Μου τη σπάει

εχουμε μοιραστει τα παντα και κανουμε συνεχεια παρεα. αγαπη υπαρχει σιγουρα. απο τη στιγμη που μου 'πε οτι με βλεπει διαφορετικα πιστευω οτι με ερωτευτηκε.
στην αρχη δεν ηθελε τη σχεση που 'χει με τον γκομενο της, απλα αυτος την κυνηγαγε συνεχεια και μετα καταλαβε οτι νοιαζεται πραγματικα οπως λεει. μπορει απλα να ειναι βολεμενη και να μην θελει να το αλλαξει επειδη φοβαται την αλλαγη ρουτινας οπως λες.
ακρη δε βγαζεις ευκολα.

μην τσιμπας. defuse για να μειώσει τον πόνο και να δείξει πόσο άντρας είναι.

Υπάρχουν γυναίκες που δε ξέρουν τι θέλουν? Πέφτω απ τα σύννεφα… Τις γυναίκες πρέπει να τις αγαπάμε, ό,τι κι αν μας κάνουν :lol: Στην προκειμένη, η συγκεκριμένη είχε την ωριμότητα (σ αυτό το κομμάτι και μόνο) και σου ξεκαθάρισε τη θέση της. Αν συνεχίζεις ν ασχολείσαι, κακό στον εαυτό σου θα κάνεις και θα καταντήσεις το σκυλάκι της για να περνάει αυτή καλά, ενώ θα σε κοροϊδεύει πίσω απ την πλάτη σου (το μόνο σίγουρο!). Αν πιστεύεις ότι θα είσαι ευχαριστημένος με τα σποράκια που θα σου πετάει, καλή συνέχεια…

@crimson_idol

χαχαχαχαχαχαχαχ δε βοηθαει πολυ παντως. ο ερωτας δεν φευγει ετσι δυστυχως :frowning:

σας τα έλεγα εγω. ρε ο ερωτιάρης όσο και να το παίζει άνετος, καίει Inside. θα γιάνει παλικαριμ. ολα θα γίνουν

αλεξακο πατ πατ.
σε περιπου τετοια φαση ειμαι και εγω.

α σας τα ειπα?

Θα συμφωνήσω και εγώ με τα παιδιά. Δε μπορεί από τη μία να λες ότι σε “δένει” κάτι ισχυρό με έναν άνθρωπο, από την άλλη όμως να πας να ερωτεύεαι άλλον. Ή είσαι ερωτευμένη ή δεν είσαι. Και γενικώς δεν καταλαβαίνω γιατί εμείς οι γυναίκες κολλάμε έτσι. Από τη στιγμή που έχεις αισθήματα για κάποιον - είτε φιλικά είτε ερωτικά - βρίσκεις έναν τρόπο να τον πλησιάσεις και να τον φέρεις κοντά σου, ή τουλάχιστον προσπαθείς, όλα τα άλλα είναι φθηνές δικαιολογίες κατ’ εμέ. Όσο για όλ’ αυτά “περί γάμου και ισχυρών δεσμών”, προσωπικά μού προκαλούν πίκρα και γέλια μαζί. Αν πραγματικά τον ήθελε, δε θα “άφηνε να μπει” άλλος άντρας στη ζωή της. Ωστόσο, δεν ξέρω, ούτε μπορώ να υποθέσω πως μπορεί να σκέφτεται ο άλλος - πάντως, όπως και να 'χει, σου συνιστώ να είσαι πιο προσεκτικός και επιφυλακτικός μαζί της, όποια κι αν είναι εν τέλει η απόφασή σου.

Διαφωνω καθετως. Ειναι μεγαλη κουβεντα ωστοσο.

Τι όμορφα ουτοπικά πλασμένος θα ταν ο κόσμος μας αν περισσότερες κοπέλες σκέφτονταν όπως η Silent. Αλλά, αν αυτοσκοπός τους είναι να ανήκουν κάπου, γιατί δεν μπορούν να αντέξουν την μοναξιά τους, γκουχουγκουγκου τον εαυτό τους, πού να βρουν χρόνο να σκεφτούν περισσότερο κάποια ζητήματα και να καλλιεργήσουν την προσωπικότητά τους…

Έτσι περνούν τα 30, κοντεύουν τα 40 κι ακόμη δεν έχουν γνωριστεί, πραγματικά, με το πρόσωπο που αντικατοπτρίζεται στον καθρέφτη, ακόμη τους εκπλήσει, χα!

Και πώς να το ανακαλύψουν αφού δε μένουν λεπτό μόνες, πηδούν από σχέση σε σχέση, κάνοντας τα κέφια του κάθε μαλάκα κάθε φορά, δανείζοντας στοιχεία της προσωπικότητας και των ενδιαφέροντών του, για να γίνουν αρεστές, υποβαθμίζοντας παράλληλα την δικιά τους, γιατί πιστεύουν ότι θα τον χάσουν. Όποιος προλάβει να τις γ…νωρίσει τις συγκεκριμένες για να τις κάνει δικές του, για πάντα, καλή τύχη να τις ξεβολέψεις αν παραβολευτούν.

[SIZE=1]Οποιαδηπότε ομοιότητα με πρόσωπα ή καταστάσεις είναι εντελώς τυχαία και αποκυήματα της νοσηρής μου φαντασίας![/SIZE]

το χειροτερο ειναι να μην καταφερεις κατι και να βλεπεις στην αλλη το φως που σου αφυπνιζει τα συναισθηματα σου. και να μην θες να πας σε καλυτερη απο αυτην.
βλεπεις τη λυτρωση οταν ξεκολλας βεβαια :roll:

μιντνάιτ, μπορει να φαινεται ιδανικη η αλλη, αλλα απο τη στιγμη που δεν θελει δεν ειναι. στα παπαρια μας, γαμα τον ερωτα και θα κατσει η καταλληλη.

…να χω φίλες 10+ χρόνια μεγαλύτερες από μένα, ωστόσο εγώ να είμαι ο ωριμότερος, by far. Επίσης, να μου ζητούν όλο χάρες κι εγώ σαν υπάκουο σκυλάκι να τις πραγματοποιώ, στο όνομα της φιλίας… Σου χει τύχει ποτέ schuldineralex?

που πρεπει να ζηταω λεφτα απο τους γονεις μου και εξαρτωμαι απο αυτους για τη ζωη που κανω και που θελω να κανω…

Πλέον η κατάσταση είναι άρρωστη με τα check-in

gt…?

Γιατί κάποιοι/ες δεν σταματάν δευτερόλεπτο να μας ενημερώνουν που βρίσκονται και τι κάνουν. ΔΕΝ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ
Επίσης, αν δεν γουστάρεις το check-in στην παρέα είσαι κομπλεξικός,ohh kill me.
Νομίζω ότι τα check-in υποδηλώνουν μεγάλη ανασφάλεια.

ναι οκ γνωστα. αλλα ποια ηταν η αφορμη για να το γραψεις;
Μου εχει πει μια οτι καποιος γνωστος της εκανε check in σε νοσοκομειο που ειχε παει να δει τον θειο του.

Από την άλλη, προσωπικά βρίσκω πολύ πιο ενδιαφέροντα τα τσεκιν των επαφών μου, παρά τα τραγούδια που ανεβάζουν σωρηδόν. Αλλά that’s me.

Μηδέν!!
Ο εκνευρισμός προϋπήρχε αλλά η αφορμή ήταν οι φίλες μου, που μόλις γύρισα Ελλάδα και βγήκαμε με κάνουν check-in παντού.

Σωστός συμφωνώ και επαυξάνω…αν και εγώ μερικές φορές κανω τσεκ ιν μονο οταν πηγαινω για μπύροποσια :stuck_out_tongue:

Πρόσεξε το. Έτσι ξεκίνησαν όλοι από ένα αθώο check-in,