον χώρο, αλλά μεγάλη δύναμη είναι ο Έβρος

Αγαπημένη μου συνταγή, σε σάλτσα με πιπεριά. Κάτι σαν σπετσοφάι, αλλά σε πιο σαλτσοκατάσταση για να παίζει μπάλα με μακαρόνια και να χορταίνει ο μικρός Κωστάκης που τρώει όλο το φαγητό του.

Πάντως και σκέτο σπετσοφάι είναι μεγάλη ασθένεια:

[SPOILER]

\m/\m/\m/[/SPOILER]

Αυτο γιατι δεν το εχει σχολιασει ακομα κανεις σας ρε αρκουδεηδες?

Ον τοπικ τωρα, εγω ειμαι απο τον Πυργο και γενικα απο κρεατα ειμαστε γτπ αλλα αμα φας παστο λουκανικο μαζι με ομελετα θα σου φυγει το κλαπετο…μονο για γνωστες και τυπους με γερα στομαχια (αλλιως τα αλατια και ολα αυτα θα σε κανουν μπυρλοτο):wink:

Ψηνομαι εγω για Μπαρμπεκιου Ντεη, αλλα πως το εννοεις? :stuck_out_tongue:

Υ.Σ. Σπετσοφαι ΑΞΙΑ!

Να μαζευτουμε ολοι οι μαλλιαδες μεταλλοι φρικουλες να παμε καπου που θα γουσταρουν ολοι να παρουμε σχαρες λεμονια και οτι κρεατικο βρουμε και να την κανουμε ταρατασα…μπυρες και στερεο για το μουσικο της υποθεσης απαραιτητα!!!

ΥΓ Σπετζοφάι δεν εχω φαει!!!