Η συναυλία και η απογοήτευση της χρονιάς(2011)

*Οχι οτι και πήγα και πουθενά

συναυλια χρονιας priest και glory
απογοητευση εποχων manowar

Γιατί παπ αγόρι μου σε απογοήτευσαν;;;

προβοκάτσια:!:

Πω γαμιέσαι ρε Κρίμσον.

κατω απο τις απιστευτες συναυλιες του [B]waters[/B] που παιζουν χωρις αντιπαλο θα βαλω [B]judas priest [/B]κ [B]twisted sister [/B]που πραγματικα μας πηραν τα μυαλα φετος…

απο την αλλη δε γυρισα απο καμια με μουτρα κ τελειως απογοητευμενος αλλα δεν περασα κ τοοοσο καλα σε [B]uriah heep [/B](πιο πολυ λογω ελλειψης του the wizard απο το σετλιστ) κ [B]bon jovi [/B](παλι λογω σετλιστ αλλα κ μια αισθηση οτι “κατι” ελειπε)…

πολυ καλα περασα στους [B]wisbone ash [/B](argus :bow:), [B]the cult [/B](κι ας μην πολυτραγουδουσε ο ιαν), [B]Peter Hook [/B]κ [B]Levellers[/B]

εκτος του ροκ/μεταλ φασματος ξεχωριστη θεση εχει η συναυλια του [B]κωστα χατζη [/B]στο μεγαρο… τεραστιος καλλιτεχνης…

[-X[-X[-X με απογοητευεις παπ!!!

Προσωπικά ακόμα να καταλήξω σε συναυλία της χρονιάς αλλά τουλάχιστον βρήκα την απογοήτευση. Paradise Lost στη Θεσσαλονίκη. Βέβαια μπορεί να φταίει ότι είχα δει Manowar πριν, αλλά και πάλι τους βρήκα πολύ ξενέρωτους.

Εδώ που τα λέμε κ εγώ όταν είχα δει Paradise Lost με την ίδια αίσθηση είχα μείνει… Τεσπα θα τους δούμε κ μια ακόμα στους Sabbath και βλέπουμε, με ήλιο βέβαια που δεν τους πάει αλλά ας είναι…

Waters ήταν οπωσδήποτε υπέρτατος, συμφωνώ μ αυτά που λέτε, αλλά συμφωνώ επίσης πως ήταν πιό πολύ μουσική παράσταση παρά συναυλία. Οπότε θ’αναφέρω για φέτος (που δεν πήγα σε πολλές εδώ που τα λέμε) ως καλύτερες αυτές των Dodheimsgard, Crimson Glory, Laurie Anderson (πάλι παράσταση περισσότερο βέβαια - υπέρτατη - άλλη φάση) ενώ Uriah Heep και The Cult καλοί αλλά έρχονται σε δεύτερη μοίρα για διάφορους λόγους. ΧΑΛΑΡΟΤΑΤΑ μπορώ να αναφέρω τη χειρότερη συναυλία της χρονιάς ως αυτή των UNKLE την οποία δε θεωρώ ΚΑΝ συναυλία και ξενέρωσα ΑΠΕΙΡΑ ενώ μου αρέσει πολύ η μουσική της μπάντας. Και στο σημείο αυτό πριν συνεχίσω θα καλέσω τον εκλεκτό συμφορουμίτη Hoperidesalone να τοποθετηθεί επί του θέματος :stuck_out_tongue:

Απογοητευση:

Bon Jovi
Iron Maiden (Sonisphere)

Συναυλιες της χρονιας:

Judas Priest
Iced Earth

Δεν παρακολουθησα καμια συναυλια που να με απογοητευσε φετος, απλα ισως περιμενα να γουσταρω περισσοτερο στους AGENT STEEL (Γερμανια).

Τωρα για τις καλυτερες συναυλιες της χρονιας, εχουμε :

MANOWAR (τις 2 πρωτες μερες)
CRIMSON GLORY (2 φορες, Γερμανια και Ελλαδα)
JUDAS PRIEST+WHITESNAKE (Καυτανζογλειο Σταδιο)
SAXON (Principal)
VICIOUS RUMORS (Γερμανια)

Αυτα γενικα. Δεν νομιζω να ξεχναω κατι συνταρακτικο…

Διαβάζω, διαβάζω το θρεντ…

Εντάξει, το καταλαβαίνω να μην πήγατε Sleepin Pillow στο AN (για μένα μέσα στις κορυφαίες συναυλίες που έχω δει ποτέ μου, όχι μόνο του 2011).

Αλλά, Electric Wizard???

Μέτρησε και το πακέτο Kyuss Lives/Monster Magnet, έχασα Fates για πρώτη φορά από το 2005 και δώθε ( #-o ) όπως και τους Gravitysays_i ΟΛΕΣ τις φορές :!: Δεν ξέρω πώς το κατάφερα

:!: συν την άλληνα στο ΚοοΚοο

πίσης
συγκλονιστικη εμπειρία,να χάνω την γη κάτω απ τα πόδια μου
[I]The Killmanjaro Darkjazz Ensamble[/I]

Μόνο κλάμα
[I]Matt Elliott[/I]

Η πιο “βαριά” συναυλία που χω πάει.οι απόλυτοι κυρίαρχοι του σιχ δογσ τότε
[I]Talbot[/I]

γρακε ντίλλινγερ νοέμβριο '10 ήταν :roll:

Θεσσαλονίκη μας άφησαν με μεγάλο παράπονο στο τέλος οπότε δεν μπορώ να το βάλω στην 1η θέση…

Και saxon βέβαια θέλαμε κι άλλο αλλά ήταν τόση η τρέλα του live και τέτοιο το μακελειό στην αρένα που κάλυψε τα κενά του setlist…

Γερνάω

Δεν ήταν η καλύτερη μου χρονιά συναυλιακά φέτος αλλά είδα μερικά πολύ αξιόλογα live!

Koρυφαίο live για μένα ήταν το διπλό όργιο Gregg Allman/Τedeschi Trucks Band στη Γερμανία τον Ιούλιο.
Από όσα είδαμε στην Ελλάδα θα βάλω κορυφή τους Priest στο Φάληρο -το απόλυτο μέταλλο όπως μας έμαθε αυτή η μπάντα εδώ και πολλά χρόνια να το ακούμε, την πρόσφατη συναυλία του Metheny και την φοβερή βραδιά που είδα συνεχόμενα τον Cobham στο μέγαρο και καπάκι τον Trombone Shorty -όσοι δεν τον ξέρετε τσεκάρετε τον, αξίζει- στο βρωμο-Gazarte! :roll:

Tις απογοητεύσεις απλά τις αποφεύγω, δεν έχω πάει Maiden από το 2000 και μετά! :stuck_out_tongue:

Πραγματικα, πρεπει να παιξουν συγκλονιστικα για να γινει αυτο ομως. Voivod ηταν περα απο καθε φαντασια… Setlist, αποδοση τα παντα ολα

φέτος παίζει να πήγα στα λιγότερο έβερ λαιβ.

Καλυτερο ηταν το [B]Nofx, Teenage Bottlerocket, Old man markley[/B] στην Βαρκελώνη,

Αδιαμφισβητητα το ΕΠΙΚΟ ΔΙΗΜΕΡΟ ΤΗΣ ΠΑΤΡΑΣ με [B]death courrier, ruined families, sarabante, despite everything[/B], κλπ

το [B]venerea[/B] στην Αθήνα,

και το [B]faithreat, censored sound, inhuman poison[/B] στην πατρα (Ο ΝΑΙ ειχα καιρο να τα σπασω τοσο πολυ σε λαιβ).

και οι boredom στο καταραμενο βαρεσαν καλα.

πολλες καλες συναυλειες…απογοητευση δεν ξερω…
αλλα πρωτη η μαγικη ανεπαναληπτη εμφανιση των
S A N C T U A R Y

ολεθρος απλα…

:thumbup::metal: