Τα περισσότερα που έχετε σκάσει

Μην ντρέπεστε, τα περισσότερα που έχετε σκάσει για βινύλιο/CD κλπ…
Τι να κάνουμε, κάποιοι είμαστε άρρωστοι και για φτύσιμο.

Αρχίζω
Manowar - Triumph of Steel Gatefold 70 Euro (ευχαριστημένος)
Death SS - The Cursed Singles (red logo) 100 Euro (άχρηστος, βιάστηκα, το έβρισκα και χαμηλότερα)

Άλλος…

cd
helloween - pumkin box 70 ευρω
hazael-thor 110 ευρω
merciless - the awakening (dsp) 60 ευρω

lp
king diamond-the spiders 90 ευρω

Το’ξερα ότι θα απαντούσες κάποια στιγμή, :stuck_out_tongue:
Σε περίμενα σε μεγαλύτερα ποσά…

90 ευρω για το Spider’s Lullabye σε βινυλιο??καμια special εκδοση ηταν?

Εγω τα πιο πολλα που εχω δωσει,ειναι για βινυλιο,8.500δρχ για το Leprosy των Death :stuck_out_tongue:

μεγαλυτερα τα πουλαω ρε δεν τα παιρνω χαχαχαχαχαχ :stuck_out_tongue:

[B]Bolt Thrower - Those Once Loyal LP[/B] [I]80e [/I](Δεν μπορούσα να αντισταθώ, μόλις είχε βγεί και με είχε χαζέψει, με έκανε να ακούω πάλι [B]φανατικά [/B]metal και από τότε δεν χαλάρωσα, ίσα ίσα! Παρεπιπτόντως επανακυκλοφόρησε μαζί με 2 ακομά άλμπουμ τους σε βινύλιο, όσοι θέλουν να νιώσουν τι σημαίνει να ακούς το Those Once Loyal από βινύλιο να τρέξουν τώρα που υπάρχει και σε καλή τιμή, γύρω στα 20 ευρώ το πολύ.

[B]My Dying Bride - Songs Of Darkness… LP2[/B] [I]27e [/I]Αδυναμία
[B]My Dying Bride - The Dreadful Hours LP2[/B] [I]38e [/I]Τρελή αδυναμία
[B]Hell - Humam Remains LP3[/B] [I]36e [/I]Η πιο ακριβή [I]νέα κυκλοφορία[/I] που αγόρασα, βιάστηκα βέβαια αλλά δεν ήθελα να περιμένω, τους μπάσταρδους όμως πολύ ακριβό το έχουν, ακόμη και τώρα μετά από 2 μήνες σχεδόν ακόμη τα ίδια σκατά.

siena root-kaleidoscope 30 euro
the four horsemen - nobody said it was easy 30 euro
point blank-s/t 28 euro
κ τα τρια μεταχειρισμενα απο μοναστηρακι!

απο καινουργια κατι 25αρια σε black keys,graveyard,gentlemans pistols!!!
ολα βινυλια!

8O

Tόσο πολύ έχει φτάσει αυτό; 8O

To είχα πάρει σε βινύλιο πριν 20 χρόνια όταν βγήκε και δεν πρέπει να μου είχε κοστίσει ιδιαίτερα…

Καλό άλμπουμ πάντως! 8)

H πιο ακριβή νέα κυκλοφορία που πήρα:
Death SS - Seventh Seal (ltd 260) 2LP red, 40 Euro

Πάντα απέφευγα να ξοδεύω μεγάλα ποσά για κυκλοφορία. Ένας από τους λόγους που δεν αγόρασα ποτέ πικ απ. Τα περισσότερα χρήματα τα είχα δώσει για ένα cd single των Megadeth πριν πολλά πολλά χρόνια. Είχα δώσει 11.500 δραχμές για τα διπλό single του sweating bullets που είναι γύρω στα 33 ευρώ σήμερα. Βέβαια γύρω στα 35-40 ευρώ πρέπει να έχω δώσει μερικές ακόμα φορές για κάποιες special edition/box edition πρόσφατων κυκλοφοριών αλλά δεν συγκρίνονται με το πόσο τότε…

Επί εποχής δραχμών τα 11500 ήταν πολλά!!!
φαντάσου τόσο περίπου έκαναν τα Warlord LPs (Εκτός από το Deliver US που έκανε 20000).

50 ευρωπουλα για το rox box των θεων ROXETTE:D:D:D:D

60 ευρω νομιζω για το Eddie’s Αrchive των Iron Maiden. Kαι η μεγαλυτερη μαλακια καθως δε το διατηρησα αυτουσιο το κουτι και εχω χασει καποια πραγματα…#-o

Εκεινη την ημερα ειχε πεσει το site:p

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=5996&highlight=Limited+Albums&page=16

Μπορειτε να φανταστειτε τιμες κτλ…

άμα είχα λεφτά εκείνη τη μέρα στο μοναστηράκι (κάπου μες στο 1999) θα έπαιρνα το adramelch-irae melanox σε μια περίεργη digi 12.000 δρχ. αλλά δεν είχα :stuck_out_tongue:

τα περισοτερα που εχω σκασει για μια κυκλοφορια ειναι γυρω στα 50 με 60 ευρω. τοσο περιπου εκανα τα πρακατω :
[B]
Helloween - Dr Stein Clear Vinyl + pumpkin popout (40 euro)[/B]

[SPOILER][/SPOILER]

[B]Helloween - Better Than Raw vinyl (50 euro) - bootleg only, πανσπανιο![/B]

[SPOILER][/SPOILER]

[B]Slauter Xstroyes - Winter Kill (50 euro) - την επανεκδοση της Monster recs (1997) ! κ αυτη εχει γινει πλεον δυσευρετη…[/B]

[SPOILER][/SPOILER]

[B]Tarot - Spell of Iron (40 euros)
[/B]

[SPOILER][/SPOILER]

[B]Helloween - Punpkin Box japan - 4cds (40 euro)[/B]

[SPOILER][/SPOILER]
[B]
Bulldozer - Regenerated in the Grave box set 5 cds (40 euro)[/B]

[SPOILER][/SPOILER]

Eπισης, εχω δωσει κανα 40αρι αν θυμαμαι καλα για το Soundtrack to the apocalypse των Slayer… Eνω για cd μονο του δεν εχω δωσει πολλα λεφτα, νομιζω το περισσοτερο ειναι
Conception - Parallel Minds 20 euro
Soothsayer - Have a good time 20 euro
Αrtillery - η συλλογη με τα 4 cd κανα 30αρι νομιζω…

Αλλα γενικα δεν εχω και σπανια πραγματα οποτε δεν εχω δωσει καθολου πολλα λεφτα για μια και μονο κυκλοφορια.
Τωρα που αρχισα να αγοραζω βινυλια ισως κανα καμια υπερβολη :wink:

Γύρω στα 50? για το Feed to Feed των Oceansize.

Εννοείται ότι άξιζε μέχρι τελευταίου ευρώ, και θα έδινα χαλαρά και τα διπλάσια για να το χω. Εντάξει, βέβαια έχει 3 dvd και 4 cd μέσα, και καταφέρνει κάθε δευτερόλεπτο να είναι απίστευτο.

Savatage - Dead Winter Dead LP 70 Euro

Tool - Aenima (orig.) $230
Hellen - Talon Of King $160
Kreator - Endorama 85 euro
Eddie’s Head - 80.000 drx
Eddie’s Archives (1st)- 100 euro
Kati bootleg maiden pali ekei gyrw.
Savatage - Sirens (karavi) 80 euro (to misslabeled.exei to label ths deyterhs pleyras kai stis dyo opseis.Kati to opoio gnwstos diskopwlhs ths A8hnas den gnwrize kai fysika den varesa kai kampanes mprosta tou :slight_smile: )

  • para para para polla alla kai fysika megala posa ka8e mhna.

kai ennoeite para polles eykairiares :stuck_out_tongue: