Καράφλα - Τριχόπτωση - Άσπρες τρίχες

ασπρες τριχες και ξηροδερμια μπορει να ειναι και απο αγχος-στρες

εχετε ακουσει για ξαναμαυρισμα τριχας???

Αυτό ποτέ. Το πολύ πολύ να γίνουνα άλλα χρώματα, κόκκινες πράσινες κτλ.

dafuq?

τα τελευταια χρονια ειχα την εμμονη ιδεα οτι πεφτουν οι τριχες απτο κεφαλι μου και καραφλιαζω,ωστοσο με την παροδο των μηνων δεν εχω δει καμια διαφορα,οποτε μαλλον ξαναβγαινουν…βεβαια κραταω μια πισινη,καθως οταν μακραινεις το μαλλι ειναι πιο δυσκολο να διακρινεις αραιωση γιατι το μακρος της τριχας καλυπτει το κενο που αφηνει επιφανειακα η τριχα που εχει πεσει…

επισης να κανω και μια παρατηρηση οτι 95% των περιπτωσεων προωρης καραφλας(μη πω 100%) ειναι σγουρομαλλιδες,απο σπαστο μαλλι μεχρι μπουκλα…ευτυχως δεν ανηκω σε αυτην την κατηγορια:D

Διαφωνω,οταν τα ειχα μακρια τα μαλλια μου ηταν ολοισια,τωρα τα εχω κοψει και δημιουργω σιγα-σιγα το κλασικο ροξακι!!!:lol:
Οπως λεει ομως και ενας φιλος–>η καραφλα πουλαει…

[SPOILER]Ερχεται η Αστρεσινη,Θανατος στο περουκινι!!!

Υπαρχει ελπιδα να ξαναγινουμε μαλλιαδες–>http://www.digitallife.gr/grigora-astresini-thanatos-sto-peroukini/[/SPOILER]

Εγω, που λετε, εδω και περιπου 2 χρονια (κατι μηνες λιγοτερους ισως) αφηνω μαλλι. Μεχρι προχθες δεν το ειχα κουρεψει καθολου, τιγκα ψαλιδα και επεφταν αρκετες τριχες αλλα με καποια σαμπουαν κτλ, αντιμετωπιζοταν. Ε χθες, τα πηρα 1-2 δαχτυλα για να δυναμωσουν κυριως και φαινονται κομπλε. Τωρα για καραφλες κτλ, ο χρονος θα δειξει, δεν βλεπω κατι ανησυχητικο προς το παρον (ευτυχως).

βρε κοφτε τα κοντα να τελειωνετε

Άλλοι αφήνουν μαλλιά, άλλοι αφήνουν καράφλα…

θα λουζόμουν και με μίγμα κοπράνων καμηλοπάρδαλης με σπέρμα θαλασσίου ελέφαντα για μερικές έξτρα τρίχες

[SPOILER][/SPOILER]

ανοιξε τα ταυτοχρονα http://www.youtube.com/watch?v=JwfZi7yJOuk&feature=related

Ψάξτε παλιές φωτό της οικογένειας… Αν γυαλίζουν τα κεφάλια τότε πολύ δύσκολα να γλιτώσετε…εκτός και αν παίζει θέμα υιοθεσίας…

Προσωπικά πρέπει να έφαγα φρίκη άγχους το καλοκαίρι με αποτέλεσμα να χάσω πολύ μαλλί…σε φάση σκεφτομαι να κουρεφτω… Τελικά πηγα σε δερματολόγο και με έδωσε μια λοσιον και σε συνδιασμό με χενα κάθε δεύτερο λούσιμο τώρα είμαι κομπλέ… Το μόνο αρνητικό είναι ότι πλέον εχω παρά πολλές κοντες και το μαλλί δεν στρώνει με τίποτα…

Εγω ειχα μακρυ μαλλι μεχρι τα 17 που πηγα φανταρος.Στον στρατο απο το κωλοκρανος αρχισαν να μου πεφτουν μαλλια.Τωρα στα 33 μου εχω κανει ενα ωραιοτατο αεροδρομιο :roll:[SPOILER]Γαμημενα γεραματα [-X[/SPOILER]

epic comment is epic (both)

done

http://www.youtube.com/watch?v=Uyjv6kVuf4U&feature=youtu.be

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχα :bow:

Πάντως το χειρότερο στους άντρες είναι η καράφλα συνδυασμένη με μακρύ μαλλί να κρέμεται λες και είναι κολλημένο :stuck_out_tongue: καλύτερα γλόμπος.

Γαμανε οι καραφλομαλλιαδες ρε. Ειναι σε αρνηση, τους αγαπαμε.

Πρεπει να γνωρησεις τον Dr.Fret τοτες ^_____^

και αν ειναι δυνατον την δευτερη ασπρη τριχα μου την ανακαλυψα στην τουαλετα του [B]ΑΡΚ[/B]

[B][SIZE=“5”]ΣΤΟ ΑΡΚ[/SIZE][/B] ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!

Πώς διάολο έχω κάμποσες άσπρες τρίχες (καμιά 20αριά με 30) στα 22 μου δεν μπορώ να το καταλάβω!!:-k
Ας βοηθήσει κάποιος!

χαχαχαχα join the club! αν και εμένα είναι 2-3! γεράματα απ’ τα 23 ρε γμτ, ούτε θέλω να σκεφτώ πως θα 'μαι στα 30-40