Καράφλα - Τριχόπτωση - Άσπρες τρίχες

δεν έχουμε φτάσει ακόμα στο επίπεδο της αγγλίας που βλέπεις καθηγητές σχολείων αλλά και πανεπιστημίου να έχουν τατουάζ.

στην ελλάδα θεωρούμε οτι ο άλλος θα είναι αλήτης και δεν θα είναι καλός στην δουλειά του αν έχει τατουάζ.

Στο τατουάζ ισχύει ότι είμαστε χρόνια πίσω… Έχω γνωρίσει καθηγητή πανεπιστημίου από ισπανία που είχε στο μπράτσο τατού σαν την γκουέρνικα ένα πράμα…

Αλλά για το μαλλί δεν νομίζω να είναι τόσο μεγάλο θέμα πια… Αρκεί βέβαια να έχει και μια σχετικά περιποιημένη εικόνα… Όχι έχω να πλυθώ 2 μήνες αλλά είσαι οπισθοδρομικός αν δεν με προσλάβεις…

Αυτό που πάιζει πολύ είναι να έχουν ντρες κοουντ… Δεν μπορείς να βάλεις τζιν και να πας στη δουλειά…Θέλουν να είσαι ντυμένος στη πένα… Το έχω ακούσει και για εταιρία όπου όλοι δουλεύουν σε εργαστήριο και φοράνε ποδιές όλη μέρα…#-o

νταξ το ντυσιμο δε νομιζω να ναι τοσο μεγαλο προβλημα.ωραιο ειναι να σαι ντυμενος στη πένα.αλλα μπορει η συζητηση να συνεχισει στο αντιστοιχο θρεντ του podium.

Γενικώς, στην Ελλάδα έχουμε πολλά κολλήματα! Να 'ταν μόνο τα μαλλιά και τα τατουάζ! … Να πήγαιναν στον διάβολο, για κανέναν δε θα άλλαζα την εμφάνισή μου… Και από αντίδραση θα χτύπαγα και τατουάζ, θα κανα και μωβ το μαλλί!..

Και εγω ποτε μου δεν θα αλλαζα επειδη καποιος θα μου το επεβαλε για να με παρει στην δουλεια του.Ετσι ειμαι και σε οποιον αρεσω στην τελικη :slight_smile:

για να πληρωσεις το νοικι και να χεις να φας θα την αλλαζες την εμφανιση σου?

Και παλι οχι.Θα εψαχνα και θα εβρισκα καποιον εργοδοτη ο οποιος δεν θα ειχε κομπλεξ και θα με δεχοτανε ετσι ακριβως οπως ειμαι :wink:

ποτε θα το εκανες αυτο?τωρα που ΔΕΝ υπαρχουν εργοδοτες γενικοτερα?

Εντάξει, σε αυτό έχεις δίκιο… Αλλά, από την άλλη πλευρά, γιατί δηλαδή θα πρέπει να καταπιεζόμαστε επειδή μερικοί δεν έχουν ξεπεράσει τα κολλήματά τους ; Και άλλο στην τελική, να έχεις μακρύ μαλλί και γένια, αλλά να 'ναι περιποιημένα και να έχεις προσέξει το ντύσιμο σου - γιατί η πρώτη εντύπωση, όσο να πεις, μετράει -, άλλο να πας σαν “λέτσος”… Μακρύ μαλλί και τατουάζ δε συνεπάγεται ότι είσαι “λέτσος” και ούτε είπαμε να το βγάζουμε φάτσα-φόρα και να το επιδεικνύουμε… Και στο κάτω-κάτω, δε θα πήγαινα να εξεταστώ στην εμφάνιση, αλλά στα προσόντα και στο αν και κατά πόσο αξίζω αυτή τη θέση… Μήπως αυτοί έχουν μπερδέψει λίγο τα πράγματα;

Ασπρες τριχες βγαζω απο τα 18 μου, αν καποιος κοιταξει προσεκτικα την κεφαλα μου εχω πολλες. Αλλα σε αντιθεση με αλλους που πανικοβαλλονται με την ασπρη τριχα, εμενα μου αρεσει κιολας, μακαρι να ειχα περισσοτερες, really:p

Για ραφλα προς το παρον δεν βλεπω κατι, πυκνο μαλλι εχω σχετικα και δεν ειμαστε και σοι που να φημιζεται για τα καμπριολε του. Αλλα ποτε δεν ξερεις…

Δεν μου εχει συμβει αρα δεν εχω να σου δωσω την απαντηση που ζητας.Ποτε μου δεν ειχα προβλημα στην δουλεια και κανενας εργοδοτης μου δεν μου ειχε πει ποτε τιποτα για τα τατουαζ που εχω η για τα μακρια μαλλια που ειχα παλια η για οτιδηποτε αλλο!!!

Καλά, 2 άσπρες τρίχες δεν σημαίνουν τίποτα. Και εγώ τις πρώτες στα 28 τις είδα, αλλά και τώρα 11 χρόνια μετά -τυχαίνει να με ξέρετε και οι δύο- δεν λες πως έχω αρχίσει να γκριζάρω.

Τον Κουτουβό τον πρόλαβες; :stuck_out_tongue:
O απόλυτος καραφλοχαιτάς (και γενικότερα γραφική μορφή :lol:)

Τα γένια μου έχουν ασπρίσει από την δεξιά μεριά και έχω και λίγες άσπρες τρίχες στους κροτάφους. Το χειρότερο όμως είναι ότι έχει αρχίσει καιη τριχόπτωση…welcome to the 30s :?

ε κατσε εσυ ειπες καλυτερα να τα ξυριζεις απο το να εχεις και κοντο μαλλι.Ειναι δυνατον να με φανταστω ποτε και με ξυρισμενο κεφαλι.
Τωρα αν το θεωρεις το μαλλι φλωρομετρο τοτε νταξ γουστο σου.

επισης γιατι λετσος?Τραβας μια κοτσιδα αλα σαμουραϊ ή ανανας και εισαι κυριλενκο!

μετα απο ενα διαστημα εντονης τριχοπτωσης απο Αυγουστο μεχρι τελη Νοεμβρη πλεον μαδαω το φυσιολογικο μετα το λουσιμο. 8)

απολα εχουμε

Γιατί ως γνωστόν στην χώρα μας ο έρωτας περνάει από το στομάχι και για να κάνεις το χαρτομάνι σαν γραμματέας πρέπει να είσαι ξυρισμένος και να έχεις χωρίστρα.

Ενώ ρε παιδί μου αν είσαι σεκιουριτάς φέρ’ειπείν είναι έξτρα skill επιδή έτσι γίνεσαι σκιαχτικός και φοβούνται οι παραβάτες.

Κάτι που όμως δεν γίνεται στον στρατό η στην αστυνομία, διότι μπορεί να ιδρώσεις και να γλυστράει το κράνος μετά.

…εκτός βέβαια και αν είσαι ναυτης όποτε επιτρέπετε καθώς μπορεί να μονώσει ενάντια στους κρύους αγέρηδες.

Όταν βέβαια έχεις 200% έλλειμασε μια χώρα είτε ναύτης είσαι, είτε αστυνομικός, είτε ψάρακλας στρατιώτης, είτε τραπεζικός υπάλλυλος, είτε σεκιουρητας στο ROMEO, το 100% κούρεμα θα το φας και θα πείς και ευχαριστώ.

Σταματάω γιατί δεν πάει άλλο off topic.