Ενδιαφέροντα

Για να επαναφέρω την συζήτηση να πώ κι εγώ τα δικά μου ενδιαφέροντα. Πέρα από μουσική & internet μου αρέσουν οι βόλτες σε διάφορα clubάκια & καφετέριες, το μπιλιάρδο & bowling, κανένα σινεμαδάκι πού και πού. Επίσης κανένα 5Χ5 η μπασκετάκι με την παρέα. (αν και τελευταία δεν έχω πολύ χρόνο :? :frowning: ) Ακόμη να δουλέυω προγράμματα όπως το Photoshop, Illustrator, Flash (το οποίο σχετίζεται και με το επάγγελμα για το οποίο σπουδάζω)

1.σχέδιο(ναι… μιλάτε σε μια wannabe αρχιτκτονα -the world needs wannabies…so do the brand new thing-τι φλασιά κι αυτή που μου’ρθε πάλι… σοβαρά πρέπει να ξεκολλήσω μ’αυτούσ τουσ τύπουσ)
2.κιθάρα(όλη μέρα πλέον)
3.γυμναστήριο(όποτε μου’ρθει…-σπανίως :oops: )
4.άσκοπες βόλτες με το λεωφορείο με μπ3 μέχρι να βαρεθώ πολύ
5.γκρίνια που δεν με βλέπω να πήγαινω ούτε guns ούτε scorpions
6.επίσκεψη σ’ όλα τα σταρμπακς της Αθήνας(δεν έχω καταλήξει ακόμα που φτιάχνουν καλύτερο μακιάτο)
7.sky diver

πέρα από το να ακούω μουσική (καλή μουσική) να γράφω σε κανένα forum όπως τούτο εδώ…μμμ,μ’αρέσει να γράφω,μάλιστα αρχίζω το γράψιμο ενός βιβλίου.
βόλτα σε δισκάδικα,για καφέ όπου έχει πιο…φθηνό καφέ (όχι και 4 ευρώ ένα φραπέ ρε παιδιά…)…τι άλλο? άφθονη μπύρα,κανένα ματσάκι μπάσκετ του παο και φυσικά απόλυτη ψύχωση με σινεμά.αλλά κομμένα όλα αυτά φέτος λόγω εξετάσεων,οπότε τώρα αρχίζουν τα καλά… :slight_smile:

emena m’aresei na koimamai, na akuo mousikh, na paizw mousikh, oso borw telos panton, m’aresei to skitso alla eimai poli axrhstos kai m’aresei na asxolumai me to PC pou kai pou, kana paixnidaki, internet. spaniws diavazw vivlia alla otan diavazw tu dinw kai katalavainei. m’aresun oi voltes me ta podia pio poli, xwris sigekrimeno proorismo kai na eimai me filous. epishs, o kinimatografos kai polla alla pou den ta thimamai kai varieme na ta grafo.

mi 3ineis pliges… :cry:[/quote]
κορυφη η Γερμανια για ψωνια ε?
Γενικα στο εξωτερικο ειναι καλυτερα τα ψωνια.
Ο,τι πληρωνεις παιρνεις… Και συμφερει απο οικονομικης αποψης…

Δεν πιστευω οτι μπορει να ειναι καποιος ‘‘αχρηστος’’ στο σκιτσο…
Ολοι ζωγραφιζουμε καλα. Το θεμα ειναι οτι δεν μπορουν ολοι να καταλαβουν αυτο που ζωγραφιζουμε…γι αυτο και σε μερικους αρεσει και σε αλλους οχι!

Μικρό και με γκόμενο δεν πάει. Πόσο χρονών είνα το παιδί; Πρόσεχε πάρα πολύ!!! Στρώσου καλύτερα στο διάβασμα και άσε τα άλλα για αργότερα.[/quote]

Αυτός τελείωσε φέτος…

εδώ δεν μιλάμε για καρδιά, αλλά για ένστικτο ( 8O :!: :!: :!: :!: :!: 8O )

τι να κάνω; μου έρχονται φυσικά αυτά τα πράγματα… :oops:

Δεν πιστευω οτι μπορει να ειναι καποιος ‘‘αχρηστος’’ στο σκιτσο…
Ολοι ζωγραφιζουμε καλα. Το θεμα ειναι οτι δεν μπορουν ολοι να καταλαβουν αυτο που ζωγραφιζουμε…γι αυτο και σε μερικους αρεσει και σε αλλους οχι![/quote]

makari na htan etsi, egw ontos eimai axrhstos, fainetai tha ftaiei to gegonos oti phge olo to talento ston aderfo mou pou to skitso einai to mono pragma sto opoio einai kalos, ena graffiti sto opoio ekane to character einai:http://www.spikesixtyniner.com/picz/event/word%20battle/battle%20by%20Roner.jpg

Οκ λοιπόν, that’s me:
Ακούω πάρα πολύ μουσική, 1-2 φορές τη βδομάδα επισκέπτομαι το cdάδικο, παίζω drums σε δύο συγκροτήματα και πηγαίνω σε όσες περισσότερες συναυλίες μπορώ.
Βγαίνω πολύ συχνά: Για καφέ, για ποτό, σινεμά, βόλτα με το αυτοκίνητο, που και που και κανένα κλαμπάκι. Πάντως γουστάρω αρκετά και τη φάση: Σπίτι, παρέα, σουβλάκια, DVD (ή κάποια καλή σειρά).
Όταν έχει καλά παιχνίδια σε ποδόσφαιρο ή μπάσκετ εννοείται πως τα βλέπω. 4-5 φορές το χρόνο πάω και γήπεδο.
Μ’αρέσει να διαβάζω επιστημονικά βιβλία και περιοδικά (Discovery & Science, Scientific American κτλ…).
Λατρεύω τα ταξίδια στο εξωτερικό: London Rules!!!
Αυτά πάνω κάτω…

My turn:
Οπως ολοι εδω μεσα φανταζομαι,ακουω παρα πολυ μουσικη(κυριως Metal) και πηγαινω οσο μπορω σε συναυλιες. Ασχολουμαι αρκετα με τον υπολογιστη(video games,downloading αλλα και πραγματα για τη σχολη μου) και το Ιντερνετ,αλλα βγαινω και πολυ για καφε,ποτο και κρασια με παρεα…Γουσταρω πολυ να πηγαινω για μπασκετ ή μπαλα με φιλους(Ποσειδωνιο,ολα τα λεφτα!) και να συμμετεχουμε σε τουρνουα,κυριως στο πανεπιστημιο.Εχω μια πωρωση με τον αθλητισμο και ειδικα τον Αρη και πηγαινω σχεδον καθε βδομαδα γηπεδο(μπασκετ κυριως,οπου εχω κ διαρκειας).
Διαβαζω που και που βιβλια(τελευταια ηταν το Illuminati και τωρα τελειωνω τον Αρκτικο Κυκλο του Dan Brown),αλλα οχι πολυ,γαιτι το διαβασμα μου θυμιζει το σχολειο! :lol:
Μ’αρεσει πολυ να πηγαινω σινεμα ή να βλεπω DVD με παρεα,αλλα μου τη σπαει αν εχω διαλεξει την ταινια και δεν αρεσει στους αλλους να τρωω τη γκρινια…!:evil:

Α,επισης πολυ συχνα μαζευομαστε σε σπιτι και γουσταρουμε με ναργιλε ! :smiley: :smiley:

Αυτα…

Σ’αυτό συμφωνώ απόλυτα!!Και μετά μου λεν ότι έχω πρόβλημα γούστου… :x

Anyway!Εγώ, λοιπόν, τις περισσότερες ώρες της μέρας ακούω μουσική, παίζω κιθάρα (που με χαλαρώνει τόοοσο πολύ!!), ασχολούμαι με pc, βγαίνω πάρα πολύ έξω (στη διάρκεια των εξετάσεων μάλιστα το’χα παραχέσει!Κάθε μέρα από 6-11 έλειπα απ’το σπίτι!Παρ’όλ’αυτά, καλά τα πήγα για Β’ Λυκ:18,8 έβγαλα!)Τις περισσότερες φορές όμως δν έχω λεφτά κι αυτό που κάνω με τς φίλες μ, είναι να πάμε&να τν αράζουμε στο σχολείο!Είναι πολύ άνετα γιατί έχει πολλά πεζουλάκια!Ξαπλώνουμε, λέμε μαλακίες, φέρνουμε ταβλάκι απ’το σπίτι,φραπέ, παίρνουμε&μπιρίτσες&μ 1Ε έχουμε ξεμπερδέψει!! :wink: Βέβαια τώρα το καλοκαίρι τα πρωινά διαβάζω γιατί η Γ λυκ θέλει λίγο προσοχή… :evil: :frowning:

ωχ κακόμοιρο,θερινή προετοιμασία??? απαπαπαπαπαπα,σε λυπάμαι… :?

Πω πω! Θυμήθηκα όταν πήγαινα και γω φροντιστήριο για την Τρίτη λυκείου πόσο βαριόμουν! Βέβαια είμασταν μια ωραία παρέα στην τάξη και το κάναμε μπουρδέλο το μάθημα κάθε φορά. Και μετά μη φανταστείς ότι διαβάζαμε. Καφετέρια με τις ώρες, τσιγάρα κανά ποτό το βράδυ και άγιος ο θεός. Τσάμπα τα λεφτά που έδινα. Ακόμα δεν έχω καταλάβει πως πέρασα στο πανεπιστήμιο… :roll: :smiley:

  1. Ωραιο χομπι και με πολλες προοπτικες εξελιξης
  2. Χαχαχαχα (ειρωνικο και χαιρεκακο γελιο)
  3. Της Δαφνης.
  1. Της Δαφνης.

Oπα… γειτονακι? :stuck_out_tongue:
Btw,εχει η Δαφνη starbucks?

Yes dear, διπλα στα everest.

:roll:
Διπλα στα Everest δεν υπαρχουν Starbucks αλλα Papa george’s!lol
Γενικοτερα τη Δαφνη τη θεωρω ενα πολυ βαρετο μερος για καφε…

opou kai na pas gia kafe vareta einai

Την Εποχή του Λίθου?

[size=7]ΧΑ ΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! :twisted: :twisted: :twisted: [/size]

Δεν είμαι και τόσο μεγάλος μικρή μου… :x