Το Χειρότερο Ξύπνημα!

Με αφορμή τις παρακάτω φωτογραφίες που έφεραν τον ομώνυμο τίτλο και είναι απο τα πιο απόλυτα" ΈΛΕΟΣ ΡΕ ΦΙΛΕ"!!!..για πολλους λογους,αλλα στο συγκεκριμενο θρεντ για έναν…

Ε…κλασσικα…δώστε και τις δικές σας ιστορίες χειροτερου ξυπνηματος ή ποιός φαντάζεστε οτι θα ήταν ο χειρότερος τρόπος για να σας ξυπνήσουν…

οπως πχ…
αγαπημενο δεν μπορουσα καποτε να φανταστω για μενα χειροτερο ξυπνημα απο αυτο!!!: http://www.youtube.com/watch?v=TgCk45nsJto

εχω και ιστοριες αλλα θα συνεισφερω αργοτερα:sleep:

^
Λολ!!

Το χειρότερο για μένα είναι ξύπνημα με κουδούνια, τηλέφωνα και ομιλίες. Βγάλτε τον σκασμό γαμώτο μου αφού ξέρετε τί ώρα κοιμάμαι!!! Πάει, χάθηκε πια ο σεβασμός :stuck_out_tongue:

Επίσης, άσχημο ξύπνημα όταν δίπλα ξεκινάει οικοδομή…δράμα η κατάσταση.

επι ενα μηνα τον σεπτεμβρη εσκαβαν τον δρομο μπροστα απο το σπιτι μου για κατι εργα της δεη.και ξερετε πως γινονται αυτα.3 δουλευουν οι αλλοι 5 κοιτανε.πως να τελειωσεις μετα.

επισης θυμαμαι μια φορα που με πηρε ο υπνος και ενω εφευγε το κτελ 10μιση,ξυπνησα 10 και 10.ενταξει ακομα δεν καταλαβα πως ντυθηκα,αρπαξα βαλιτσα και αρχισα να τρεχω σε 1 με 2 λεπτα το πολυ.το προλαβα τελικα8)

Καλά εδώ σας έχω όλους με τεράστια άνεση. Το μόνο που θα πω είναι ότι ακριβώς κάτω από το μπαλκόνι του δωματίου που κοιμάμαι υπάρχει εκκλησία και το καμπαναριό είναι τεράστιο, βλέπεις έχουν προβλήματα ακοής οι περισσότεροι πιστοί.

every fucking morning [-X

+1000
επί μήνες την έφαγα στη μάπα τη γαμημένη. ούτε σάββατα δε σταμάταγαν γαμώ τη %$%%^^$@%^@$ μου :!:

Το χειροτερο δυνατο ειναι να ξυπνησω με πονοκεφαλο/ζαλισμενος/πιασμενος. Ολη η υπολοιπη μερα θα ειναι το απολυτο μηδεν.

Επισης, εκνευριστικο ειναι οταν σε σηκωνουν και σε φορτωνουν με αγγαρειες. Θυμαμαι χαρακτηριστικα, το προηγουμενο καλοκαιρι που κοιμομουν ηρεμος ηρεμος και με ξυπναει στις 9.30/10 η μανα μου φουριοζα και μου λεει να παω σε εναν παππου μου στον Περισσο να δωσω κατι λεφτα ή κατι τετοιο, δεν θυμαμαι (τον παππου αυτον ειχα να τον δω 2 χρονια και Περισσο μερια δεν ειχα ξαναπαει). Ε νταξ, οτιναναι ομως.

Εμείς πάλι έχουμε έναν γαμημένο κόκορα (ναι εδώ στη πόλη) ο οποίος αρχίζει να γκαρίζει κατά τις 5 το πρωί κάθε μέρα.

Το χειμώνα κλείνεις τα παράθυρα και δεν ακούγεται,αλλά το καλοκαίρι που τα έχουμε ανοιχτά για ευνόητους λόγους με ξυπνάει κατά τις 5 κάθε μέρα.:frowning:
Και η μαλακία είναι ότι μόνο εγώ ξυπνάω #-o

Ααα τό’χω περάσει αυτό! Δεν συνήθισες; Εγώ μετά από λίγο καιρό έπαψα να την ακούω την καμπάνα!:stuck_out_tongue:

Καθημερινές συνήθως εντάξει είμαι, σπάνια με ξυπνάει άσε που πλέον χρειάζεται να ξυπνάω νωρίτερα. Τις Κυριακές είναι χειρότερα που βγάζουν τα ηχεία έξω και ακούγεται ο παπας να ψέλνει σε όλα τα γύρω τετράγωνα. Δεν ξέρω αν το έχουν παντού αυτό. Πότε θα πάρω κανένα μπαζούκα…

τον Σεπτεμβρη εκαναν ανακαινιση στο διαμερισμα που ειναι ακριβως απο κατω μου! καθε μερα μεχρι ΚΑΙ ΚΥΡΙΑΚΕΣ! καθως οι ιδιοκτητες ειναι και ο ενας οικοδομος ο αλλος ηλεκτρολογος. αυτο το ξυπνημα στις 8.15 καθε πρωι ειδικα τις μερες που χρησιμοπουσαν κομπρεσερ για να ριξουν εναν τοιχο ηταν ανυποφορο!

επισης, στο σπιτι στη Λαρισα, οταν αλλαζαν πριν 3 χρονια σωληνες στο καλοριφερ οι απο κατω, και ανοιγαν την τρυπα ακριβως κατω απο το σημειο που ειναι το κεφαλι μυο οταν ξαπλωνω. μαρτυριο!!

το αντιδοτο για μενα μετα απο τετοια ξυπνηματα ειναι ενας ΚΑΛΟΣ καφες. ε, αν ο καφες που θα πιω ειναι χαλια, ο πονοκεφαλος και τα νευρα δε φευγουν ολη μερα!

ναι,αυτα με τις οικοδομες και τις καμπανες πρεπει να εχουν συμβει μονο σε ολους!!και μαζι με ηλεκτρικη σκουπα και ανοιγμα πορτας με πουλοκρυο εξω για να “αεριστει” το σπιτι ειναι λιαν εκνευριστικα

ξεχωριζω ομως 4 που ολα οφειλονται στον αδερφο μου…
1)εκει που κοιμαμαι ηρεμα…παταει play και μπαινει -πιο τερμα δεν γινεται- κατι σε τουμπανο μπλακ…δεν ξερω ποιο…ολα ιδια μου φαινονται!!!ΦΑΚ!!!

2)γαληνη…ονειρα…ομορφια,παπλωμα,ζεστασια και μου βαζει παγακια στην πλατη

3)δεν μπορω να κοιμηθω ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ εαν ακουω τικ-τακ απο ρολοι γιατι επικεντρωνομαι εκει και δεν μπορω να κοιμηθω…γιαυτο πριν πεσω για υπνο τα αποσυνδεω ολα…και επισης μπορει να ριχνουνε κανιοβολισμους,να μιλανε,τραγουδανε κτλ και να μην ξυπναω…αλλα αμα ακουσω ρολοι με τη μια!οποτε παιρνει εναν μετρονομο απο αυτους του πιανου και τον βαζει καπου που δεν εφτανα -εαν δεν σηκωνομουν εννοειται- να λειτουργει…νευραααααααα

4)μισω την φετα…μου ερχεται να ξερασω και μονο που τη βλεπω…ετσι ωμη με τα ζουμια…ποσο μαλλον να την μυριζω…οποτε εκει που κοιμαμαι παιρνει φετα…τη λιωνει στο χερι του και ερχεται και μου τη βαζει στη μυτη…κατι καταλαβαινα στον υπνο μου οτι δεν παει καλα…με το που ανοιξα τα ματια μου…περιττο να πω οτι καταπια τον λιγο εμετο που μου ηρθε…

μπασταρν!!!:evil: ξερει ολες τις αδυναμιες μου!

2006 Ποσείδι

Ξύπνημα κατά τις 2 η ώρα και ένας από τους καμένους βλακμεταλάδες της παρέας βάζει αυτό στο τέρμα.

:dizzy::dizzy::dizzy:

το ασ’τα τα μαλλακια σου

Δωστε Beherit στο λαο :!:

Το χειροτερο ξυπνημα ειναι να ξυπνας καπου που δεν ξερεις,να
συνειδητοποιεις οτι εχεις ενα απο τα χειροτερα hangovers ever και
να ξυπνας διπλα σε τιποτα τετοιο [SPOILER]
[/SPOILER]

Τωρα αυτα που λετε για κομπρεσερ και τρυπανια εμενα δεν με ενοχλουν γιατι
συνηθως ειμαι αυτος που τα χειριζετε.

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα τιμιο ποστ απο Deathster.
Ολα τα ξυπνηματα που διακοπτουνε βαναυσα τον γλυκο υπνο μου ειναι εξισου αθλια, αλλα για μενα το χειροτερο ειναι να με ξυπνησει τηλεφωνημα σοβαρο που πρεπει 10’’ αφου ξυπνησα να υποκριθω φωνη φυσιολογικη κι οχι μουγκρισμα και να λειτουργησει ο εγκεφαλος μου για να συννενοηθω μ’αυτο που μου λενε. Μαρτυρικο.

Πόσο ισχύει! Και εννοείται ότι απ’ όλες τις ώρες της ημέρας θα πάρουν το διάστημα 8-10!

αυτό με τα ρολόγια το έχει και η αδερφή μου…κρύβει τα πάντα στο συρτάρι για να μην ακούει το τικ τοκ…(πάντως μια φορά της πήρα δώρο ένα ρολόι-ξυπνητήρι…τι χαρά που έκανε…:p:p:p)

εγώ γενικά δεν καταλαβαίνω τίποτα στον ύπνο μου,αλλά… το χειρότερο ήταν σε κάτι διακοπές που είχαμε δίπλα ακριβώς το καμπαναριό εκκλησίας…έλεος δηλαδή…με ένα σάλτο από το παράθυρο έφτανες…
πλέον πάντα ρωτάω τι υπάρχει δίπλα…:p:p

Το χειροτερο θα’ταν κατι τετοιο φανταζομαι…

[SPOILER][/SPOILER]

α!εγω εχω εξασκηθει σ αυτο.συνηθως οταν με ξυπνανε μιλαω απολυτα φυσιολογικα,δινω κανονικες απαντησεις με αρκετα κανονικη φωνη και μετα ξαναπεφτω για υπνο.οταν ξυπναω για τα καλα παντως δεν θυμαμαι και πολλα,αλλα για να μη μου χει εκφρασει καποιος αποριες για τα λεγομενα μου πρεπει να ειναι ενταξει:p

χαχαχα! και εγω ακριβως αυτο! εχω κανονισει και για εξω και μετα δεν το θυμομουν!